Той мечтае да види лицето си в престижен моден журнал и някой ден да се превърне в дизайнер, който диктува правилата в облеклото. И докато върви по трудния път към успеха, не забравя откъде е тръгнал.
Преди пет години Тодор Тумбалев оставя живота в малкия град и заминава за Лондон, за да опита късмета си. Работи какво ли не – строи къщи, посредничи на братя по съдба да намерят препитание, набира студенти за университетите, сервира на високопоставени събития, промотира продукти. Каквото и да прави обаче, не изоставя мечтата си да създаде собствен бранд и да покори света с модните си колекции. И заедно с обучението си по бизнес в ирландски университет със седалище в Лондон вече прави първите стъпки.
Това, с което искам да се занимавам, е модата и по-конкретно моделството и фешън дизайна – казваТодор Тумбалев. – Възнамерявам след като завърша образованието си да стартирам собствен бизнес в тази сфера. Идеята ми е да създам бранд, който да олицетворява моя стил и моите виждания за модата. Вече имам портфолио, фотосесии и няколко неща, направени по мой дизайн. Все още обаче съм в началото и мисля, че ще успея да осъществя намеренията си през следващите няколко години – стъпка по стъпка.
Макар да свързва надеждите си за развитие с английската столица, Тодор Тумбалев не забравя родния си град Стамболийски. Там е преминало детството му, там се е оформил характерът му – и днес, изпълнен с благодарност, чувства, че е дошло времето да върне жеста.
Градът беше едно страхотно място, особено от гледна точка на спорта.Предлагаше изобилие от възможности за спортуване на младите хора – разказва той. – С всички мои приятели нещо сме спортували, а това ни е изградило като личности и ни е помогнало за бъдещето. Всъщност много от тях продължават до ден днешен да се занимават с активен спорт.
Така у някогашното дете, което обичало да мята топката в баскетболен кош и да рита на стадиона, възниква идеята да помогне на спортуващите деца в родния му град.
Идеята се роди спонтанно и голям плюс в осъществяването й изигра фактът, че в Стамболийски има нов кмет, който иска да развива спорта – казва още Тодор Тумбалев. – А когато тази инициатива бъде приложена на практика, ще намери отзвук и в управата на града. Инициативата е много проста – хората, които сме извън страната, всеки месец между първи и двайсети да даряваме минимум по пет паунда, пет евро или пет долара в зависимост от това къде живеем. Така на всяко двайсето число ще обявявам каква сума сме събрали и тя ще бъде използвана за закупуването на конкретни артикули – топки, хилки за тенис на маса, екипи, за всичките шест спортни клуба. Освен това ще поддържам връзка с отговорника за развитието на младежта и спорта в града.
Идеята си Тодор Тумбалев споделя във „Фейсбук” – в специално създадена група обявява банкова сметка във валута, а скоро ще има и в левове. Въпреки че официално инициативата започва от февруари, вече са постъпили първите дарения, включително едно от 100 паунда. Откликнали и много хора от България.
Спортът за мен означава много – той е здраве, но и много повече от това – обяснява мотивите си Тодор Тумбалев. – Спортът ме научи да бъда дисциплиниран и организиран, да уважавам хората без значение дали стоят от моята или от другата страна, да бъда по-уверен и всички тези фактори ми помагат да живея стойностно. В момента средата в България е такава, че изгражда хората по не толкова добър начин от гледна точка на моралните ценности, на заниманията и може да се каже, че в малките градове е страшно. Затова за мен е важно да направя нещо за подобрение в тази насока. И ако хората не могат да живеят по-добре, поне да имат това, което съм имал и аз, в своето израстване и изграждане. За мен спортът е обучение и възпитание.
Тодор Тумбалев се чувства щастлив в Лондон. Казва, че и той като останалите хора не може да предвиди бъдещето си, но каквото и да прави, по някакъв начин ще бъде свързано с България. И вече го прави.
"Без да се пипат данъци, няма как да се запълни дупката в бюджета. Няма как да се влезе в 3% дефицит, без да се наложат непопулярни мерки "...
Мария Тенева – директор на дирекция ''Сигурност'' в Столична община сподели за БНР: "В момента всички сили на пожарната, на полицията и 3 екипа..
Трябва да си мъж и то издръжлив мъж, условията в тези страни като Йемен не предполагат масирано присъствие на жени , сподели бившият и последен..