Ивайло Иванов: Ще се опитам по-рано да спечеля олимпийска квота

Ивайло Иванов (вдясно) и Румен Стоилов
Снимка: Светослав Табаков

Джудистът ни Ивайло Иванов спечели сребърен медал от турнира за Гран при в Тел Авив, Израел. той получи премия от 2000 лв. от нашата федерация за успеха си. На финала Иванов загуби от израелеца Саги Муки.

Оснвовната цел пред Иванов е да спечели свота за олимпийските игри в Токио догодина, като за целта ще трупа точки от различните големзи турнири.

"Никога досега не съм чувствал подкрепа от федерацията - нито финансова, нито морална. На самото състезание не се чувствах в топформа, но съм доволен от резултата. Винаги може и повече, но това е един добър старт на годината. Ядосан съм на себе си, тъй като сам допуснах грешка. Продължаваме да работим. Човек се учи от грешките си. Квота мога да спечеля и от един турнир, а също и като трупам точки. На мен ми се ще колкото се може по-рано да успея да я спечеля, за да не се подлагам на допълнително натоварване", заяви Ивайло Иванов пред БНР.

Ферстапен най-бърз в третата тренировка

Холандецът Макс Ферстапен от отбора на "Ред Бул" даде най-добро време в третата свободна тренировка преди Гран при на Сахир в Бахрейн. Ферстапен завъртя 23 обиколки, като най-бързата от тях бе за 54.064 секунди. Второ време в следобедната сесия даде Валтери Ботас с "Мерцедес". Времето на финландеца бе с 0.206 секунди по-бавно от това на Ферстапен. Трети..

публикувано на 05.12.20 в 17:26

ЦСКА 1948 измъкна 1:0 от Берое

ЦСКА 1948 победи Берое с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Васил Шопов реализира единствения гол в мача в началото на второто полувреме. С победата новакът в елита прекъсна серия от три поредни мача без успех в елита и се изкачи на пето място в класирането в с 23 точки. Берое остава седми с 18 точки. Първото полувреме бе равностойно, но домакините..

публикувано на 05.12.20 в 16:13
Филип Зубчич

Хърватин спечели гигантския слалом в Санта Катерина

Хърватинът Филип Зубчич постигна втората си победа в състезания от Световната купа по ски алпийски дисциплини, след като триумфира в гигантския слалом в италианския курорт Санта Катерина Валфурва. Зубчич бе шести след първия манш, но показа брилянтно каране във втория и се справи най-добре с обилния снеговалеж. Той постигна общо време от 2 минути и 15.06..

публикувано на 05.12.20 в 15:40
Лидерът в общото класиране Йоханес Бьо остана трети.

Шведска победа в биатлона, Владо Илиев е 30-ти

Шведът Себастиан Самуелсон постигна първа индивидуална победа в кариерата си за Световната купа по биатлон, след като триумфира в преследването на 12.5 км в Контиолахти (Финландия). 23-годишният Самуелсон, който е олимпийски шампион в тази дисциплина от Пьончан 2018, пропусна само една мишена при последната си четвърта стрелба и измина трасето за 32:26.7..

публикувано на 05.12.20 в 15:31

Локо (Сф) падна в Созопол, треньорът пое вината

Локомотив София загуби гостуването си на Созопол с 0:2 в 16-ия кръг на Втора футболна лига и пропусна възможността да оглави класирането. Старши треньорът на столичани Иван Колев беше видимо разочарован от поражението, но пое изцяло вината за лошия резултат. "Загубихме трети мач от първенството, имаме и още две равенства, но все срещу отбори, които..

публикувано на 05.12.20 в 15:13

Глобиха българския биатлон за нарушена карантина

Българският национален отбор по биатлон е наказан с финансова глоба заради нарушаване на протоколите срещу коронавируса на световната централа (IBU), съобщи ДПА. Причината е, че член от тима е влязъл в нерегламентиран "близък контакт" с поставените под карантина във Финландия преди стартовете за Световната купа в Контиолахти през миналия уикенд..

публикувано на 05.12.20 в 14:55
Цветелин Чунчуков

Стяуа набеляза български нападател

Лидерът в румънското футболно първенство Стяуа Букурещ проявява интерес към българския нападател Цветелин Чунчуков от Академика Клинчени, съобщава sport.ro. Както е известно, столичани следят и неговия съотборник Георги Пашов, който беше препоръчан на клубната управа за подсилване на дясната зона на защитата от помощник-треньора Михай Пинтили през..

публикувано на 05.12.20 в 14:41