Аталанта на финал за Купата на Италия

Аталанта

Аталанта се класира за финала на турнира за Купата на Италия по футбол, след като спечели реванша срещу Фиорентина с 2:1 на своя стадион "Атлети Адзури д`Италия". Първата среща във Флоренция завърши 3:3, а футболистите от Бергамо продължават напред с общ резултат 5:4. Техен съперник в битка за трофея ще бъде Лацио, който отстрани Милан.

Футболистите на Винченцо Монтела дръпнаха в резултата още в 3-ата минута, когато Федерико Киеза изведе Луис Муриел сам срещу вратаря и той прати в екстаз феновете на гостите. В 14-ата минута Аталанта получи дузпа за нарушение срещу Алехандро Гомес, а Йосип Иличич не сбърка за 1:1. През второто полувреме гостите от Флоренция потърсиха нов гол, но трудно достигаха до чисти положения. В 69-ата минута Аталанта направи пълен обрат с голяма доза късмет. Гомес отправи удар от далечна дистанция, вратарят Албан Лафон не се намеси добре и прати топката в собствената си врата за 2:1.

Полуфинални мачове-реванш в турнира за купата на Италия по футбол:

Милан - Лацио  0:1 (Лацио се класира за финала след общ резултат 1:0);
Аталанта - Фиорентина  2:1 (Аталанта се класира за финала след общ резултат 5:4).

Флориан Вирц

Флориан Вирц стана най-младият голмайстор в историята на Бундеслигата

Тийнейджърът Флориан Вирц от Байер (Леверкузен) стана най-младият голмайстор в историята на германската футболна Бундеслига. На 17 години и 34 дни младокът се разписа при домакинската загуба с 2:4 от шампиона Байерн минута преди края. Вирц, който е юноша на Кьолн и беше привлечен на "БайАрена" през януари, вкара, след като поучи пас от Паулиньо в дясно..

публикувано на 07.06.20 в 06:40
Милош Крушчич

Милош Крушчич: Сами се вкарахме в тази ситуация

Наставникът на ЦСКА-София Милош Крушчич сподели, че неговите футболисти сами са си виновни за трудната победа с 1:0 при гостуването на последния в класирането в Първа лига Витоша (Бистрица) в мач от 25-ия кръг. "Сами се вкарахме в тази ситуация. Имахме голямо превъзходство, положения, случи се и този пропуск от дузпата. След това се получи малко повече..

публикувано на 07.06.20 в 06:34
Асен Букарев

Букарев: Не ни достигна и късмет

Старши треньорът на изпадащия от футболния ни елит Витоша (Бистрица) Асен Букарев бе реалист след загубата от ЦСКА-София с 0:1 в 25-ия кръг от първенството, като каза, че индивидуалната класа и липсата на късмет са решили крайния изход на двубоя.  "Много неща не ни достигнаха, но в крайна сметка и късмет. Индивидуалната класа реши мача. Не искам да..

публикувано на 07.06.20 в 06:28
Евандро

Евандро спаси ЦСКА-София от резил в Бистрица

С късен гол на Евандро, ЦСКА-София се наложи като гост над последния в класирането Витоша (Бистрица) в мач от 25-ия кръг на родния футболен елит. С успеха "червените" се изкачиха на третото място с 49 точки и останаха на 9 точки зад лидера Лудогорец. Домакините пък са твърдо на дъното със само 6 точки, а с това вече нямат шанс да се измъкнат от последното..

публикувано на 06.06.20 в 22:47
Антони Здравков

Антони Здравков: Трите точки са важни за нас

Наставникът на Ботев (Враца) Антони Здравков бе щастлив след успеха на неговите момчета при гостуването на Ботев (Пловдив) с 1:0 в среща от 25-ия кръг в Първата ни футболна лига. Здравков поздрави отбора и каза, че трите точки са важни за тима от Враца: "Поздравявам момчетата за усилията и успеха. Създадохме положения за гол пред вратата на съперника и..

публикувано на 06.06.20 в 22:34
Ферарио Спасов

Ферарио Спасов: Не успяхме да наложим темпото си

Старши треньорът на футболния Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов логично остана недоволен от загубата на своя отбор от Ботев (Враца) с 0:1 в среща от 25-ия кръг на Първата ни лига. Според него факта, че играчите му не са успяли да наложат темпото си, както и многото пропуски пред вратата на съперника са довели до загубата. "Не успяхме да наложим темпото на..

публикувано на 06.06.20 в 22:29
Борусия (Дортмунд) - Херта

Борусия (Дортмунд) с трудна победа над Херта

Съставът на Борусия (Дортмунд) спечели с 1:0 срещу гостуващия Херта в 30-ия кръг на германското футболно първенство. "Жълто-черните" записаха седма победа в последните си осем мача от Бундеслигата и с актив от 63 точки се утвърдиха на второто място, като останаха на 7 точки зад лидера Байерн (Мюнхен), който по-рано днес надделя над Байер с 4:2 в..

публикувано на 06.06.20 в 21:41