Движението за права и свободи декларира подкрепа за правителството на Пламен Орешарски. От трибуната на парламента председателят на ДПС Лютви Местан заяви, че се задава нова коалиция на политическата безпринципност, която търси властта на всяка цена:
Господин премиер, пред вас стои нова коалиция - коалиция "Мишо Бирата" и точно по тази причина нямате право да подавате оставка. На този фон кабинетът "Орешарски" е на европейската сцена и е необходим за България. Той е легитимен - и конституционно, и по същество. Има мандат, даден от суверена, чиято продължителност ще зависи от социалната му ефективност, а не от изблиците на политически комплекси на "изборокрушенци".
ДПС ще представи утре мерки в подкепа на тютюнопроизводителите, както и антимонополни закони.
Междувременно Лютви Местан посочи в кулоарите на парламента, че ДПС ще уважи искането на главния прокурор за сваляне на депутатския имунитет на Волен Сидеров, освен ако лидерът на "Атака" не го направи сам:
Ще уважим искането на главния прокурор за сваляне на имунитета на господин Волен Сидеров, освен ако той сам не си го даде, каквато процедура има в основния закон.
Ден, след като движение "АБВ" на Георги Първанов потвърди, че ще регистрира своя лява листа за участие в евроизборите, Местан видя в подобни инициативи негативно отношение към правителството. Според него, има и страх от утвърждаване на позициите на кабинета след един успех на евроизборите:
Стана ясно, че протестите срещу кабинета нямат реална, социална основа и затова стихнаха. Опонентите на властта проумяха жестокия факт, че кабинетът "Орешарски" не може да бъде съборен по този начин. И точно страхът, че може да се стигне до прелегитимиране на кабинета "Орешарски" след едно успешно представяне на двете партии, е в основата на определени процеси на оголване на маските, което определям като изключително положителен знак.От "Демокрация, права и свободи" -ДПС почетоха с декларация Международния ден на майчиния език и паметта на българските граждани, загубили живота си, защитавайки своето име, език и култура, който отбелязваме днес. Представи я депутатът Джейхан Ибрямов "Днес липсващите от 1992 година учебници по турски език са вече факт. В началото на 2023 г...
Борислав Сарафов поиска да въозобнови делото за клевета срещу журналиста Росен Босев. Изпълняващият функциите главен прокурор се позовава на решение на Европейския съд по правата на човека, с което държавата беше осъдена, защото на Босев не е бил осигурен справедлив процес. Миналия юни съдът в Страсбург се произнесе, че България е..
Парламентът създаде Временна комисия относно проблемите с безопасността на движението по пътищата. За неин председател беше избран Андрей Рунчев от ГЕРБ-СДС. Заявено беше, че продължаващата през последните десетилетия война на пътя и загубата на стотици човешки животи задължава единодушно всички парламентарни групи да се обединят за решителни..
Парашкева, Калина и Данка сами правят мартениците, които продават. Цените варират от 1 до 10-15 лева. Трите жени изработват мартениците си в продължение на месеци, а всяка има своя рецепта за справяне със студа по време на кампанията по продажбата им. Повече по темата чуйте в звуковите файлове.
ПП и ГЕРБ си отправиха взаимни обвинения, че всички кадри, предложени за позиции в новите състави на регулаторите, са обвързани с Делян Пеевски. В кулоарите на парламента съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков даде примери за влиянието на Пеевски през други партии. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов веднага отрече обвиненията и предупреди, че..
Над 550 хиляди души са подпомогнати с пакети с основни храни и с 9 вида хигиенни материали по европейската програма "Храни и основно материално подпомагане" през миналата година. Българският червен кръст е партньорската организация, която раздава на най-нуждаещите се пакетите и отчита, че 414 хиляди такива с храни и 387 хиляди за лична..
Парламентът ще приеме за обсъждане проект на декларация за неучастие на български въоръжени сили във военни действия на територията на Украйна - извън съюзните ангажименти на Република България в НАТО и другите международни ангажименти на страната по линия на ЕС, ООН, и ОССЕ. От управляващата коалиция подчертаха, че целта е да се спрат..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна. Това заяви пред БНР Елена Поптодорова, основател на Атлантическия клуб в България, бивш..