Бертенс отстрани шампионката Квитова в Мадрид

Кики Бертенс

Холандката Кики Бертенс отстрани актуалната шампионка в Мадрид Петра Квитова с 6:2, 6:3 и се класира за полуфинала в тазгодишното издание на тенис турнира от категория Премиер задължителен.

Това беше и повторение на финала от миналата година, а на полуфинала Бертенс ще играе с американката Слоун Стивънс. В другия полуфинал се срещат Симона Халеп и Белинда Бенчич, която отстрани световната №1 Наоми Осака.

"Винаги е трудно да играеш срещу Петра, но мисля, че днес тя не даде най-доброто от себе си. Определено срещата беше различна от миналогодишната, но тя си остава една от най-стабилните състезателки в момента. От моя страна мога да кажа, че започнах и завърших мача солидно и без големи колебания", обясни Бертенс след края на срещата.

Бертенс започна с атаките от самото начало и завърши мача с 13 уинъра. Непредизвиканите грешки и лошата игра от основната линия бяха другите две причини за неуспеха на миналогодишната шампионка. При 1:1 в първия сет чешката левичарка имаше три възможности за пробив, които пропиля с лека ръка. Но по-късно холандката отново спаси две точки за пробив и реализира такъв за себе си, повеждайки с 5:2.

Във втория сет мачът се движеше равностойно до 3:3, когато холандката нанесе удар и реализира важен пробив.

Отборът на Киево беше пратен при аматьорите

Отнеха професионалния лиценз на Киево

Тимът на Киево беше изваден от Серия Б на италианското футболно първенство, съобщава Footbal Italia. Клубът се опита да избегне обявяването на банкрут, но не успя да докаже финансова стабилност и не получи професионален лиценз. През миналия сезон Киево завърши на осмо място в крайното класиране с актив от 56 точки в 38 мача. Мястото на..

публикувано на 27.07.21 в 06:39
Уейн Рууни

Уейн Рууни контузи собствен футболист

Мениджърът на английския Дарби Каунти Уейн Рууни контузи собствен футболист по време на тренировка, съобщи “Мирър”. Бившият нападател на Евертън, Манчестър Юнайтед и английския национален отбор се включва в заниманията на отбора, тъй като заради финансови проблеми има дефицит на футболисти. В момента Дарби е регистрирал едва девет играчи за..

публикувано на 27.07.21 в 06:34
Кристиано Роналдо

Ювентус няма да предлага нов договор на Роналдо

Италианският футболен Ювентус няма да предложи нов договор на звездата си Кристиано Роналдо, съобщи Sky Sports. Причината е, че португалецът има прекалено висока заплата, която клубът не може да си позволи повече. Договорът на Роналдо с Ювентус изтича на 30 юни 2022 година. Той премина в отбора през лятото на 2018 година от Реал (Мадрид),..

публикувано на 27.07.21 в 06:30
Адриан Андреев

Адриан Андреев отпадна от турнира в Испания

Адриан Андреев отпадна на старта на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Сеговия (Испания). Българинът отстъпи пред втория в схемата французин Бенжамен Бонзи със 7:6(2), 4:6, 6:7(3) след близо три часа игра. Андреев изпусна отлична възможност за победа, като при 5:4 в своя полза в третия сет сервираше за спечелване на мача, но допусна..

публикувано на 27.07.21 в 06:26
Любослав Пенев

Неофициално: Любо Пенев вече не е треньор на ЦСКА София

Любослав Пенев вече не е наставник на ЦСКА София. Новината, която все още не е потвърдена официално от ръководството на "червените", беше разпространена от един от лидерите на агитката на отбора от Борисовата градина Иван Велчев, съобщи БГНЕС. "Току-що се чух с Любо Пенев, който ме уведоми, че вече не е треньор на ЦСКА", написа Иван Велчев в..

публикувано на 26.07.21 в 06:02
Лудогорец надигра Локомотив в Пловдив

Лудогорец спечели срещу Локомотив в Пловдив

Отборът на Лудогорец надигра с 3:1 като гост Локомотив (Пловдив), в среща от първия кръг на футболното ни първенство. Двата отбора си размениха по една опасна атака още в самото начало на мача, а в 11-ата минута Алекс Сантана от гостите улучи напречната греда с далечен удар. В 39-ата минута Ману направи нов пропуск за Лудогорец, след като..

публикувано на 25.07.21 в 22:55
ЦСКА София надигра с 4:2 ЦСКА 1948

ЦСКА София започна сезона с победа

Отборът на ЦСКА София надигра с 4:2 като гост ЦСКА 1948 в среща от първия кръг на футболното ни първенство. Йоан Баи в 29-ата минута изведе символичните гости от ЦСКА София напред в резултата, но след две попадения на Ивайло Чочев в 47-ата и 58-ата минута от дузпа, домакините обърнаха развоя на мача. Амос Юга направи 2:2 в 72-ата минута, а..

публикувано на 25.07.21 в 20:55