Цонга стигна до полуфинал в Австралия

Цонга продължава без загубен сет.

Жо-Вилфред Цонга се класира за полуфиналите на турнира от сериите АТР 250 в Бризбън, Австралия, след като преодоля в два сета последния представител на домакините - 19-годишният Алекс де Минор.

В отделните части 33-годишният французин надделя с 6:4, 7:6 (2) за час и четиридесет и шест минути игра. Цонга стоеше много стабилно на сервис по време на цялата среща, като записа 12 аса и допусна един пробив - с един по-малко от своя по-неопитен опонент.

Така завърналият се неотдавна от контузия на корта Цонга продължава към полуфиналите без загубен сет. В момента тенисистът от Льо Ман е №239 в ранглистата и участва с т. нар. "защитен ранкинг".

За класиране на 29-ия си финал в кариерата французинът ще трябва да отстрани четвъртия поставен Данийл Медведев (Русия), който победи последователно двама предишни шампиони от турнира - Анди Мъри и Милош Раонич.

Свързани новини

Данийл Медведев

Данийл Медведев обърна Милош Раонич и е полуфиналист в Бризбън

Данийл Медведев (Русия) постигна обрат с 6:7(2), 6:3, 6:4 над Милош Раонич (Канада) за малко повече от два часа игра и се класира за полуфиналите на турнира в Бризбън с награден фонд от почти 590 хил. долара и от категория АТР 250. Четвъртият..

публикувано на 04.01.19 в 09:49

Наполи не бе затруднен от Болоня (обновено)

Отборът на Наполи начело с Антонио Конте постигна дебютната си победа в Серия “А” през новото първенство след 3:0 над Болоня.  На стадион “Диего Марадона” в Неапол, Кварцхелия асистира на Джовани ди Лоренцо за 1:0 в 45-ата минута, а в 75-ата сам..

публикувано на 26.08.24 в 07:05
Атлетико Мадрид

Атлетико (Мадрид) постигна първа победа в испанското първенство

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна първа победа от старта на сезона в испанското футболно първенство.  Атлетико постигна убедителна победа с 3:0 над тима на Жирона. На "Сивитас Метрополитано" попаденията бяха дело на Антоан Гризман (39'), Маркос..

публикувано на 26.08.24 в 06:52
Тодор Неделев (вляво)

Гол от дузпа донесе икономична победа за Лудогорец в Стара Загора

Гол от дузпа, реализирана от Тодор Неделев през второто полувреме, донесе икономична победа с 1:0 за Лудогорец при гостуването му на Берое в мач от шестия кръг на Първата ни футболна лига. Първото полувреме бе скучно, с владеене на топката предимно от..

публикувано на 25.08.24 в 23:12
Втора лига

Резултатите във Втора лига

Резултатите в шестия кръг на Втора футболна лига: Добруджа - Монтана 0:0 Спортист Своге - Лудогорец, втори отбор 0:1 Ловеч - Янтра 0:1 Фратрия - Несебър 1:0 ЦСКА София, втори отбор - Спартак Плевен 0:0 Дунав - Миньор 1:0..

публикувано на 25.08.24 в 22:03
Мохамед Салах

Ливърпул с рутинна победа срещу Брентфорд

Ливърпул победи Брентфорд с 2:0 в мач от втория кръг на английската Висша лига, който се изигра на "Анфийлд". "Пчеличките" нямат успех на този стадион от 1937 година насам.  Домакините наложиха натиск от самото начало на сблъсъка. В 13-ата минута Луис..

публикувано на 25.08.24 в 21:32
ЦСКА 1948 - Славия

ЦСКА 1948 с първи успех в шампионата

ЦСКА 1948 постигна първа победа през новия сезон в Първа лига. "Червените", които участваха в Лигата на конференциите, се наложиха с 2:0 у дома срещу Славия. В 24-ата минута домакините организираха бърза атака, при която Евгений Сердюк напредна по десния..

публикувано на 25.08.24 в 21:29
Реал (Мадрид)

Реал с класическа победа срещу Валядолид

Реал (Мадрид) победи с класическото 3:0 у дома Валядолид в първи мач от неделната програма във втория кръг от първенството на Испания. Двубоят беше белязан от домакинския дебют на звездата на "белите" Килиан Мбапе. През първата част европейският клубен..

публикувано на 25.08.24 в 20:47