Германският министър на финансите Волфганг Шойбле призова 27-те страни-членки на Европейския съюз, които ще останат след напускането на Великобритания, да възприемат междуправителствен подход към проблемите, ако видят, че Европейската комисия не се намесва, предаде Ройтерс.
Шойбле заявява, пред германския вестник "Велт ам зонтаг", че сега е време за прагматизъм. Необходими са спешни действия, добави той и подчерта, че обичайните за Брюксел срокове са прекалено дълги. Шойбле казва още, че принципно подкрепя засилването на интеграцията в Съюза, но че предвид засилващата се демагогия и евроскептицизъм, сега не е моментът за това. В същото време, в отговор на въпрос дали Брюксел трябва да върне някои правомощия на страните-членки, германският финансов министър добавя, че належащите проблеми трябва да се решават бързо, за да се върне доверието на гражданите.
Германският вицеканцлер и министър на икономиката Зигмар Габриел поиска в събота в интервю за вестник "Нойе Оснабрюкер цайтунг" намаляване на броя на еврокомисарите и преразпределяне на бюджета на Европейския съюз.
Със заповед на министъра на вътрешните работи е уволнен полицая, който с боен пистолет стреля по автомобил и рани едно от петте момчета в колата. Приключилата проверка е показала нарушения, съобщиха от пресцентъра на министерството. През юни миналата година в Плевен криминалист простреля 19-годишен младеж. Тогава от МВР уточниха, че стрелбата..
Мари-Луиз Колейро Прека, председател на европейската детска правозащитна мрежа '"Еврочайлд", разговаря с президента Румен Радев за високия дял деца у нас, които изпитват материални лишения. Като друг пропуск тя отчете, че България не е приела Национална стратегия за детето. На срещата с президента присъства и изпълнителният директор на..
Вицепремиерът и министър на външните работи на Нова Зеландия Уинстън Питърс съобщи, че е уволнил посланика на страната си във Великобритания заради критични коментари към американския президент Доналд Тръмп, предаде Ройтер. На форум в Лондон новозеландският посланик Фил Гоф направи коментари, които изглеждаха, че поставят под въпрос..
В парламента в Атина продължават дебатите по вота на недоверие на правителството. Вотът на недоверие е във връзка с влаковата катастрофа при Лариса преди две години, която отне живота на 57 души и десетки бяха ранени. Остро изявление направи лидерът на социалистическата партия ПАСОК Никос Андрулакис, който аргументира искането с престъпна..
Изготвен е проект за спешен ремонт на водохващането "Робовица" в Рила, а финансирането е от общините Рила, Кочериново и Бобошево. Те осигуриха от бюджета по 7 хиляди лева всяка за изготвянето му. От "Робовица" е водоподаването за селата Мурсалево, Смочево и Слатино, в които всяко лято се въвежда бедствено положение заради недостиг на вода. Имаше..
Първото за тази година гостуване на лекари от различни специалности в рамките на инициативата "Детско здраве" ще бъде на 8 март в Петрич, съобщиха от Столичния лекарски съюз. Нуждаещите се от консултации деца от града ще бъдат прегледани от специалисти по уши, нос, гърло; офталмолози, кардиолози и други. Родителите и децата ще бъдат..
Деца от детски градини в 14 общини у нас ще рисуват картички с кауза - да ги подарят на своите майки за Осми март и така да ги насърчат да се преглеждат редовно за онкологични заболявания. Инициативата е на д-р Ваня Митова, създател на безплатното мобилно приложение "BreastHelp" с полезна информация за профилактиката и лечението на рака на гърдата...
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..
"Правителството на Росен Желязков получи тиктакаща бомба в ръцете си и в момента е в ролята на сапьор" . Това заяви пред БНР евродепутатът от групата..
Очаквам да се влезе в спирала от битки и напрежение между Израел и "Хамас" . Това каза пред БНР арабистът проф. Владимир Чуков във връзка със среща на..