Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С официална церемония в Москва започва 21-ото Световно първенство по футбол

| обновено на 14.06.18 в 12:27
Роби Уилямс и Аида Гарифулина
Снимка: FIFA

С официална церемония на стадион "Лужники" в Москва днес започва двадесет и първото Световно първенство по футбол. На церемонията ще присъстват руският президент Владимир Путин и около двадесет държавни и правителствени ръководители.
     

Официалната церемония започва в 17.30 часа, а половин час по-късно е и първият мач между домакина Русия и отбора на Саудитска Арабия.

Зрителите на стадиона ще чуят дуета на британската поп звезда Роби Уилямс и руската солистка на Виенската опера Аида Гарифулина.

"Очевидно тя има ангелски глас и за мен е чест да пея с нея", сподели Роби Уилямс.

"Той е много сърдечен, отворен и приятелски настроен човек. Много го харесвам", каза на свой ред Аида Гарифулина.

Официалният химн на световното първенство "Live In Up" ще прозвучи в изпълнение от актьора Уил Смит, американския музикант от пуерториканско-доминикански произход Ники Джем и родената в Косово певица Ера Истрефи. В церемонията ще участва и легендарният бразилски футболист и двукратен световен шампион Роналдо.

Срещите ще се играят на 12 стадиона в 11 руски града, като финалът е на 15 юли на 81-хилядния московски стадион „Лужники“.

В звуковия файл можете да чуете цялото футболно студио с Борислав Нинов.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Левски-Спартак Варна  2:0

Отборът на Левски се наложи над Спартак Варна

Левски победи Спартак (Варна) с 2:0 в мач от 22-рия кръг на Първа лига.  Головете за "сините" вкараха Марин Петков в 17-ата минута и резервата Фабио Лима дълбоко в добавеното време.  Това бе трети пореден успех на "сините" при новия треньор Хулио Веласкес и общо седма поредна в първенството.  Така "сините" вече са със 7 точки зад лидера Лудогорец,..

публикувано на 21.02.25 в 20:02
Александър Веценков посети НСА

Александър Везенков отново е лице на кандидатстудентската кампания на НСА

Ректорът на Националната спортна академия "Васил Левски" проф. Красимир Петков се срещна с Александър Везенков във връзка с продължаващото обучение на баскетболист № 1 на Европа в магистърската програма „Спорт за високи постижения“. Звездата на гръцкия Олимпиакос и националния отбор се дипломира в специалност „Баскетбол“ през лятото на 2024 година и..

публикувано на 21.02.25 в 17:11
Валентина Георгиева

Започна гласуването за "Гимнастичка на годината", Валентина Георгиева е сред номинираните

Европейската федерация по гимнастика номинира българката Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината", а всеки, които иска да я подкрепи, може да гласува от днес в платформата на централата. Състезателката на Филип Янев  заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж,..

публикувано на 21.02.25 в 13:18
Фенербахче се класира за осминафиналите

ПАОК отпадна от Европа, Десподов влезе като резерва

Капитанът на националите Кирил Десподов се появи в игра през второто полувреме за ПАОК при загубата с 0:2 от Футболен Клуб Стяуа Букурещ в плейофа от турнира по футбол Лига Европа. Гръцкия отбор отпадна след загуба и в първата среща с 1:2. Воденият от Жозе Моуриньо тим на Фенербахче се класира за осминафиналите след равенство 2:2 при..

публикувано на 21.02.25 в 05:53
Гол дълбоко в добавеното време класира Панатинайкос

Гол дълбоко в добавеното време класира Панатинайкос

С гол на нападателя Тете в петата минута на добавеното време на второто полувреме Панатинайкос победи с 2:0 Викингур Рейкявик в реванша от плейофния кръг в Лигата на конференциите. По този начин "зелените" спечелиха двубоя с общ резултат 3:2 и се класират за осминафиналите. Успехът на гранда от Атина срещу скромния представител на Исландия не..

публикувано на 21.02.25 в 05:46
Александър Везенков вкара 40 точки срещу Швеция

С 40 точки на Везенков националите ни победиха Швеция

С изключителни изяви най-добрият български баскетболист и двукратен Спортист на годината на страната Александър Везенков националният отбор по баскетбол на България победи Швеция с 81:77 след продължение като домакин в "Арена Ботевград" в мач от петия кръг в група D от квалификациите за Европейското първенство за мъже. Успехът бе втори за..

публикувано на 20.02.25 в 21:46
Иржи Лехечка

Иржи Лехечка елиминира Карлос Алкарас в Доха

Чехът Иржи Лехечка отстрани водача в схемата Карлос Алкарас на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха от сериите АТП 500. Лехечка, който преди това елиминира българина Григор Димитров и унгареца Фабиан Марожан, надделя на Алкарас с 6:3, 3:6, 6:4, като стигна до впечатляващ обрат, след като изоставаше с пробив в..

публикувано на 20.02.25 в 20:51