Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безпрецедентна по размер операция на МВР за издирване на Стоян Зайков в Костенец

Полицията е поставила под защита хора, за които Зайков представлява опасност

| обновено на 17.05.19 в 13:09
МВР издирва 43-годишния Стоян Георгиев Зайков от град Костенец.
Снимка: Пресцентър на МВР

Полицията е поставила под своя защита хора от Костенец, за които издирваният за убийство Стоян Зайков представлява опасност. Някои от тези хора са изпратени на други места, обяви министърът на вътрешните работи Младен Маринов:

"Имаме основание да смятаме, че са застрашени от евентуално някакви действия от страна на издирвания - имали са конфликти, някои са роднини на убитата. Да гарантираме тяхната сигурност".

Няма данни издирваният да е напуснал България, заяви още Маринов в кулоарите на парламента.

МВР започна днес безпрецедентна по размер операция в Костенец и околностите за издирване на заподозрения в убийства Стоян Зайков.

В акцията ще се включат рекорден брой служители на жандармерията и Специализирания отряд за борба с тероризма, както и командировани полицаи от различни градове на Южна България.

Блокиран е целият район около Костенец и околните села, това съобщи главният секретар на МВР главен комисар Ивайло Иванов:

“Нова мащабна, бих казал безпрецедентна по размери операция тече в момента. Нови сигнали няма. Засилено е много полицейското присъствие. В няколко периметъра, които сме локализирали, извършваме проверка – те са блокирани. Специализираните части извършват проверка на всяко едно помещение – всяка една къщурка, постройка и се надяваме да имаме резултат“.

Главен комисар Иванов подчерта, че са взети всички предпазни мерки, за да бъдат гарантирани животът и здравето на хората, затова е осигурена охрана на тези, за които  се смята, че са застрашени. Той опроверга слуховете за наличие на списък със застрашени от издирвания жители.

Главният комисар на МВР призова с оглед на сигурността всички да се съобразяват с разпорежданията на полицейските служители.

През цялата нощ Костенец е бил блокиран от полиция, жандармерия и барети, това съобщиха пред БНР източници от МВР. Блокирани са и съседните села. Все още обаче Стоян Зайков не е открит.

Стоян Зайков се издирва вече 8-и ден, след като уби бившата си приятелка и изчезна. Все още продължава и разследването, което трябва да покаже дали именно той е автор и на второто убийство, извършено в града преди броени дни.

От МВР апелират към хората, ако някой има информация за местонахождението на Зайков, да подаде сигнал на тел. 112 или в най-близкото поделение на полицията. Анонимността им е гарантирана.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Главен комисар Ивайло Иванов

Повече от 10 сигнала за издирвания Стоян Зайков са получени в МВР

Повече от 10 сигнала са подали граждани в МВР за това, че са видели или знаят къде се намира издирваният за убийство Стоян Зайков от Костенец, съобщи пред "Хоризонт" старши комисар Николай Спасов, директор на Областната дирекция на МВР-София. Полицията..

обновено на 16.05.19 в 18:02
ВИЖТЕ ОЩЕ

Над 160 организации настояха за незабавни действия срещу насилието на животни

Над 160 граждански организации настояха за незабавни и конкретни действия срещу насилието над животни в отворено писмо до институциите. Инициатор на отвореното писмо е сдружение КАЖИ (Кампании и активизъм за животните в индустрията) - организацията,..

публикувано на 22.03.25 в 05:21
Палатки на разселени палестинци в северната част на Газа

Германия, Франция и Великобритания поискаха възстановяване на примирието в Газа

Правителствата на Германия, Франция и Великобритания призоваха за незабавно възстановяване на примирието в Ивицата Газа. Външните министерства на трите държави публикуваха съвместно изявление, цитирано от агенция Ройтерс, в което се призовава Израел да..

публикувано на 22.03.25 в 04:47
Летище

Постепенно се възстановяват полетите от летище "Хийтроу"

Няколко полета от летище "Хийтроу" бяха осъществени късно снощи, след като рано сутринта в петък то бе затворено заради голям пожар наблизо в електрическа подстанция, което доведе до прекъсване на електрозахранването. Летищните власти първоначално бяха..

публикувано на 22.03.25 в 04:14

НАСА обмисля затварянето на централата си във Вашингтон, съкращавайки 2500 работни места

Националното управление по аеронавтика и изследване на космическото пространство (НАСА) обмисля да затвори централата си във Вашингтон и да преразпредели отговорностите си между различни щати, предложение, което може да засегне до 2500 работни..

публикувано на 21.03.25 в 22:59

САЩ внасят яйца от Южна Корея и Турция, за да облекчат кризата с предлагането

Съединените щати внасят турски и южнокорейски яйца, за да облекчат кризата с предлагането, предизвикана от птичия грип, която повиши цените в цялата страна, потвърди в петък министърът на земеделието на Доналд Тръмп - Брус Ролинс, съобщава Франс..

публикувано на 21.03.25 в 22:35
Град Авила, Испания

Заради непрекъснати дъждове преляха две реки и наводниха град Авила на 115 км от Мадрид

Две реки преляха и наводниха град Авила, на 115 км западно от Мадрид, след няколко дни почти непрекъснати валежи от дъжд. Водата е заляла улици, паркове и гаражи в южната част на града. Реките Чико и Адая са излезли от коритата си днес и са..

публикувано на 21.03.25 в 22:11

"Бритиш Еъруейс" постепенно възобновява услугите си на летище "Хийтроу"

Самолетният превозвач "Бритиш Еъруейс" (British Airways) обяви, че услугите от летище "Хийтроу" постепенно ще бъдат възобновени от 19.00 часа местно време. Авиокомпанията е получила одобрение за осем полета на дълги разстояния, включително полети..

публикувано на 21.03.25 в 21:31