Киберкомандването на въоръжените сили на САЩ е провело операция срещу Агенцията за интернет изследвания в Санкт Петербург, която на Запад наричат „фабрика за тролове“, съобщи в. „Вашингтон пост“, позовавайки се на запознати източници.
Кибератаката е била предприета по време на междинните избори за Конгрес миналия ноември.
Източниците на вестника твърдят, че руската агенция е била изключена от интернет. Според „Вашингтон пост“ това е била първата по рода си американска операция срещу Москва, която имала за цел да попречи на руска кампания по дезинформация, имаща за мишена междинния вот.
Според телевизия Ен Би Си президентът Тръмп лично е одобрил кибератаката, която била най-агресивната от известните до момента стъпки на администрацията за борба с руската намеса в избори.
Осведомени източници на телевизията заявяват, че Агенцията за интернет изследвания останала седмици наред изключена от глобалната мрежа.
Белият дом отказа да коментира информацията на Ен Би Си.
Само преди дни бе съобщено, че Русия пробно ще се изключи от интернет.
Кремъл обяви днес, че американска територия непрестанно се използва за кибератаки срещу Русия, но подчерта, че не може да потвърди съобщенията в американски медии за спрян интернет в Агенцията за интернет изследвания. Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков посочи, че не знае до каква степен тази информация отговаря на истината.
Руският парламент гласува забрана за използване на смартфони от войниците, докато са на служба, заради опасения, че използването на социални мрежи ще застраши националната сигурност, предаде Би Би Си. Проектозаконът забранява на военния персонал..
Пенсионерите с ниски доходи в Гърция няма да заплащат за лекарства по решение на правителството. Пенсионерите с ниски доходи от следващия месец няма да заплащат за лекарства, съобщават от министерството на здравеопазването. Досега те плащаха 25%..
Криминално проявен от Лом е задържан в полицията, след като ударил непълнолетно момиче в ученически автобус. Пострадалата ученичка е прегледана в спешния център на болницата в Лом и е освободена за домашно лечение. Четири непълнолетни момичета се..
"ЕС трябва да се приспособи към новите реалности". Такова изявление по повод предстоящите руско-американски мирни преговори за Украйна направила вчера една от делегациите на редовното заседание на Комитета на постоянните представители в Брюксел,..
Депутатът от "ДПС - Ново начало" Димитър Аврамов се е отказал от имунитета си, обяви заместник-председателят на Народното събрание Николета Кузманова в началото на пленарното заседание. С писмо от 19 февруари, Аврамов информира председателя на..
В Битоля е открит клуб на сдружението за култура, образование и традиция "Балкански мост". Присъстваха посланикът на България в Северна Македония Желязко Радуков, генералният консул на страната ни в Битоля Николай Димитров, още дипломати и..
Среща със собственици на животновъдни обекти и проверка за безстопанствени животни е насрочена за днес в Община Дупница - от 10 ч. Стадо от над 300 полудиви коне върлуват из района, като вече стигат и до Радомирско - на 20 километра, каза кметът..
Пресслужбата на Светия престол съобщи за напредък в състоянието на папа Франциск, хоспитализиран от 14 февруари в римската болница "Джемели", където му бе поставена диагноза за двустранна пневмония. В прессъобщението на Ватикана се казва, че:..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Работим заедно с ИНСАЙТ на СУ "Св. Климент Охридски" по обновяването на суперкомпютъра ни "Дискавърър" и заедно кандидатствахме за създаване на..