В Септември искат да играят на полуфинал за Купата

Кристиян Добрев

"Целта пред Септември е да се класира за полуфиналите от турнира за Купата на България по футбол". Това заяви пред "Хоризонт" Кристиян Добрев, спортен директор на столичния футболен клуб. Както е известно, отборът на Септември гостува утре в Радомир на местния Струмска слава в среща от четвъртфиналите от турнира.

"Въобще не се заблуждаваме, че ще ни е лесно. Имаме си кадрови проблеми, които трябва да решаваме. Знаем, че в Радомир се играе и трудно. Теренът също ще окаже влияение. Не подценяваме никого, но ако има логика, то би трябвало Септември да е фаворит в тази среща. Най-малкото, защото играем в по-горна футболна група. Ще се опитаме да спечелим този мач и да се класираме напред в турнира. Изоставаме в класирането в Първа лига и ще се борим за собственото си оцеляване, но не сме се отказали, защото знаем, че тази цел е постижима", каза Кристиян Добрев. Чуйте още от него:

Стойчо Младенов: Пенев не се сбогува с отбора

Наставникът на ЦСКА - София Стойчо Младенов говори пред медиите преди утрешния двубой с Осиек в Лигата на конференциите. Екзекуторът на Ливърпул заяви, че има пълен картбланш да работи пълноценно начело на "червените", като основната цел е в следващите две години отборът от стадион "Българска армия" да спечели шампионската титла...

публикувано на 04.08.21 в 20:50

Тунчев: Най-важното е утре да не допуснем гол

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев говори преди утрешния двубой с Копенхаген от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. "Надявам се да покажем добра игра и да успеем да зарадваме нашите привърженици с победа. Всеки отбор има слаби места. Всеки един от нас знае какъв е зарядът за този двубой, не..

публикувано на 04.08.21 в 20:46
Илия Димитров

Локомотив (Сф) привлече още един нападател

Локомотив (Сф) привлече още един нападател в редиците си.  В тима от "Надежда" се завръща Илия Димитров, който игра там и в предишен период. Наскоро 25-годишният Димитров се раздели с Левски. Договорът на футболиста е за две години. Той ще е алтернатива за центъра на атаката на алжиреца Карим Бухмиди.

публикувано на 04.08.21 в 12:40
Олимпиакос - Лудогорец

Лудогорец изпусна Олимпиакос в Гърция

Футболистите на Лудогорец приключиха наравно при гостуването си на гръцкия Олимпиакос - 1:1 в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Голмайстори: Десподов в 50-ата минута за българите и Камара в 87-ата за домакините. Реваншът в Разград е във вторник (10 август) от 21.00 часа.    Мачът започна равностойно, като двата тима стартираха..

публикувано на 03.08.21 в 23:53
Втора лига

Миньор и Марица с победи във Втора лига

Футболистите на Миньор (Перник) надиграха регионалния си съперник Септември (Симитли) с 4:2 в среща от третия кръг на Втора лига. Перничани поведоха до почивката с 2:0, а след това в зрелищно и резултатно второ полувреме, двата тима си размениха по два гола. Първото попадение дойде в 33-ата минута, когато Методи Костов реализира отсъдената от рефера..

публикувано на 03.08.21 в 21:13
Гергана Топалова

Гергана Топалова отпадна на старта в Пескара

Гергана Топалова отпадна в първия кръг на тенис турнира за жени на червени кортове в Пескара (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.Топалова загуби от поставената под номер 4 Мария Лурдес Карл от Аржентина с 6:1, 2:6, 3:6 за 2:29 часа...

публикувано на 03.08.21 в 19:14
Октавио Мантека

Локомотив (Сф) подписа с двама нови

Локомотив (Сф) привлече с едногодишни договори двама нови футболисти.  Единият е 27-годишният атакуващ халф Октавио Мантека. Бразилецът е бивш играч на Берое. Другият е българин - бившият футболист на Арда Стойчо Атанасов. Десният бек е на 24 години.  С това столичните "железничари" продължават да укрепват селекцията си за елита, в който се завърнаха..

публикувано на 03.08.21 в 14:10