Кристиано Роналдо е първият с титли от Англия, Испания и Италия

Кристиано Роналдо направи хеттрик от ттили в три големи шампионата.

Петкратният носител на "Златната топка" Кристиано Роналдо се превърна в първия футболист в историята с титли от анлгийското, испанското и италианското първенство. 34-годишният португалец спечели първия си трофей във Висшата лига с Манчестър Юнайтед през 2007-а година, след това триумфира в Ла Лига с Реал (Мадрид) през 2012-а, а през 2019-а го направи и в Серия "А" с Ювентус.

С тези три клуба Роналдо има общо шест титли и пет трофея от Шампионската лига.

"Радвам се, че спечелих титлите на Англия, Испания и Италия. Това значи много за мен и за нас като отбор. Следващият сезон ще бъде съвсем ново предизвикателство, а феновете ще искат всички трофеи. Ние също ги искаме. Шампионската лига е много важна, но тя е и най-трудна за спечелване", каза той.

И други футболисти са печелили трофеи в три от петте водещи първенства, но Роналдо е първият с комбинацията Англия, Испания и Италия. Дейвид Бекъм игра в четири от тези шампионати, но стана първенец само с Юнайтед (шест пъти), Реал Мадрид (веднъж) и Пари Сен Жермен (веднъж). Той не успя да го направи с Милан в два периода под наем.

Златан Ибрахимович има четири титли в Италия с Интер и Милан, трофей от Испания с Барселона и четири от Франция с Пари Сен Жермен. Бразилският футболист Максуел пък беше част от почти всички шампионски състави на гореизброените отбори, в които игра и шведският нападател.

Холандецът Ариен Робен има две титли с Челси, една с Реал и седем с Байерн. Неговият сънародник Марк ван Бомел пък стана шампион с Барселона и Милан, както и два пъти с баварците.

Ако успее да спечели догодина Шампионската лига с Юве, Роналдо ще изравни постижение на Кларънс Сеедорф. За момента холандският халф е единственият футболист в историята, печелил най-престижния клубен турнир с три различни отбора - Аякс (1995 г.), Реал (1998) и Милан (2003 и 2007).

Стамен Белчев

Стамен Белчев само с една промяна в щаба си

Новият треньор на ЦСКА София Стамен Белчев ще направи само една промяна в щаба си. Той ще вземе за помощник бразилецът Даниел Моралес, който беше в екипа на хасковлията и при първия му престой начело на „червените“. В момента обаче Моралес има ангажимент към юношеския тим на „армейците“ до 18 години, който ще играе за Купата на БФС и след това..

публикувано на 04.07.20 в 10:58
Атлетико (М) победи с 3:0 над Майорка

Атлетико (М) с класически успех срещу Майорка

Атлетико (Мадрид) победи с 3:0 над Майорка в първия мач от 34-ия кръг на испанското футболно първненство. В средата на първото полувреме Александър Седлар извърши нарушение, а съдията даде дузпа за мадридчани. Зад топката застана Алваро Мората, който изпрати топката в мрежата на Маноло Рейна. В края на първата част отново Мората удвои..

публикувано на 04.07.20 в 08:34
Левски приема днес Славия

Левски – Славия пряко по „Хоризонт“

Отборът на Левски посреща Славия в първата среща от 29-ия кръг на първата шестица във футболното ни първенство. Двубоят е от 18 часа и ще можете да го проследите пряко по програма „Хоризонт“ на Националното радио. В предишния кръг „сините“ победиха в Стара Загора Берое с 2:1 и се върнаха на второто място в класирането, докато „белите“..

публикувано на 04.07.20 в 08:27
Андрей Гълъбинов

Гълъбинов вкара дузпа, но Специя загуби

Бившият ни футболен национал Андрей Гълъбинов вкара гол за своя тим Спция, но отборът загуби с 1:2 гостуването си на Фрозиноне, в мач 32-ия кръг на италианската Серия Б. Българинът бе точен от дузпа в 50-та минута за 1:1, но 5 минути преди края домакините стигнаха до успех благодарение на Лука Паганини. Това бе втора поредна загуба за Специя,..

публикувано на 04.07.20 в 07:43
Мартин Кавдански

Кавдански играл срещу Черно море заради грешка на лабораторията

Мартин Кавдански от Царско село е с положителен тест за COVID-19, съобщиха от клуба. Софийският тим игра преди ден срещу Черно море и Кавдански остана на терена 90 минути, а присъствието му е резултат от грешка в лабораторията, извършваща редовните проверки. От клуба съобщиха на официалната си страница следното: "На 1 юли всички..

публикувано на 04.07.20 в 07:36
Люис Хамилтън

Двойна победа за "Мерцедес" в тренировките

Люис Хамилтън завърши втората тренировка на "Ред Бул Ринг" с 0.197 секунди пред Валтери Ботас и двамата повториха двойната победа от сутрешната сесия преди Гран при на Австрия от Формула 1.  Британецът дори подобри с 0.512 секунди времето си от преди обед, но остана на секунда от постижението на Шарл Льоклер ("Ферари") в квалификациите миналата година...

публикувано на 03.07.20 в 18:24
Павел Върба

Павел Върба: Ще правя ротации в последните три мача

Старши треньорът на Лудогорец Павел Върба заяви, че разградчани ще се стремят единствено към победа при гостуването на ЦСКА-София, въпреки че вече си осигуриха девета поредна шампионска титла. "Всеки един мач с отборите от първата шестица е важен за нас, ще търсим максимума, за да видим и в какво състояние се намираме в момента. В мача с Локомотив Пловдив..

публикувано на 03.07.20 в 17:17