Над 60 държавни и правителствени ръководители се събират в Брюксел за двудневна среща на високо равнище между ЕС и страните от Латинска Америка и Карибския басейн. България ще бъде представена на форума от президента Росен Плевнелиев.
Тук идват лидерите на почти половината от страните-членки на Г-20 и една трета от състава на Обединените нации. Икономическите връзки с богатия на природни ресурси регион подчерта и представителят на ЕС за външната политика Федерика Могерини: Имаме повече инвестиции там, отколкото в Русия, Китай и Индия, взети заедно.
Водещ глобален въпрос на форума ще бъде намаляването на вредните емисии в атмосферата, от най-индустриализираните икономики на планетата, сред които Бразилия, Мексико и Аржентина. ЕС обеща 40% намаляване на емисиите до 2030 г., в опит да ангажира останалите големи играчи преди Климатичната конференция на ООН в Париж през декември: Юридически обвързващо споразумение в Париж е жизнено важно за всички нас. Решаващ ще бъде приносът не само на Г-7, но и на Г-20, припомни Могерини.
Очаква се в рамките на форума българският държавен глава Росен Плевнелиев да проведе двустранна среща с президента на Бразилия Дилма Русеф.
Световната здравна организация призова за спешни инвестиции, за да не бъде изгубен напредъкът в борбата с туберкулозата. Призивът на СЗО е по повод днешния Световен ден за борба с най-смъртоносното инфекциозно заболяване в света . Темата тази година на инициативата за повишаване на информираността за болестта е "Да! Ние можем да спрем туберкулозата!..
Белодробната болница в Троян организира "Седмица на отворените врати“ и ще предоставя безплатни прегледи за риск от туберкулоза от 27 до 28 март. Инициативата е по повод световния ден за борба с туберкулозата, който се отбелязва на 24 март. Прегледите ще се извършват в приемния кабинет на болницата от понеделник до петък от 8.00 до 16.00 ч.,..
Делегати от Украйна и САЩ в саудитската столица Рияд започнаха преговори за условията, при които могат да бъдат прекратени бойните действия в Украйна, съобщава "Ройтерс". Ръководителят на украинската делегация е министърът на отбраната Рустем Умеров. Той съобщи, че разговорите днес ще са посветени преди всичко на начините за опазване енергийните обекти..
Новият премиер на Канада Марк Карни свика предсрочни парламентарни избори. Те ще се състоят след малко повече от месец - на 28 април, половин година преди изтичането на мандата на настоящия парламент. Карни обясни, че се нуждае от силно мнозинство и пълномощия, за да се справи с новата заплаха от юг. "Изправени сме пред най-значимата криза в нашия..
Български гражданин е ръководил нелегална мрежа за продажба на фалшиви документи на нелегални мигранти в Гърция, съобщават от полицията. Той и още двама гърци са арестувани. Българинът е на 66 години, от сирийски произход. От нелегална печатница в България се снабдява с голямо количество фалшиви лични карти, разрешителни за пребиваване..
Специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф изрази оптимизъм преди преговорите в Саудитска Арабия за прекратяване на войната в Украйна и заяви, че вярва, че руският президент Владимир Путин иска да сложи край на тригодишния конфликт. Спецпратеник на Тръмп отхвърли плана на Стармър за Украйна В интервю за телевизия "Фокс Нюз“ Уиткоф каза,..
От фондация "Искам бебе“ настояват за промяна в правилата за работа на Центъра за асистирана репродукция и за финансиране от държавата да бъдат включени и пациентите, които имат нужда от донорски генегичен материал. Това заяви председателят на фондацията Мария Янева. Тя поясни, че н началото на седмицата исканите промени са внесени и обссдени в..
В Министерство на отбраната работим по законодателни промени в Закона за въоръжените сили и този за запаса за задължителна военна подготовка. Когато..