Иван Василев поиска футболистите да ценят локомотивската фланелка

Любомир Трайков, Бойчо Величков, Иван Василев, Атанас Станкушев и Веско Стоянов (отляво-надясно)
Снимка: Светослав Табаков

Собственикът на Локомотив (Сф) Иван Василев настоя в отбора да играят футболисти, които знаят какво означават локомотивската фланелка и емблема, да ги ценят и да се раздават на терена.

„Изоставаме с 11 точки от третото място, което дава правото на бараж за евентуална промоция в Първа лига. Далеч сме, но това не означава, че сме се отказали от тази цел. Ще играем за победа във всеки мач.“

„От освободените футболисти единствено с Мартин Станкев се бяхме разбрали предварително при изгодна оферта да се разделим. За съжаление, през Локомотив минаха много играчи, които не усещат тежестта на тази фланелка. Знам, че рибата се вмирисва винаги от главата, така че поемам и моята вина за лошия полусезон, който изиграхме.“

„Локомотив е клуб, който не дължи нито една стотинка на никого, но парите давам само аз и Веско Стоянов. Няма нищо ново по отношение на евентуални спонсори и инвеститори. Има и 4-5 души, които умишлено се опитват да пречат. Режем живо месо от себе си, за да съществува Локомотив. Често във Втора лига наблюдаваме и липса на феърплей, и съдийски произвол спрямо нас. Аз винаги съм държал да играем по правилата и така ще бъде, докато съм тук“, сподели Василев.

Едното от новите лица в щаба на „червено-черните“ е Любомир Трайков, който досега беше главен скаут в Лудогорец, а сега се завръща в своя роден клуб. Той ще изпълнява същата роля в тима от „Надежда“.

„Завръщам се у дома си. Ще се опитаме да създадем по-добра организация на работа и това със сигурност ще бъде така“, сподели Трайков.

Чуйте още от Иван Василев и Любомир Трайков в прикачените аудиоматериали:

Десподов (вдясно) след мача с Тотнъм: Далеч сме от истината

Десподов: Далеч сме от истината

Нападателят на Лудогорец - Кирил Десподов, заяви след поражението от Тотнъм с 0:4 в турнира по футбол Лига Европа:  "След такъв мач трудно се говори. Нищо не ни се получи. Тотнъм бе по-класният отбор и спечелиха закономерна победа. Трябва да направим сериозен анализ на този мач, защото сме далеч от истината. Надявам се това да ни мотивира да..

публикувано на 27.11.20 в 08:11
Станислав Генчев

Станислав Генчев: Бяхме тотално надиграни

Старши треньорът на Лудогорец - Станислав Генчев, заяви след загубата при гостуването на Тотнъм с 0:4 в турнира по футбол Лига Европа: „Подходихме с трима централни защитници, тъй като в първия мач в Разград Тотнъм създаде повечето си положения през центъра на отбраната ни. Това не даде много възможности на противника през центъра днес, но ни..

публикувано на 27.11.20 в 08:02

Тотнъм с категорична победа над Лудогорец (всички резултати от Лига Европа)

Лудогорец загуби като гост на Тотнъм с 0:4 в среща от четвъртия кръг на 10-та група на турнира Лига Европа. Поражението е четвърто за разградчани в групата и на практика сложи край на надеждите на тима за класиране за фазата на елиминациите. Лудогорец остава на дъното в класирането без спечелена точка. В началото на мача футболистите на Жозе Моуриньо..

публикувано на 27.11.20 в 00:00

Безредици спряха поклонението на Марадона

Аржентинските власти решиха да спрат допускането в президентския дворец на жители на страната, които пристигнаха за прощалната церемония с футболната легенда Диего Марадона, съобщава ТАСС. Пред сградата има голяма тълпа, но никой не е допускан вътре от поне 40 минути. Няколко десетки служители на реда стоят на входа на двореца. Гражданите, дошли на..

публикувано на 26.11.20 в 23:42

Марица взе гейм на Вакъфбанк

Марица показа блясък и в последната среща от домакинския си турнир в Група C на Шампионската лига, но загуби в четири гейма срещу един от най-добрите отбори в света Вакъфбанк. В зала Колодрума, воденият от Джовани Гуидети турски тим бе абсолютно безмилостен с българските шампионки в първите две части, а в крайна сметка спечели с 3:1 (25:9, 25:10,..

публикувано на 26.11.20 в 22:46

Акрапович: Доминирахме през второто полувреме

Старши треньорът на ЦСКА София Бруно Акрапович бе доволен от представянето на отбора при загубата с 0:1 от Йънг Бойс в Лига Европа. "Тази схема на игра изисква много време, но е оправдана, защото повече играчи могат да се включат в тази система. Нямах друга схема за днешния мач. Това, което исках, играчите го направиха. През второто полувреме показахме..

публикувано на 26.11.20 в 22:39

Йънг Бойс излъга ЦСКА София в мъглата

Отборът на ЦСКА София допусна втора поредна загуба в 1-ва група на Лига Европа, след като претърпя поражение като домакин на Националния стадион "Васил Левски" с 0:1 от швейцарския Йънг Бойс. Двубоят ще бъде запомнен най-вече с абсолютно непрогледната мъгла, която падна над София в средата на първото полувреме и не се вдигна до края на срещата...

публикувано на 26.11.20 в 21:57