140 служители на дружество "Напоителни системи" в Пазарджик излязоха на протест заради неплатени заплати. Работещите дават срок до понеделник да получат парите си, а в противен случай ще предприемат по-драстични действия. Само в Пазарджишкия клон на водното дружество, дължимите средства за заплати надхвърлят 350 хиляди лева. Служителите са категорични, че ще бойкотират водния сезон.
Напрежението постоянно расте. Хората нямат пари да си купят хляб дори. Не могат да си платят тока, не могат да си платят кредитите. Някои влязоха в болници, други се чудят какво да продават. Овърдрафтите към банките също са спрени като нелоялни клиенти, каза един от протестиращите.
Аз не мога да си представя докога това търговско дружество, което е публична държавна собственост, което изпълнява услуга от общонационален характер, което предпазва и работи за националната сигурност по отводняването, по предпазването на вредното въздействие от водите, предпазва инфраструктура, земеделска земя, население и държавата, чака, чака, заяви жена от протестиращите.
Работниците обясниха, че обмислят стачки, ако до края на седмицата не получат заплатите си.
Значи в края на краищата започва поливният сезон. Ние можем да спрем да подаваме водата и тогава цялата държава ще страда, заяви един от демонстрантите от "Напоителни системи" в Пазарджик.
С изложба "Приемственост" художествената галерия "Илия Бешков" в Плевен подреди картини на деца, които всяка събота рисуват в залите под ръководството на музейния педагог Невелина Янакиева. В най-голямата градска галерия продължава заниманията по проекта "Музеят е муза". Кметът на Плевен поздрави младите художници. Изложбат събра деца,..
Трите дни от днес до понеделник ще са най-студените за сезона в Кипър, тъй като циклонът "Корал" ще достигне своя връх. Жълт код за изключително ниски температури е в сила през следващата нощ. Общини отварят отопляеми помещения за уязвимите граждани. Резкият спад на температурите в Кипър в петък с близо 10 градуса ще продължи с още..
Продължителната суша е най-голямата непосредствена заплаха, пред която е изправена икономиката на Кипър в следващите две години, показва представеното от Съвета по икономика и конкурентоспособност проучване. Целта му е да се оценят потенциалните рискове, които могат да възникнат в краткосрочен и дългосрочен план, за да се предприемат навреме..
Британският премиер Киър Стармър ще обяви нов пакет в подкрепа за Украйна, въпреки че Доналд Тръмп оказва натиск върху Киев да отстъпи и да приеме мирно споразумение с Русия, съобщи "Дейли телеграф". Доналд Тръмп заяви, че Киър Стармър е "симпатяга, но не е направил нищо да сложи край на войната в Украйна" на фона на увеличаващото се..
Животът на папа Франциск не е в опасност, обяви медицинският екип, който се грижи за светия отец в болница "Джемели" в Рим. Папата беше хоспитализиран на 14-и февруари. Професор Серджо Алфиери, ръководител на лекуващия екип, каза: "Не, папата не е извън опасност. Съществуват и двете възможности. Но дали в този момент има опасност за живота..
Диагностично консултативният център - Смолян привлече онколог след години без специалист в цялата Смолянска област. Областта е на второ място в страната по смъртност, причинена от онкологични заболявания. Основна причина за това е липсата на специалисти в региона. Едва преди месец Диагностичният център към областната болница успя да..
Животът на папа Франциск "все още не е извън опасност", обяви медицинският екип, който се грижи за Светия отец в болницата "Джемели" в Рим. Папа Франциск беше хоспитализиран на 14 февруари. Професор Серджо Алфиери, ръководител на лекуващия папа Франциск екип каза: "Не, папата не е извън опасност. Съществуват и двете възможности. Но дали в..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..