Лацио е първият четвъртфиналист за купата на Италия

Лацио

Лацио е първият четвъртфиналист в турнира за купата на Италия по футбол, след като разгроми с 4:1 като домакин тима на Новара в мач от петия кръг.

"Римските орли" вкараха и четирите си попадения още преди почивката. Луис Алберто откри резултата след 12 минути игра, а в 20-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Чиро Имобиле се нагърби с изпълнението и и пропусна, но при добавката успя да вкара за 2:0. Отново италианският национал бе точен в 35-ата минута, а в добавеното време на първата част Сергей Милинкович-Савич покачи на 4:0. През второто полувреме Лацио свали оборотите и това позволи на Новара да стигне до почетен гол чрез Умберто Еузепи в 49-ата минута.

На четвъртфиналите Лацио ще играе с победителя от мача в неделя между Интер и Беневенто.

Иван Сеферинов

Иван Сеферинов: Искам български треньор на националите, не Пранди

Иван Сеферинов, президент на волейболен клуб Славия и член на ръководството на Българска федерация по волейбол (БФВ), декларира пред БНР, че на заседанието на Управителния съвет (УС) в четвъртък ще гласува против избора на Силвано Пранди за треньор на мъжкия национален отбор. Тази точка е една от дневния ред за поредното заседание с конферентна..

публикувано на 27.05.20 в 16:35
Люсиен Фавр

Загубата от Байерн разклати стола на треньора на Борусия (Дортмунд)

Загубата на Борусия (Дортмунд) с 0:1 като домакин от Байерн (Мюнхен) снощи разклати стола на старши треньора на дортмундци Люсиен Фавр. Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" бе възлов за титлата, но загубата отдалечи "жълто-черните" на 7 точки от лидера Байерн шест кръга преди края на Бундеслигата. Запитан след мача от репортери дали загубата не доказва, че..

публикувано на 27.05.20 в 15:27
Бритиш тур.

Тенисът се връща на кортовете във Великобритания

Серия от професионални турнири по тенис се подготвят във Великобритания през юли. Местната тенис асоциация (LTA) обяви плана си за организация на четири състезания на Острова при закрити врати в периода 3-26 юли, като се очаква разрешението на правителството, за да бъдат реализирани. Сезонът в тениса беше прекъснат през март заради пандемията от..

публикувано на 27.05.20 в 15:21
Ирене Лосано.

В Испания връщат феновете на стадионите

Спортният министър на Испания Ирене Лосано каза, че е възможно феновете да се завърнат по футболните стадиони от началото на следващия сезон. "Въобще не изключвам този вариант. Сега, когато се рестартира сезон 2019/20, най-добрата опция е да се играе пред празни трибуни", отговори тя в интервю за радиостанцията "Ла Копе". "Връщането на запалянковците ще..

публикувано на 27.05.20 в 14:37
Черно море - Дунав

Черно море загуби от Дунав в първата контрола след дългата пауза

Черно море загуби от Дунав /Русе/ с 0:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Тича" във Варна без присъствие на представители на медиите. Единствения гол в мача вкара Юлиян Ненов от дузпа в 65-та минута, съобщава официалният сайт на "моряците". Това бе първата контрола у нас, изиграна след дългата пауза заради пандемията. Варненци ще играят и..

публикувано на 27.05.20 в 14:36