Икономическият съветник на Белият дом заяви, че американският президент и китайският му колега най-вероятно ще обсъдят търговията между двете страни на предстоящата следващия месец среща на страните от Г-20 в Япония.
Напрежението между Вашингтон и Пекин нарасна след провал на преговори миналата седмица и решение за налагане на нови тарифи на китайски стоки.
През уикенда съветникът Лари Къдлоу аргументира решението с обвинението, че Пекин е отстъпил от направени обещания. Той поясни, че увеличението се очаква да стане постепенно в следващите няколко месеца.
В петък администрацията на президента Доналд Тръмп увеличи от 10 на 25 процента тарифата на китайски внос на обща стойност около 200 милиарда долара.
В неделя за Фокс Нюс Къдлоу призна, че покачването може да удари по американския потребител и поясни, че и Китай могат да понесат загуби на ниво БВП от гледна точка на вероятността за смаляване на пазара.
В центъра на спора за тарифите за внос са обвиненията на Вашингтон, че Китай краде технологии и оказва натиск на американски фирми да споделят търговски тайни като част от агресивна кампания за превръщане на китайски компании в световни лидери в робототехниката, електромобилите и други напреднали технологии.
Създалата ситуация на търговска война е приемана позитивно от президента Тръмп, който в миналото заяви, че подобни битки са “нещо добро” и “се печелят лесно”. За президента случващото е лост за принуждаване на Китай да седне на масата на преговорите, но демократите както и някои републиканци се тревожат, че подобна тактика може да повлияе негативно на постнатия през изминалите няколко години икономически растеж.
Ръководителят на външната политика на ЕС Кая Калас заяви, че президентът на Русия Владимир Путин "няма интерес от мира" след като тази нощ руските сили нанесоха масирани удари по територията на Украйна и загинаха 14 души. "Руските ракети непрестанно падат в Украйна, носейки още смърт и разруха. За пореден път Путин показва, че няма интерес..
За поредна година Пътната полиция във Враца изненада с цветя жени зад волана. Акцията по повод 8 март е под надслов "Към своето очарование добавете повишено внимание!". Със стоп палка и лале пътни полицаи спираха и поздравяваха жени зад волана на автомобили, преминаващи по възлов булевард във Враца, днес преди обед. Старши инспектор..
С мъжка сватба и конни кушии в горнооряховското село Първомайци празнуваха Тодоровден. Тази година той е с благотворителна кауза. Събират се пари за лечението на 37-годишната Христина Цвяткова, която се бори с рак на лимфната система. За лечението ѝ в чужбина са нужни 150 хиляди евро. Мъжете в Първомайци на Тодоровден се преобличат и гримират..
В изпратеното още вчера от Централната избирателна комисия писмо до Конституционния съд се предлага да се възложи на общинските администрации да издирят бюлетините от 7 секции, които не са били в чувалите, предоставени на съда, а именно тези празни чували са причина експертите да са написали протоколи с нулеви резултати, въпреки че от видеозаписи е..
"Украйна няма да спре да се защитава. Единстената страна, която може да спре войната, е Русия". Това заяви пред БНР Маргарита Асенова, Jamestown Foundation, Вашингтон. " Тръмп иска да прекрати войната, за да бъде награден, да стане носител на Нобелова награда за мир. Това ще му даде кредит като миротворец в света. Но как тази война трябва..
Най-напред искам да пожелая на нашите слушателки изключително много късмет и просперитет на техния празник, независимо дали го празнуват. Има жени с различен темперамент и мироглед, които са опонентки на 8 март, за тях той е нелегитимен празник. Но ние ще поздравим и тях, защото здраве и добро отношение никога не са излишни. На мен също някои..
"Модернизацията на българската армия, укрепването на отбранителната индустрия трябва да бъдат първостепенен, постоянен, осъзнат ангажимент на всяка власт, а не да чака да ѝ се задава посоката от Брюксел, за да се сеща за тях". Това коментира пред журналисти президентът Румен Радев. Той заяви, че очаква от правителството да подходи много отговорно..
Европа е изправена пред голямото изпитание Америка да я напусне, Русия да не се интересува от нея и да бъде оставена сама на себе си . Това мнение..
Бойко Борисов оправи държавата, сега ще оправи и Федерацията по борба! Това каза в предаването "РадиоТочка" бизнесменът Гриша Ганчев. "Виждам, че..
Премиерът Росен Желязков заяви преди началото на извънредната Среща на върха на ЕС, че България ще предложи неусвоените и невъзможни за..