Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Соченият за източник на БСП по скандала „Ало, Банов съм“ обвини началника си в тормоз

Снимка: БГНЕС

Ангел Ангелов, когото министърът на културата Боил Банов посочи като човека, направил записите по аферата „Ало, Банов съм“, коментира скандала в писмена позиция до медиите. В нея Ангел Ангелов отправя обвинения към настоящия си ръководител Кирил Гератлиев, директор по Оперативната програма „Наука и интелигентен растеж“, който вчера заяви, че е бил заплашван от Ангелов.

Ангелов обвинява Гератлиев в психологически тормоз, докато се представя за жертва. По думите му, злоупотребявайки със служебното си положение, Гератлиев принуждавал експерти от Изпълнителната агенция да напускат работа. Твърди, че заедно с още трима свои  колеги миналия декември е подал жалба до Районната прокуратурата за дискриминация и психологически тормоз.

На разпит в полицията четиримата потвърдили оплакването си. По случая - на 21 януари, е бил разпитван и самият Кирил Гератлиев. 

Ангел Ангелов пише още, че е сезирал инспектората на МОН за слабости и пропуски в работата на Агенцията. Последвала проверка, резултатите, от която се чакали в близките дни.

Именно с тази своя активност той обяснява обвиненията от вчера на настоящия си шеф, че стои зад инцидент с автомобила му и че го е заплашвал в кабинета му. Така Гератлиев искал да избегне търсенето на отговорност за това, че набеждава, унижава и заплашва държавни служители, твърди Ангел Ангелов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Срещу Ангел Ангелов е имало сигнал в полицията от настоящия му началник в МОН

Срещу Ангел Ангелов, посочен от министъра на културата Боил Банов като човека, който го е рекетирал със записи, изнесени от депутата от БСП Елена Йончева, е имало сигнал в 1-во Районно полицейско управление в София.  Той е подаден от директора на..

обновено на 31.01.19 в 16:51
ВИЖТЕ ОЩЕ
Иван Радев

Иван Радев: Авторитарните режими не работят в полза на правилата

" Повтарят се тези инциденти в този регион . Случилото се в Кочани е буквално повторение на случилото се в Букурещ в клуб "Колектив". Това каза пред БНР Иван Радев от Асоциацията на европейските журналисти в България. Докъде стигна..

публикувано на 21.03.25 в 09:40

Как се приема в САЩ идеята главнокомандващият силите на НАТО в Европа да не е американец

Съобщенията, че Пентагонът обмисля преструктуриране на командването на САЩ и е много вероятно Вашингтон да се оттегли като главен главнокомандващ на НАТО в Европа не се приема с особено въодушевление от част от законодателите, отбелязва изданието The..

публикувано на 21.03.25 в 09:35
Мира Баджева

Мира Баджева: Събудихме се с ново управляващо мнозинство, Пеевски влиза през задния вход

Тази сутрин се събудихме с ново управляващо мнозинство от гласуванията през нощта по спорните и важните елементи от бюджета. ДПС-НН са гласували изцяло в подкрепа на управляващите. На други места, деклариралите подкрепата си – ДПС на Доган, не..

публикувано на 21.03.25 в 09:35
Ледникът Borebreen на островите Шпицберген (dрхипелагът Свалбард) , Норвегия, архив, август 2024 г.

Отбелязваме Световния ден на ледниците

За първи ще отбележим Световния ден на ледниците - 21 март.  Резолюция на Общото събрание на ООН обявява 2025 година за Международна година на опазването на ледниците, а 21 март - за Световен ден на ледниците, считано от днес. Ледниците са все..

публикувано на 21.03.25 в 09:19

В понеделник в Кочани се прибират първите пациенти, лекувани в чужбина

Директорът на Здравната каса на Северна Македония Сашо Клековски очаква първите пациенти от пожара в Кочани, които се лекуват в чужбина, да бъдат върнати в страната в понеделник, предаде МИА. При пожара в дискотеката в Кочани загинаха 59 души, а..

публикувано на 21.03.25 в 09:17

За борба с наркоразпространението: Полицията в Гоце Делчев иска дрон от Общината

Полицията в Гоце Делчев е поискала съдействие от общината за осигуряване на дрон, който да се използва за борба с наркоразпространението.  За да се използва ефективно, дронът трябва да е с камери за видеонаблюдение и конкретни параметри, е..

публикувано на 21.03.25 в 09:01

Празникът "Кюстендилска пролет" ще продължи два дни

Два дни ще продължи празникът "Кюстендилска пролет". Подготвена е богата програма, а празненствата ще бъдат на две сцени - централния пл. "Велбъжд" и сцена "Базиликата" на хълма Хисарлъка. Очакват се хиляди гости от цялата страна, поканени са..

публикувано на 21.03.25 в 08:47