Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВР чества 139 години от създаването си

| обновено на 05.07.18 в 08:07
Снимка: БГНЕС

МВР чества 139 години от създаването си. На днешния празник вътрешното министерство ще покаже част от техниката, която използва, а жителите и гостите на София ще могат да видят демонстрации на спецчасти в Борисовата градина.

Ден преди празника главният секретар на МВР Младен Маринов заяви за „Хоризонт“, че все повече млади хора искат да работят във ведомството. Въпреки това все още има свободни места за полицаи в страната.

„В последната година, година и половина, се обърна тенденцията в посока повече хора да постъпват в МВР, отколкото да напускат“, заяви Маринов.

По повод празника от МВР ще покажат специализираната техника на отряда на баретите, Гранична полиция и Жандармерията. Това ще стане на паркинга на Националния стадион „Васил Левски“.

В Борисовата градина екипи на пожарната ще демонстрират гасене на огън, а уменията си ще покажат още спецчасти и курсанти от академията на министерството. 

В деня на професионалния си празник служителите на полицията в Търговище отчитат намаление на престъпленията против личността.

В навечерието на празника близо 50 служители на полицията бяха отличени с награди за висок професионализъм и всеотдайност към работата, каза говорителят на областната дирекция на МВР Ани Кръстева.

„Резултат от усилията и неуморната, ежедневна работа на служителите на дирекцията е намалението на броя на най-масовото престъпление - кражбите. Повече от два пъти за първите шест месеца на тази година са намалели регистрираните в областта телефонни измами. Пътнотранспортните произшествия за първото шестмесечие на годината са намалели с 10%“, каза тя.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Петьо Петров

СГС отново върна на прокуратурата обвинителния акт срещу Петьо Еврото

Софийският градски съд за втори път върна на прокуратурата обвинителния акт срещу Петьо Петров, по-известен като Петьо Еврото, но уважи искане на държавното обвинение - за бившия следовател да бъде издадена европейска заповед за арест.  Според съдия Мирослав Георгиев, въпреки че делото срещу Петров е публично известно, фактът, че той не се..

публикувано на 25.02.25 в 12:24

Желязков: Български въоръжени сили няма да бъдат пращани в Украйна

Няма промяна в позицията на България - български въоръжени сили няма да бъдат пращани в Украйна, каза премиерът Росен Желязков в коментар за вчерашната среща между президентите на САЩ и на Франция Доналд Тръмп и Еманюел Макрон в Белия дом. "Институциите в България са ясни  - български въоръжени сили няма да бъдат изпращани в Украйна. И ние..

публикувано на 25.02.25 в 12:02
Майк Еймсбъри

10 седмици затвор за британски депутат побойник

В Обединеното кралство призоваха за отстраняването от Камарата на общините на депутата от Лейбъристката партия Майк Еймсбъри, който вчера получи 10 седмици затвор за това, че преби на улицата човек в избирателния си район. Майк Еймсбъри се призна за виновен. След случилото се през октомври, когато нанесе жесток побой над 45-годишен избирател,..

публикувано на 25.02.25 в 11:47
Навплио, Пелопонес, 14 май 2021 г.

Гърция: Въвеждат електронни карти за сезонните работници в туризма

Гръцките власти призовават сезонните работници в туризма да използват електронна работна карта. Българите в Гърция имат право на безплатна почивка, ако подадат молба в туристическото министерство. От 1 март се въвежда задължително електронна карта за всички, работещи в туризма и в заведенията за обществено хранене. С нея служителите ще..

публикувано на 25.02.25 в 11:37

Сексуален насилник е арестуван от ГДБОП, на адреса му е открита жертва на 12 г.

Онлайн сексуален насилник е арестуван при спецоперация на антимафиотите от дирекция "Киберпрестъпност" към ГДБОП за противодействие на сексуалната експлоатация на деца, проведена на 20 февруари, съобщи пресцентърът на МВР.  На адреса му е открита една от неговите жертви - момче на 12 години, използвано за създаване на материали със сексуално..

публикувано на 25.02.25 в 11:30
Президентът на САЩ Доналд Тръмп

Военната база в Александруполис ще продължи да е логистичен център за мисии на САЩ и НАТО

НАТО запазва военната база в Александруполис, заяви американският президент Доналд Тръмп. Евентуалното й премахване се смяташе за стратегическа загуба за Гърция. Президентът Тръмп обяви за грешна информацията, че САЩ напускат военната база в Александруполис поради приближаващия край на военните действия в Украйна. Тази база е стратегическа за..

публикувано на 25.02.25 в 11:23

Без пържено, сухи супи и захарни изделия: Какво здравословно ще ядат учениците?

"Много е важно образованието на децата. Още от малки те трябва да знаят кои са здравословните храни и да направят своя информиран избор". Това заяви пред БНР д-р Лалка Рангелова, отдел "Храни и хранене" на НЦОЗА.  За да имат възможност да направят такъв, Министерството на здравеопазването предлага нова наредба за здравословно хранене на..

публикувано на 25.02.25 в 11:15