Пореден скандал в Народното събрание предизвика декларацията на БСП, прочетена от трибуната на парламента от Корнелия Нинова, която обвини управляващите, че се оплитат в лъжи след изнесената информация от Елена Йончева за действията на министър Боил Банов.
От "БСП за България" отчетоха, че държавата се тресе от скандал за корупция. Реакцията е паническа, объркана и изобилствала с лъжи. Лидерът на социалистите Корнелия Нинова призова Прокуратурата да провери как са изразходени 6 милиона лева от общината за разкопките на ларгото и обобщи, че за много от сигналите за корупция имало образувани дела:
"На фона на всичко това е впечатляващо оглушителното мълчание на премиера Борисов. Имахме "Ало, Ваньо", "Ало, Кокинов". Сега имаме "Ало, Банов". Общото за трите кабинета на Борисов е: "Ало, корупция". Няма сини и червени лампи. Изведнъж светлините в Министерски съвет изгаснаха. Всеки, който критикува властта и изнася данни за кражби, независимо дали е разследващ журналист, опозиционна партия или президент, е наричан от управляващите "клеветник", "лъжец", "руши държавността" и "сее омраза и разделение".
Като компроматна атака и "черна кампания" определиха от ГЕРБ поведението на БСП. Според Тома Биков действа организирана престъпна група за изнудване, а БСП се превръща в пощенска кутия:
"Но госпожа Йончева не е журналист. Тя е политик, тя е депутат в българския парламент. Няма никакво журналистическо разследване. Вие сте получили този компромат и след три дни сте го плеснали на пресконференция, без дори да проверите, че има заведено дело от страна на Министерство на културата по този казус. Плодовете на това, което сеете днес, ще ги съберете на 26-и май и ще видите, че тези плодове са горчиви и най-горчиви ще бъдат тези плодове за госпожа Нинова, която ще трябва да ви обясни след това защо сте го добутали дотам пак да загубите изборите".
Валери Симеонов от "Обединените патриоти" очерта като нечистоплътно поведението на социалистите и защити управляващите, а действията на прокуратурата сравни с пиар кампания:
"Извинявайте, на мен ми се вижда прекалено прибързано и оперетно това втурване на прокуратурата още същия ден в Министерството на културата. Кой знае какво ще намери в Министерството на културата прокуратурата. Естествено, че и тя се грижи за своя собствен имидж. За съжаление вчера пресоли манджата прокуратурата. Това мога да ви кажа".
Полицаи от РУ Луковит са спасили през изминалата нощ възрастен мъж от пожар в къща в село Петревене. Сигналът за пожара е подаден малко пред 2.00 ч. Първи на мястото на горящата къща в село Петревене е пристигнал автопатрул на РУ Луковит. Полицейските служители са чули викове за помощ от горящо помещение в къщата, което ги е..
Родители се обявиха срещу идеята за въвеждане на задължителен учебен час по религия в средните училища у нас, лансирана от отделни политици. Над 500 души са се подписали под отвореното писмо, което е изпратено до Министерството на образованието, парламентарната просветна комисия и Институцията на омбудсмана. Наскоро просветният..
Има просто обяснение за подадената оставка на президента на Румъния Клаус Йоханис. И това е, че в парламента се събраха достатъчно гласове за импийчмънт, който трябваше днес да се гласува, коментира журналистът Владимир Береану в интервю пред БНР. "Разбра се, че има мнозинство и по румънския закон трябва да се направи референдум и хората..
Осъвременяването на пенсиите от първи юли тази година би трябвало да е с около 8,4 - 8,5 процента, ако се приложи Швейцарското правило, записано в Кодекса за социалното осигуряване. Това сочат данните и изчисленията към момента. По рано днес Националният осигурителен институт обяви, че ръстът на средния осигурителен доход за миналата година е 210 лева,..
Активизацията точно сега по случая с "Опълченска" е повече политическа, отколкото да е в полза на хората . Това каза пред БНР арх. Иван Шишков, бивш служебен министър на регионалното развитие и благоустройството и бивш архитект на столичния район "Триадица". "В един момент е направена тази проверка и никой не е разбрал, че е направена. ... Въпросът..
Решението на президента Тръмп да наложи мита на вноса на стомана и алуминий от средата на март няма да се отрази на България - това каза пред БНР депутатът от Европейската народна партия Илия Лазаров, който е и единственият български евродепутат член на комисията по международна търговия в Европейския парламент: "На България няма да се..
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет отложи със седмица произнасянето си по сигнала на съдия Мирослав Петров за оказан натиск от страна на прокуратурата, заради решението му да не отнеме автомобила на Ивайло Цветков - Нойзи. Липса на кворум: ВСС не изслуша съдията, който не отне колата на Нойзи След като изслушаха съдията от..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и..
"ВСС трябваше отдавна да открие нова процедура за избор на членове от професионалните квоти. Хубаво е, че Народното събрание най-после започна да..