Министерският съвет ще проведе последното си заседание за годината. В официалния дневен ред отсъства точката, с която се позволява разширение на концесията на ски зона "Банско". За поправки в стария план за управление на Пирин се застъпи вицепремиерът..
Жители на Банско и околните населени места излязоха на протест с искане да се изгради втори кабинков лифт в курорта. В началото на протеста около 500 души, които се събраха пред спортния комплекс в Симитли, се отправиха с плакати и със знамена към..
Неизвестни факти от руските военни архиви сочат, че през 1878 година Кърджали е освободен след тежко сражение, разказва за БНР Станчо Станчев, полковник от резерва и преподавател във Военна академия, той се занимава професионално с история. "В..
Гръцката опозиция призовава премиера Кириакос Мицотакис да подаде оставка. В сряда социалистите от ПАСОК внасят в парламента вот на недоверие на правителството след разкритията и съмненията, че са укрити улики за причините за железопътната..
Моделът "Кой" продължава да се утвърждава . Имаме силни съмнения, че Делян Пеевски упражнява натиск и търговия с влияние през бюджета на страната . Това заяви пред БНР депутатът от ПГ на ДПС-ДПС Валентин Тончев, заместник-председател на..
"Въпросът не е дали има шанс да спасим парите по ПВУ, а дали има желание. В сегашните решения на правителството на Росен Желязков аз не виждам желание планът да бъде спасен, а виждам желание провалът му да бъде прехвърлен на някой в миналото . Типична..
С редица дейности децата и родителите в Българското неделно училище в Барселона отбелязаха 1 март . Най-малките посрещнаха Баба Марта и след като я поздравиха със стихотворения и песни, получиха от нея мартеници за здраве и късмет...
Председателят на най-голямата политическа група в Европейския парламент - Европейската народна партия (ЕНП), Манфред Вебер призова за бързи решения за формирането на независима отбранителна политика на Европа след словесния сблъсък между президентите..
Ако направим неизпълнимите реформи, заложени в ПВУ, ще се стигне до дълбоко бъркане в джоба на българските граждани, което ние няма да позволим. Това заяви пред БНР министърът на енергетиката Жечо Станков и добави, че правителството се е насочило..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
- Защо това бързане, според вас, да се влезе в еврозоната, господин Ханке? - Това галопиране идва от политиците. Те го искат, но желанието им е..