Барселона и Бетис са полуфиналисти за Купата в Испания

Барселона и Реал Бетис са полуфиналисти за Купата в Испания

Отборите на Барселона и Бетис се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на Испания по футбол.

Барселона продължава в надпреварата след обрат, след като преодоля изоставане от Севиля с 0:2 след първия мач. На "Камп Ноу" момчетата на Ернесто Валверде буквално разбиха андалусците с 6:1.

Филипе Коутиньо  от дузпа в 12 –та и в 53-та минута, Иван Ракитич  в 33 - та, Сержи Роберто в 53-та, Луис Суарес  в 89 - та и Лионел Меси  в 90 –та донесоха победата на Барса.

За тима от Севиля точен беше Гилерме Арана  в 68 – та минута.

Барселона е рекордьор по трофеи в турнира, като и спечели последните четири издания.

Отборът на Бетис се класира за 1/2-финалите след победа над Еспаньол с 3:1 след продължения  - 1:1 в редовното време. Първото полувреме завърши с гол преднина за барселонския тим след попадението на Лео Баптистао  в 33-та.

В 66-ата Джовани Ло Селсо изравни. В 90-ата гостите останаха с човек по-малко, а в продълженията Серхио Леон  в 95-та и Аиса Менди в 99-та оформиха крлайния резултат и зарадваха привържениците на отбора от Севиля.

Жребият за 1/2-финалите е в петък.

Боряна Калейн спечели трета поредна титла на България

Боряна Калейн от клуб Левски Триадица спечели за трета поредна година титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика категория Елит, което се провежда в зала "София". Така възпитаничката на Марияна Памукова става за трети път носител на приза "Мария Гигова", който беше учреден на УС на БФХГ по предложение на..

публикувано на 16.05.21 в 01:03
Мирослав Ангелов

Мирослав Ангелов поведе на рали България

Шампионът на България Мирослав Ангелов с Шкода Фабия Рали води след първия ден на 51-ото издание на най-голямото автомобилно състезание у нас – Рали България. Втори, с изоставане от една минута и 4 секунди е друг наш пилот – Мартин Сурилов с Мицубиши Лансър, а трети във временното класиране е Угур Сойлу от Турция с Шкода Фабия Ер5, който е с..

публикувано на 16.05.21 в 01:00
Лудогорец

Лудогорец разгроми Арда в мач без особено значение

Футболният ни шампион Лудогорец разгроми състава на Арда с 4:1 в мач от 30-ия кръг на Първа лига в първата шестица. Гостите поведоха с гол на Тонислав Йорданов в 37-ата минута, но веднага след това Доминик Янков изравни в 39-ата след намесата на ВАР, а впоследствие шампионите и обърнаха. В края на първото полувремето Никола Таравел от гостите си..

публикувано на 15.05.21 в 19:48
Шалке

Изпадналият Шалке изненада борещия се за Шампионската лига Айнтрахт

Изпадналият от елита Шалке стигна до сензационна победа с 4:3 над гостуващия Айнтрахт (Франкфурт), който е един от борещите се участие в Шампионска лига следващия сезон, в мач от предпоследния 33-и кръг в германското футболно първенство. Головете за домакините отбелязаха Клаас Ян Хунтелаар в 15-ата, Бленди Идриси в 52-ата, Флориан Флик в 60-ата и Матю..

публикувано на 15.05.21 в 18:55
Григор Димитров

Димитров срещу Вердаско или квалификант във втория кръг в Женева

Григор Димитров ще срещне испанския ветеран Фернандо Вердаско или квалификант в първия си мач на тенис турнира от сериите АТП 250 в Женева. Димитров получи "уайлд кард" от организаторите на надпреварата и е поставен под номер 4 в основната схема, като по този начин започва диркетно от втори кръг. Негов съперник там ще бъде Вердаско или..

публикувано на 15.05.21 в 17:49
Атанас Атанасов

Монтана и Атанас Атанасов се разделиха

Футболният клуб Монтана и старши треньорът на отбора Атанас Атанасов се разделиха по взаимно съгласие, ден след като монтанци загубиха от състава на Славия с 0:2 на стадион "Огоста".  "Много негативно напрежение се събра около отбора в последната седмица и смятаме, че така е най-добре и за двете страни", заяви президентът на клуба Румен..

публикувано на 15.05.21 в 17:35
Любослав Пенев

ЦСКА София иска повече публика на финала за купата

Футболният клуб ЦСКА София призова здравните власти да допуснат по-голям брой публика на финала за Купата на България, който трябва да се изиграе в сряда на Националния стадион "Васил Левски". "Червените" се изправят срещу тима на Арда в преследване на първи трофей от доста време насам, но според действащите противоепидемични ограничения на..

публикувано на 15.05.21 в 15:56