В Националния дворец на културата се открива новото издание на изложението "Образование без граници" и кариерният форум "Образование и кариера". Участват над 70 училища, университети, академии, институции, фирми, работодатели и организации от цял свят, за първи път ще има представители на Азербайджан, Пакистан и Оман.
Посетителите ще имат възможността да се срещнат с германски университети и с Агенцията по заетостта на Германия, която ще предложи платени стажове и безплатни курсове по немски език. Гостуват и водещи университети от прибалтийските държави, както и от Съединените щати.
Съпътстващата програма започва с младежка конференция за правата на потребителите за днешния Световен ден на потребителя. На изложението лектори ще говорят за основните права на потребителя - правото на образование, правото на информация, правото да бъдеш чут, правото на здравословна околна среда, правото на безопасност.
Младежката конференция започва в 13.00 ч., след официалното откриване на изложението, и в нея ще участват представители на асоциацията "Активни потребители", на Асоциацията на европейските журналисти - България, на Европейския потребителски център - България, на WWF в България и на Института за пътна безопасност.
Изложението продължава и на 16 март, когато ще бъдат представени програми за стипендии за обучение и за кариерно развитие на млади учени и преподаватели.
Държавната агенция за закрила на детето ще представи националния конкурс "Мобилно приложение" и победителя в него - Александър Ковалчук от Димитровград. Ще бъде представена и изложбата "Закрилата на децата в България".
Изложението е в зала 9 в НДК.
"24 февруари 2022 г. е дата, която вечно ще остане позорна", се посочва в изявление на председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, адресирано към президента на Украйна Володимир Зеленски "Днес се присъединяваме към Вас, почитайки паметта на загиналите за Украйна герои и тези, които все още се борят на първа линия. Една..
Премиерът Росен Желязков ще участва в конференция, с която ще бъде отбелязана третата годишнина от пълномащабната война на Русия срещу Украйна, съобщиха от правителствената пресслужба. Навършват се 3 г. от началото на руската война в Украйна Форумът се организира от украинския президент Володимир Зеленски. В Киев са лидерите на ЕС..
"Не мога да си представя какво чудо може да се случи, за да се получи перфектен бюджет. Този процес не започва в момента. Той е следствие и на харченето на предишните правителства". Това обясни пред БНР Иван Михайлов, изпълнителен директор на Американската търговска камара в България. "Бюджетът не трябва да се политизира, но той е критичен..
" По-скоро ще се потърси сближаване между Германия и САЩ , както правят опити и западноевропейските лидери да се сближат. Почти никой в Европа не очакваше Тръмп да спечели. Така че те в момента трябва да се пренастроят в известен смисъл". Това мнение изказа пред БНР Иван Начев – преподавател в Софийския университет "Св. Климент Охридски". "..
Днес се очакват първи резултати от пробите от храната, взети в детската градина „8 Март“ в пловдивския район „Южен“. Близо 20 деца от общо 130 там са потърсили лекарска помощ в петък вечерта със симптоми на неразположение. В петък на обяд те са консумирали супа от месо с ориз, огретен от картофи, круша и пълнозърнест хляб. Децата са на..
Министрите на външните работи на ЕС приеха 16-ия санкционен пакет срещу Русия в деня, в който преди три години тя започна инвазията си в Украйна. В санкционния списък има медии. Сред тях е изданието "News Front", което има версия и на български език. През 2017 година то е разследвано от ГДБОП. Смята се, че българи, работещи за сайта,..
Прокуратурата в Разлог е образувала досъдебно производство за смърт по непредпазливост, след като вчера следобед 44-годишна жена загина в Пирин при удар на АТВ в дърво, в гората над село Кремен. Към момента не е уточнено дали инцидентът е станал на територията на Национален парк "Пирин" или извън нея. Според директора на парковата дирекция..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Приключва международната система, която бе учредена в края на Втората световна война, чийто резултат беше ядреният чадър, който Америка осигуряваше на..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.