Сестри Стоеви победиха бадминтонистки от Хонконг на турнира в Германия

Габриела и Стефани Стоеви.

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на турнира по бадминтон от Световните суперсерии 300 в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 150 хиляди долара.

Поставените под номер 7 в схемата българки победиха Вин Юн Нг и Нга Тин Еун (Хонконг) с 21:11, 16:21, 21:14 за 59 минути.

Сестрите, които са осми в световната ранглиста, поведоха с 11:4 в последния трети гейм и без проблеми затвориха мача.

В спор за място на полуфиналите Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят утре срещу световните шампионки и трети поставени Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония).

Локомотив (Пловдив) загуби от ЦСКА София с 1:2

ЦСКА София излъга Локо (Пд) в края

Локомотив (Пловдив) загуби от ЦСКА-София с 1:2 в мач от 30-ия кръг на футболното и първенство. В отбора на домакините от Пловдив липсваха цели 7 футболисти, играли срещу „червените“ във финала за Купата на България, след като стана ясно, че петима играчи са с положителни тестове за коронавирус. Столичани започнаха по-активно, но Али Соу и..

публикувано на 09.07.20 в 22:26
Ботев (Враца) запази мястото си в елита

Ботев (Вр) се спаси след 3:0 над Царско село

Отборът на Ботев (Враца) запази мястото си в елита на футболното ни първенство, след като разгроми с 3:0 като гост Царско село. След скучно първо полувреме, в 61-ата минута Петър Атанасов откри за гостите от Враца с удар от 20 метра. Само 7 минути по-късно отново той реши изхода на мача с втори гол. В 74-ата минута интригата в срещата..

публикувано на 09.07.20 в 20:31

Създават нова структура за баскетболната „А“ група

Българска федерация по баскетбол сключи договор за партньорство със сдружение „Българско баскетболно общество“ . Проектът е за съвместно организиране на първенствата в „А“ група – мъже, през следващите три сезона, съобщи президентът на централата Георги Глушков. „Заедно с Българското баскетболно общество представяме този вариант на Българска..

публикувано на 09.07.20 в 14:30
Манчестър Сити

Манчестър Сити разгроми Нюкасъл в Англия

Манчестър Сити показа, че поражението от Саутхемптън през уикенда е било случайно и разгроми с 5:0 Нюкасъл като домакин в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига по футбол. "Гражданите" запазиха традицията от подновяването на сезона в Англия да запазват суха мрежа у дома и да вкарват поне по три гола във вратата на съперника. Над всички в мача бе..

публикувано на 09.07.20 в 07:48
Дженоа - Наполи

Наполи излезе пети в Италия след успех над Дженоа

Носителят на купата на Италия по футбол Наполи излезе на петото място в класирането на шампионата след победа над Дженоа като гост с 2:1 в 31-ия кръг. Неаполитанци стигнаха до успеха с голове на Дрийс Мертенс, който се разписа точно преди почивката, и на Ървинг Лосано, който оформи крайния резултат в 66-ата минута. За Дженоа точен в началото на втората..

публикувано на 09.07.20 в 07:40
Стефан Велев

Черно море привлече Стефан Велев

Футболният Черно море привлече полузащитника Стефан Велев. 31-годишният футболист подписа с клуба и ще носи екипа на варненци от новия сезон. Велев е роден в София и е юноша на Септември (София). В професионалния футбол дебютира през сезон 2008/09 с Локомотив (Стара Загора) в "Б" група. През следващия сезон 2009/10 играе в друг втородивизионен клуб -..

публикувано на 09.07.20 в 07:32

Домусчиев реже бюджета на Лудогорец с 50%

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев заяви, че намалява с 50 процента клубния бюджет заради кризата в икономическия сектор, породена от пандемията. Той направи изявлението си при връчването на деветата титла на отбора. "Почваме да мислим за следващия месец, евротурнирите, новото първенство, нормално. Говорим си за селекцията, имах доста разговои с..

публикувано на 08.07.20 в 23:25