Отказът на проруските сепаратисти да се вслушат в призивите на Москва за отлагане на референдума за независимост от Украйна в неделя показва, че президентът Владимир Путин губи контрол върху конфликта, заяви британският външен министър Уилям Хейг. В ексклузивно интервю за вестник "Дейли телеграф" Уилям Хейг посочва, че предизвикателното поведение на проруските агитатори, отказващи да получават заповеди от Москва, го кара да си задава въпроса, дали Владимир Путин все още е способен да контролира събитията в Източна Украйна.
Президентът Путин изглежда освободи сили, които не може да контролира. Въоръжени главорези с модерни оръжия разбулват стари страсти и насаждат нова омраза. Жертвите в Мариупол, Славянск и Одеса са очевидно предупреждение, че планът на Путин е извън контрол, заявява британският външен министър.
Хейг прекара по-голяма част от седмицата в обиколка на Източна Европа в опит да успокои властите в страните, които се чувстват застрашени от руското поведение към съседите. След посещения в Молдова, Украйна и Грузия, Хейг заяви, че е важно Западът да продължава да оказва натиск на Русия да прекрати нарушаването на териториалната цялост на Украйна. Според британския външен министър Западът трябва да се поучи от руската намеса в Грузия през 2008-а година. Хейг смята, че е налице определен модел на руско поведение към съседите, на който трябва да се сложи край.
Екстремно време се очква да обхване Гърция. Властите предупреждават за поледици по пътищата. Шофьорите задължително трябва да се снабдят с вериги. От тази нощ до края на седмицата циклонът "Корал“ ще обхване цялата страна, предупреждават от Гражданска защита. В Северна Гърция температурите спадат с 10 градуса, което предлолага..
Жената и седемгодишният и син, които полицията обяви за издирване, са открити във Велинград, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Благоевград. Те са в добро състояние и вече са в дома си в село Аврамово при своите близки. Издирват 39-годишна жена и 7-годишно момче Двамата бяха в неизвестност от 10 февруари, като в търсенето им се..
Пътят Русе - Бяла е затворен заради катастрофа в района между село Обретеник и разклона за Две могили. Сблъскали са се ТИР и микробус. По първоначални данни има един загинал и един тежко ранен. За леките автомобили има обходен маршрут, а тежкотоварните изчакват.
Пенсиите няма да се осъвременят от първи юли тази година по Швейцарското правило. Това е записано в проекта на бюджет на Държавното обществено осигуряване за тази година, с който БНР разполага. Предлага се индексацията на пенсиите, отпуснати до края на миналата година, да е с 5 на сто. Този процент е получен като сбор от 20% от нарастването на..
Франция свиква втора за тази седмица международна среща за войната в Украйна и европейската сигурност утре. Това съобщиха дипломатически източници, цитирани от "Ройтерс". Сред поканените са представители на Канада, Норвегия, Румъния, Гърция и балтийските страни. На първото съвещание вчера бяха обсъдени възможностите за изпращане на миротворци в Украйна..
Дипломати, представители на политически партии, депутати от 51-вото НС, специално пристигнали от София, граждани, кметът на Кюстендил инж. Огнян Атанасов и кюстендилци участваха в поклонението за 152-рата годишнина от гибелта на Васил Левски пред паметника на Апостола в Босилеград. От Културно-информационния център в Босилеград (КИЦ) и Столичната..
Преди началото на Съвета за съвместно управление министър-председателят Росен Желязков заяви, че заложените в управленската програма цели са с хоризонт за пълен мандат: Какво пише в управленската програма на правителството "С колегите от коалицията, както и с колегите, които подкрепят правителството – ДПС-ДПС, ще разгледаме всички..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
По-скоро става въпрос за групировки , не за идеологически различия. Това каза след избора на председател на БСП социологът Кольо Колев от..
Справедлив мир за Украйна няма да има. В това е категоричен журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди..