Таню Киряков: Хванах се на бас, че на Олимпиадата ще спечелим два медала

Големите ни надежди за медали на Олимпиадата от спортната стрелба поне до началото на състезанието с 25 метра малокалибрен пистолет при жените с участието на Антоанета Бонева засега остават напразни. В първите три състезания Бонева, Антон Ризов и Самуил Донков не влязоха във финалите.

Един от най-големите ни състезатели в този спорт е Таню Киряков, но той вече не се занимава със спорт, а с… изработването на сглобяеми къщи. Двукратният олимпийски шампион разкри специално пред БНР за предаването „На финала“, че се е хванал на бас със свои приятели, пред които е прогнозирал, че българските спортисти на Олимпиадата в Рио де Жанейро ще спечелят най-много два медала.

Локомотив (Сф) победи Септември

Локо (Сф) с минимален успах срещу Септември

Столичният Локомотив победи с 1:0 като гост Септември (София) в мач от 4-ия кръг на футболното ни първенство. В 3-ата минута Красимир Станоев стреля от границата на наказателното поле, а кълбото профуча покрай лявата греда на вратата, пазена от Димитър Шейтанов. Пет минути след това Доналко Ака стреля с глава след центриране в наказателното..

публикувано на 12.08.24 в 21:22
Волейболистките ни победиха с 3:1 гейма Хърватия

Волейболистките ни победиха Хърватия на Европейското

Отборът на България победи с 3:1 гейма Хърватия в шестия си мач група I от Европейското първенство по волейбол за жени до 20 години. Българките, водени от селекционера Борислав Крачанов, имат 4 победи и 2 равенства, като запазват шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира, заемайки третото място до момента. Нашият тим имаше..

публикувано на 12.08.24 в 20:27
Андрей Рубльов.

Рубльов и Попирин са финалистите в Монреал

Руснакът Андрей Рубльов и австралиецът Алексей Попирин са финалистите на Мастърс 1000 турнира по тенис в Монреал.  В полуфиналите Рубльов отстрани италианецът Матео Арналди с 6:4 и 6:2. Попирин, който отстрани Григор Димитров, се наложи над американеца Себастиан Корда със 7:6 и 6:3. Финалът е тази нощ от 02,30 часа българско време.

публикувано на 12.08.24 в 07:31

Нова титла за САЩ в баскетбола, Сифан Хасан спечели в маратона (последните шампиони)

Всички медалисти от последния ден на Олимпийските игри в Париж - 13 финала: маратон, жени: 1. Сифан Хасан (Нидерландия) - 2:22.55 часа 2. Тигст Асефа (Етиопия)           - 2:22.58 3. Хелън Обири (Кения)            - 2:23.10 борба, свободен стил, 65 кг мъже: 1. Катаро Кийока (Япония) 2. Рахман Амузадхалили (Иран) 3. Себастиан Ривера (Пуерто Рико) и..

публикувано на 12.08.24 в 05:51

Сифан Хасан спечели маратона в Париж

Нидерландката Сифан Хасан, бронзова медалистка в бяганията на 5000 и 10000 метра при жените на Олимпиадата, спечели лекоатлетическия маратон на Игрите в Париж. 31-годишната Хасан, носителка и на олимпийските титли в двете дисциплини от Токио 2020 и победителка от маратоните в Лондон и Чикаго през 2023-а, триумфира на трасето във френската..

публикувано на 11.08.24 в 12:17
Семен Новиков

Новиков и Калейн ще бъдат знаменосци по време на закриването

Олимпийският шампион по борба класически стил в категория до 87 килограма Семен Новиков и вицешампионката в индивидуалната надпревара по художествена гимнастика Боряна Калейн ще бъдат знаменосци на българската делегация на закриването на Игрите в Париж 2024. Церемонията ще се състои тази вечер от 22:00 часа на "Стад де Франс" във френската..

публикувано на 11.08.24 в 11:04

Без българско участие в последния ден на Игрите в Париж

Без българско участие ще премине днешния последен състезателен ден на Олимпийските игри в Париж. Ще бъдат изиграни последните 13 финала, в които ще бъдат определени шампионите на маратон за жени (начален час 9:00), модерен петобой за жени (12:00), вдигане на тежести за жени в категория над 81 килограма (12:30), борба свободен стил за мъже в..

публикувано на 11.08.24 в 09:13