Тампа Бей записа десета поредна победа в НХЛ, вратарят Георгиев спаси 26 удара

Александър Георгиев е уловил поредната шайба.

Лидерът в редовния сезон Тампа Бей постигна рекордна за клуба десета поредна победа в НХЛ след успех с 4:3 след продължение срещу Ню Йорк Рейнджърс.

Виктор Хедман вкара решителния гол в 3:25 минута на продължението и продължи победната серия на Тампа.
Тайлър Джонсън, Джей Ти Милър и Дан Гирарди също се разписаха за тима на Лайтингс, който печели поне точка в последните си 14 мача.

Никита Кучеров се отличи с 3 асистенции за успеха и има 23 точки в последните си девет мача.
Джими Весей записа гол и асистенция за Рейнджърс, Мика Зибанеяд и Бу Нийвс също се разписаха за тима, който губи втори пореден мач след продължение.

Вратарят с български корени Александър Георгиев пази на ниво за Рейнджърс, като отрази 26 удара към вратата си. Георгиев направи спасяване в първата минута на продължението, когато отрази удар на Виктор Хедман, но малко по-късно капитулира и допусна шайбата в мрежата след нов удар на Хедман.

Локомотив (Пд) - ЦСКА София

БФС отказа на ЦСКА София отлагане на мача с Локомотив (Пд)

Спортно-техническата комисия на БФС постанови срещата от седмия кръг на шампионата между Локомотив (Пловдив) и ЦСКА София да се играе по програма. "Червените" поискаха отлагане на мача заради ангажиментите им в Европейските клубни турнири, но "железничарите" не се съгласиха. Така двубоят ще се състои на 27 септември (неделя) от 21.00 часа на "Лаута"...

публикувано на 21.09.20 в 18:53

БФ Гимнастика с молба за специална помощ от ФИГ

Изпълкомът на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) потвърди, че е информирана с решението на президентската комисия мандатът на всички комисии на ФИГ да бъде удължен автоматично за още една година - до края на 2021-а. Това е едно от решенията на Изпълкома, който се проведе на 17 септември под формата на видеоконференция...

публикувано на 21.09.20 в 18:34

Стефани Кирякова с операция на коляното

Стефани Кирякова от националния ансамбъл (жени) e претърпяла операция на коляното. Новината беше съобщена в официалната страница на Българската федерация по художествена гимнастика " Стефани Кирякова от националния ансамбъл-жени претърпя успешна минимално инвазивна оперативна интервенция, която бе извършена от д-р Иван Василев от..

публикувано на 21.09.20 в 17:48
Флориан Товен от Марсилия спори с Домагой Бърдарич.

Марсилия се спаси с гол в 85-ата минута

Марсилия завърши 1:1 срещу гостуващия Лил в среща от четвъртия кръг на френското футболно първенство. Домакините се добраха до равенството с гол на Валер Жермен пет минути преди края. Той се разписа с глава отблизо след центриране от корнер от дясно на Морган Сансон. Лил създаде повече положения и може да съжалява за пропуснатата победа, след като откри..

публикувано на 21.09.20 в 06:15

Роналдо пак бележи, Ювентус бие 3:0

Шампионът Ювентус победи с 3:0 гостуващия Сампдория в първия кръг от сезона в италианското футболно първенство при дебюта на новия си старши треньор Андреа Пирло. Торинци имаха предимство преди почивката, а в 13-ата минута Деян Кулушевски се разписа в първия си официален мач за "бяло-черните". Той откри резултата в 13-ата минута с техничен удар от десния..

публикувано на 21.09.20 в 06:04

Реал стартира с 0:0

Реал Мадрид започна защитата на титлата си в испанското футболно първенство с равенство 0:0 на терена на Реал Сосиедад. Столичани владееха повече топката и имаха игрово предимство, но трудно стигаха до добри ситуации пред вратата на съперника. Домакините разчитаха основно на контраатаки, но отправиха само един точен удар в мача. Карим Бензема получи..

публикувано на 21.09.20 в 06:00
ЦСКА София и Лудогорец отново не се победиха

Отборите на ЦСКА София и Лудогорец завършиха 2:2 в мач от 6-ия кръг на футболното ни първенство. На стадион „Българска армия“ гостите от Разград поведоха в 11-ата минута. Тогава Доминик Янков изведе Сантана сам срещу вратаря и бразилският халф порази „червената“ врата. В 21-ата минута и ЦСКА София пропусна да изравни след като удар на..

публикувано на 20.09.20 в 22:23