Гьоргес спаси мачбол и отстрани Бушар в Нова Зеландия

Бушар имаше мачбол в 12-ия гейм на третия сет.
Снимка: ASB Classic

Втората поставена Юлия Гьоргес се класира на полуфиналите на тенис турнира в Оукланд, Нова Зеландия, който е от категория Интернешънъл.

Германката, която е шампионка от 2018 г., надделя над Южени Бушар от Канада след обрат с 3:6, 6:3, 7:6(6) след два часа и половина игра, като спаси мачбол.

След разменени сетове в третата част Бушар поведе с 2:0 с пробив. Гьоргес успя да го върне в петия гейм. В 12-ия блондинката от Монреал стигна до мачбол при сервис на германката, но не успя.

В последвалия тайбрек 14-ата в ранглистата Гьоргес поведе с 6:4 точки, но не успя да спечели срещата и трябваше да чака трета възможност, за да триумфира.

Следващата съперничка на Юлия Гьоргес е Вероника Кузмова. Словачката отстрани американската тийнейджърка Аманда Анисимова след 6:3, 2:6, 6:4 в двучасов двубой.

В друг мач 18-годишната канадка Бианка Андрееску, 152-а в световната ранглиста, елиминира бившата номер 1 в света Винъс Уилямс (САЩ) с 6:7(1), 6:1, 6:3 и за първи път в кариерата си достигна до полуфинал в турнир на WTA.

Кубрат Пулев и Антъни Джшуа

Кубрат Пулев: Джошуа има удобен стил за мен, усещането ми е за победа

Кубрат Пулев ще се изправи в Лондон на 12 декември срещу световния боксов шампион в тежка категория във версии WBA, WBO и IBF Антъни Джошуа. Кобрата заминава днес за Острова, а преди отпътуването си даде специално интервю за предаването "Спорт и музика" на програма "Хоризонт" на БНР. Пулев смята, че и през юни, когато първоначално трябваше да се..

публикувано на 05.12.20 в 07:58
Левски

Левски - Арда пряко по "Хоризонт", днес е и мачът ЦСКА 1948 - Берое

Нови два мача предстоят в 15-ия кръг на футболната ни Първа лига. От 14.15 ч. играят отборите на ЦСКА 1948 и Берое, а от 16.30 по програма "Хоризонт" на БНР  ще предаваме срещата Левски - Арда.  Вчера Черно море загуби от Етър с 0:1.

публикувано на 05.12.20 в 07:11
Херта

Херта спечели берлинското дерби

Отборът на Херта победи Унион в берлинското дерби, с което започна десетият кръг на Първа Бундеслига.  На „Олимпиащадион” в германската столица домакините се наложиха с 3:1, а гостите играха повече от 70 минути с човек по-малко.

публикувано на 05.12.20 в 05:51
Селта

Селта продължава възхода си

Тимът на Селта продължава възхода си в Испания, след като постигна втора поредна победа. С нея Селта се измъкна от опасната зона.  Тимът от Виго взе трите точки в гостуването си на Атлетик (Билбао) от 12-ия кръг с успех с 2:0 с голове на Уго Майо в 61-ата и Яго Аспас в 78-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 05:46
Марсилия

Марсилия с пета поредна победа във Франция

Отборът на Марсилия записа пета поредна победа във Франция, след като се наложи с 2:0 като гост на Ним в мач от 13-ия кръг.  По този начин марсилци вече изостават само с една точка от лидера Пари Сен Жермен.  Точни за успеха на гостите бяха Дарио Бенедето в 57-ата и Валер Жермен в 84-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 05:42

Преименуваха стадиона в Неапол в памет на Марадона

Стадион "Сан Паоло", на който играе домакинските си срещи италианският елитен клуб Наполи, официално беше преименуван на "Диего Армандо Марадона" в чест на футболната легенда. Предложението направи кметът на Неапол Луиджи де Маджистрис, а решението беше прието с пълно единодушие на днешното заседание на Съвета на градската управа. Марадона почина на..

публикувано на 04.12.20 в 21:39
Елфин Евънс е на крачка от титлата през този сезон.

Дани Сордо поведе в Рали Монца

Испанецът Дани Сордо с "Хюндай i20" поведе след втория ден на рали Монца, последен седми кръг от световния шампионат за сезон 2020. Сордо беше най-бърз след първите 6 от общо 16 скоростни отсечки с време 53:29.3 минути. Той има аванс от само 1.0 секунда пред Есапека Лапи (Финландия) с "Форд Фиеста", а трети с пасив от 12.0 секунди се движи шесткратният..

публикувано на 04.12.20 в 21:20