Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров отпадна на четвъртфинал

Григор Димитров отпадна след 2 успеха в Бризбън.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Шестият в схемата на АТР 250 турнира в Бризбън Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите.

Българинът отстъпи на поставения под №2 Кей Нишикори от Япония с 5:7, 5:7 след един час и 42 минути игра. Във втората част Григор водеше с 4:1, но допусна обрат. С поражението Димитров ще падне с две места до 21-ото в световната ранглиста и изпадне от топ 20 за първи път от 25 септември 2016 година.

Всеки печелеше убедително подаванията си. Чак в деветия гейм се стигна до равенство, когато Димитров изпрати смаша си в аут. След това обаче Григор взе сервис гейма си за 5:4. В 11-ия хасковлията отрази две поредни точки за пробив при 15:40, но после при третата Нишикори успя с печеливш удар от форхенд по правата. При 6:5 японецът сервираше за сета. Той поведе с 40:15 и спечели частта при първата си възможност след ретур на Димитров в мрежата.

В откриващия гейм на следващата част българинът спечели подаването си, въпреки че на два пъти се стигна до равенство. Веднага след това шампионът от 2017 година Гришо стигна до първата си точка за пробив и я реализира незабавно след бекхенд на Нишикори в аут. После Димитров отрази две поредни точки за пробив преди да затвърди брейка за 3:0. Азиатецът успя да върне пробива за 3:4, когато реализира третата си възможност след топка в аут на съперника. Нишикори направи нов брейк за 6:5 в гейм, в който Григор направи две поредни двойни грешки. След това японецът сервираше за място на полуфинала. Той поведе с 40:0 и приключи двубоя при първия мачбол.

Димитров завърши с осем аса и пет двойни грешки. Първата ни ракета записа 69 процента вкаран първи сервис и 70 процента спечелени точки при разиграването му. Гришо загуби за пети път от шест мача срещу Нишикори.

Следващата седмица Григор Димитров ще очаква жребия за основната схема на Откритото първенство на Австралия, който ще се тегли в четвъртък, а турнирът от Големия шлем в Мелбърн започва на 14 януари.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Валентина Георгиева

Започна гласуването за "Гимнастичка на годината", Валентина Георгиева е сред номинираните

Европейската федерация по гимнастика номинира българката Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината", а всеки, които иска да я подкрепи, може да гласува от днес в платформата на централата. Състезателката на Филип Янев  заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж,..

публикувано на 21.02.25 в 13:18
Фенербахче се класира за осминафиналите

ПАОК отпадна от Европа, Десподов влезе като резерва

Капитанът на националите Кирил Десподов се появи в игра през второто полувреме за ПАОК при загубата с 0:2 от Футболен Клуб Стяуа Букурещ в плейофа от турнира по футбол Лига Европа. Гръцкия отбор отпадна след загуба и в първата среща с 1:2. Воденият от Жозе Моуриньо тим на Фенербахче се класира за осминафиналите след равенство 2:2 при..

публикувано на 21.02.25 в 05:53
Гол дълбоко в добавеното време класира Панатинайкос

Гол дълбоко в добавеното време класира Панатинайкос

С гол на нападателя Тете в петата минута на добавеното време на второто полувреме Панатинайкос победи с 2:0 Викингур Рейкявик в реванша от плейофния кръг в Лигата на конференциите. По този начин "зелените" спечелиха двубоя с общ резултат 3:2 и се класират за осминафиналите. Успехът на гранда от Атина срещу скромния представител на Исландия не..

публикувано на 21.02.25 в 05:46
Александър Везенков вкара 40 точки срещу Швеция

С 40 точки на Везенков националите ни победиха Швеция

С изключителни изяви най-добрият български баскетболист и двукратен Спортист на годината на страната Александър Везенков националният отбор по баскетбол на България победи Швеция с 81:77 след продължение като домакин в "Арена Ботевград" в мач от петия кръг в група D от квалификациите за Европейското първенство за мъже. Успехът бе втори за..

публикувано на 20.02.25 в 21:46
Иржи Лехечка

Иржи Лехечка елиминира Карлос Алкарас в Доха

Чехът Иржи Лехечка отстрани водача в схемата Карлос Алкарас на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха от сериите АТП 500. Лехечка, който преди това елиминира българина Григор Димитров и унгареца Фабиан Марожан, надделя на Алкарас с 6:3, 3:6, 6:4, като стигна до впечатляващ обрат, след като изоставаше с пробив в..

публикувано на 20.02.25 в 20:51
Теодора Цанева

Теодора Цанева донесе първо злато за България от Karate1 Youth League в ОАЕ

Теодора Цанева от Карате клуб „Цанев“ спечели златния медал в категория U21 Kumite -50 kg в първия кръг от Karate1 Youth League-та във Фуджейра. Цанева записа 5 победи на татамито в Обединени арабски емирства и спечели титлата, като даде на съперничките си да направят само 1 точка срещу нея. Тя постигна категорични победи над Захра Садат Мир Ахмади от..

публикувано на 20.02.25 в 20:04
Никола Цолов на пистата

Никола Цолов с първо време във втория ден от тестовете в Барселона (ОБНОВЕНА)

Никола Цолов (Кампос Рейсинг) даде най-добро време във втория ден от тестовете на Формула 3 на пистата Каталуния в Барселона.  Българският състезател бе най-бързи и в сутрешната, и в следобедната сесия на 4.657-километровото трасе в Каталуния, като най-доброто му време бе 1:26.618 минути.  Цолов постави най-добрата обиколка още в първата 3-часова сесия..

публикувано на 20.02.25 в 16:31