Милена Тодорова втора на СК по биатлон за девойки

Милена Тодорова
Снимка: БФ Биатлон

Българката Милена Тодорова се класира на второ място в спринта на 7.5 км на Световната купа по биатлон за младежи и девойки в Шушьоен (Норвегия). Този уикенд ще се проведат общо четири старта при младежите и девойките, а другата седмица на същото място ще се състои и Европейското първенство.

Милена Тодорова сбърка само веднъж при първото си посещение на рубежа и завърши на втора позиция с изоставане от 4.7 секунди. Това е първи подиум за българката в международно състезание.

Победителка стана Аманда Лундстрьом от Швеция, която повали всичките 10 мишени и измина трасето за 21:47.0 минути.
На трето място с една наказателна обиколка се класира Анна Кривонос от Украйна с пасив от 18.4 секунди.

Още една българка участва в надпреварата. Мария Здравкова допусна три грешки в стрелбата и с пасив от 2:38.8 минути се нареди на 52-а позиция.

В спринта на 10 км при младежите шампион стана Алекс Чисар (Словения) с 10 от 10 повалени мишени и време от 25:04.8 минути.

Българите останаха извън първите 70. Кристиян Стоянов финишира на 72-о място с три грешки и пасив от 3:22.6 минути, а Петър Велчев е 88-и с четири пропуснати мишени и на 4:37.0 минути след победителя.

Локомотив Пд - Левски

Два мача откриват кръга в Първа лига, по "Хоризонт" предаваме Локо (Пд) - Левски

С два мача днес се открива третият кръг във футболната ни Първа лига. От 19.00 часа Славия ще посрещне Хебър на стадион „Александър Шаламанов“ в столицата. В този мач формалният домакин е Хебър, но поради лошото състояние на терена в Пазарджик, мачът бе преместен в столицата. От 21.15 е най-любопитният сблъсък в този кръг. В Пловдив местният Локомотив..

публикувано на 02.08.24 в 06:36
Мирела Демирева

Петима българи на старт в Париж днес

Антоанета Костадинова ще даде старт на българското участие в програмата на Олимпийските игри днес, 2 август. Сребърната медалистка от Токио на 10 м въздушен пистолет ще участва в квалификациите на 25 м пистолет в спортната стрелба. Tе стартират в 10.00 часа наше време. След 11.15 ще започнат и пресявките в скока на височина за жени в леката атлетика...

публикувано на 02.08.24 в 06:28

ЦСКА 1948 продължава напред след продължения

ЦСКА 1948 отсрами нашия футбол. "Червените" завършиха 1:1 визитата си на Будучност в реванш от втория предварителен кръг на Лига на конференциите и с общ резултат 2:1 продължават напред.  Владимир Перишич откри в 65-ата минута и при този резултат завърши редовното време, което наложи двата отбора да играят продължения след победата на българския тим с..

публикувано на 02.08.24 в 00:45

Пореден триумф за Симон Байлс (шампионите от деня)

Медалисти от шестия ден на Олимпийските игри в Париж - 16 финала: лека атлетика, 20 километра спортно ходене, мъже: 1. Даниел Пинтадо (Еквадор) - 1:18:55 часа 2. Кайо Бонфим (Бразилия)   - 1:19.09 3. Алваро Мартин (Испания)  - 1:19.11  лека атлетика, 20 километра спортно ходене, жени: 1. Цзяю Ян (Китай)            - 1:25.54 час 2. Мария Перес..

публикувано на 01.08.24 в 23:43

Ботев беше унизен от Панатинайкос

Носителят на Купата на България Ботев Пловдив отпадна във втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. „Канарчетата“ допуснаха второ поражение от гръцкия гранд Панатинайкос, след като отстъпиха с 0:4 в реванша на стадион „Христо Ботев“ и така напускат надпреварата след общ резултат 1:6. Все пак играчите на Душан Керкез продължават..

публикувано на 01.08.24 в 23:07

Черно море приключи с евротурнирите

Черно море загуби от израелския Апоел (Беер Шева) с 1:2 и отпадна във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. В първата среща, играна в Ловеч преди седмица, „моряците“ завършиха 0:0 с израелския тим.  В 25-ата минута Апоел откри резултата. Роей Гордана центрира от ъглов удар отдясно от вратата на Черно море, а Елдер Лопеш от..

публикувано на 01.08.24 в 22:43
Алкарас се радва на успеха.

Музети и Алкарас продължават, олимпийският шампион отпадна

Италианецът Лоренцо Музети се наложи над защитаващия титлата си от Токио Александър Зверев (Германия) със 7:5, 7:5 на четвъртфиналите на олимпийския турнир по тенис. Мачът продължи два часа и 5 минути. Музети започна много силно, като още в първия гейм направи пробив, който след това затвърди. Зверев успя да върне пробива в десетия гейм, като се..

публикувано на 01.08.24 в 18:33