Сан Хосе с първи успех срещу Сейн Луис

НХЛ

Тимо Майер вкара два гола и подаде за един от други два на Логън Кутюр, а Сан Хосе победи с 6:3 Сейнт Луис в първи мач от финалната серия на Западната конференция в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Така Акулите поведоха преди второто си домакинство, което е насрочено за 14-и май от 4 часа сутринта българско време.
Сан Хосе поведе в резултата през първата третина след пас на Майер и гол на Алекс Пиетранджело, но шест минути по-късно Йоел Едмундсон изравни резултата. Джо Павелски се разписа за 2:1 в края на частта и Кевин Лабанк вкара победния гол в началото на втората, а Майер наниза двете си шайби през седем минути за 5:2. Райън О'Райли и Тайлър Бозак вкараха втория и третия гол за Блус в последните две третини, а Кутюр беше точен на празна мрежа за крайното 6:3.
Серията между Сан Хосе и Сейнт Луис ще излъчи финалист, който няма купа "Стенли" в историята си. Акулите загубиха финалната серия срещу Питсбърг през 2016-а година, а Блус имат три поредни поражения през 1968-а (срещу Монреал), 1969-а (Монреал) и 1970-а (Бостън).

Григор Димитров

Григор без проблеми срази французина Грегоар

Григор Димитров се класира за втория кръг в Откритото първенство на Франция по тенис след 6:3, 6:2, 6:2 срещу местния състезател Грегоар Барер. Досега двамата имаха един мач – тази година на турнира в Монпелие, в който победата бе за французина с 2:1 сета. Този път обаче българинът изигра убедителен мач, в който нито за момент не изпусна контрола..

публикувано на 29.09.20 в 22:49
Левски пусна жалба за съдийството на мача с Ботев

Надзорният съвет и Управителният съвет на Левски излязоха с позиция във връзка със събитията около мача с Ботев (Пловдив) в събота от 7-ия кръг на Първа лига по футбол. Управата на "сините" осъди остро поведението на привържениците на своя отбор, които се сбиха на трибуните помежду си, в резултат на което клубът бе наказан с глоба и лишаване от..

публикувано на 29.09.20 в 21:26
Рубен Пинто

Бивш футболист на ЦСКА София ще играе в Унгария

Бившият полузащитник на ЦСКА София - Рубен Пинто, ще продължи кариерата си в първенството на Унгария по футбол. Португалецът подписа договор с Мол Фехервар, където се подвизава и друг бивш играч на "червените" - Евандро. Пинто премина в унгарския тим като свободен агент, след като през лятото договорът му с ЦСКА изтече и не бе подновен...

публикувано на 29.09.20 в 20:24
Новак Джокович

Джокович стартира експресно на „Ролан Гарос“

Първата ракета при мъжете Новак Джокович стартира похода си към 18-а титла от Големия шлем с бърза и рутинна победа в три сета над представителя на Швеция Микаел Имер - 6:0, 6:2, 6:3 в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Сърбинът загатна още в първия сет, че няма да се задържи дълго на корта, като не даде нито гейм на..

публикувано на 29.09.20 в 19:26
Два отбора от Втора лига отпаднаха за Купата на България

Два отбора - лидери в Трета лига се класираха за 1/16-финалите в турнира за Купата на България по футбол, след като победиха съперниците си от Втора лига днес. Загорец се наложи с 2:1 над Хебър (Пазарджик) в истинска драма, но все пак напълно заслужено. Със същия резултат Спартак (Варна) отстрани Локомотив 1929 (София). Пирин (Благоевград) трябваше..

публикувано на 29.09.20 в 19:03
Валентин Йорданов: За да станеш шампион трябва много лишения и труд

Валентин Йорданов: За да станеш шампион, трябват много лишения и труд

Валентин Йорданов – една от емблемите на българската и световна борба, бе сред гостите на представянето на книгата „България на Олимп“. Пред БНР олимпийският шампион сподели: „Всички, които са попаднали в тази книга, са дали много от своя живот - поне 10-15 години лишения, труд и дисциплина, за да станат шампиони. Така е не само в спорта, а и в..

публикувано на 29.09.20 в 15:54
Румяна Нейкова: Нищо не се е променило в спорта в България

Олимпийската шампионка на скиф Румяна Нейкова бе сред гостите на представянето на книгата „България на Олимп“.  За БНР носителката на още два олимпийски медала – сребро и бронз, сподели: „Заради коронавируса наистина светът се обърка и се гледа по съвсем различен начин, но така е по целия свят. Защо българският спорт е в такова състояние не съм..

публикувано на 29.09.20 в 15:40