Председателят на Евросъвета Доналд Туск заяви днес, че европейските столици може да одобрят продължително отлагане на Брекзит, предаде АФП.
По време на консултации преди срещата на върха на ЕС следващата седмица Туск заяви, че ще призове 27-те лидери да бъдат отворени за продължително удължаване, ако Великобритания намира за нужно да премисли стратегията си за Брекзит и да създаде консенсус около нея.
Като шеф на Евросъвета Туск ще бъде домакин на среща в Брюксел, която може да се наложи да реши дали да отложи развода с Великобритания за след 29 март.
Днес британските депутати ще гласуват дали да бъде поискано от ЕС подобно отлагане. Правителството на Тереза Мей обяви, че ще поиска отсрочка до 30 юни.
Попитан за коментар на думите на Туск, говорителят на Европейската комисия Маргаритис Схинас заяви лаконично: „Няма да правя никакви коментари за вероятността от удължаване на срока, нито с колко би могъл да бъде увеличен той. Казах ви ясно, че първо трябва да получим обосновано искане от Обединеното кралство, след което то ще бъде в ръцете на лидерите на 27-те и те ще вземат решение по съответния ред“.
Ако Великобритания не е напуснала ЕС до изборите за Европарламент, които са в края на май, тя трябва да избере евродепутати, заяви Схинас.
Депутатите в британската Камара на общините гласуваха Обединеното кралство на всяка цена да не излиза от ЕС без сделка. 321 депутати гласуваха „за“ предложението и 278 „против“. Днес депутатите ще гласуват дали да се отложи Брекзит. Незабавно след..
"Не е достатъчно да се гласува против Брекзит без сделка - трябва да се съгласите на сделка." Така говорителка на Европейската комисия отговори на снощния вот в британския парламент. Тя припомни, че още през ноември миналата година беше договорено..
29 души са задържани при операция в София проведена срещу разпространението на наркотици. Акцията е в последните дни на месец февруари при нея са открити и различни видове дрога.
Рискованият ход на британския премиер Киър Стармър да увеличи разходите за отбрана изглежда незабавно е дал резултат, пише вестник "Индипендънт" след последното проучване на общественото мнение, което показва, че лейбъристите са си върнали първото..
Инициативният комитет за бойкот на супермаркетите призова за продължаването му всеки четвъртък, докато веригите не изравнят цените в България с тези в Австрия и Германия, където доходите са поне два пъти по-високи. В позиция до медиите..
Позицията на правителството за Украйна е губеща. Това заяви пред журналисти в Етрополе президентът Румен Радев. Румен Радев каза, че вчерашната среща в Белия дом е върнала истината за войната в Украйна. Според президента, тя е сблъскала двата..
Бойко Борисов: ...А това че цялата зала и вчера, и днеска напуска, когато “Възраждане” говорят, е много ясно показано от политическите партии към кого е кордонът. И всъщност, че когато се преминават граници, както направиха колегите от "В..
18-часова блокада на протестиращи студенти под надслов "Студентски едикт" започна в най-големия град в Южна и Източна Сърбия - Ниш. Акцията е в памет на загиналите при трагедията в Нови Сад на 1 ноември миналата година, когато там се срути..
Пчелари излязоха на протест в Добрич, с който да изразят несъгласието си от изграждането на фотоволтаични и вятърни електроцентрали върху земеделска земя. Те се обединяват около искането за налагането на мораториум и поискаха законодателни промени в..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..