Манчестър Сити с уникален требъл

Манчестър Сити разгроми Уотфорд с 6:0 и спечели най-стария футболен турнир в света - този за купата на Англия.
С победата "гражданите" оформиха невиждания за мъжкия футбол в страната домашен требъл - титла в първенството, купа на Англия и купа на Лигата.
Хеттрик за Манчестър Сити записа Рахийм Стърлинг, който вкара втория, петия и шестия гол за победителите съответно в 38-мата, 81-вата и 87-мата минута.
Другите попадения за победителите отбелязаха Давид Силва, който откри резултата в 26-ата минута, Кевин де Бройне в 61-вата минута и Габриел Жезус в 68-мата минута.
Срещата можеше да има и съвсем друго развитие, но още в първите минути на двубоя Роберто Перейра от състава на "стършелите" пропусна очи в очи с вратаря на домакините Едерсон.
        До края Уотфорд така и не затрудни особено отбраната на Манчестър Сити, а футболистите на Пеп Гуардиола направиха и куп пропуски, които можеха да ги доведат и до много по-убедителен успех. Въпреки това тимът от Манчестър изравни 116-годишен рекорд за най-убедителен успех във финала, а Стърлинг стана първият играч от 1953 година насам, който отбелязва три гола в мача за трофея.

Байерн смачка Барса и е на полуфинал

Байерн Мюнхен се класира по категоричен начин за полуфиналите на Шампионската лига, след като разби в Лисабон тима на Барселона с 8:2. Шампионът на Германия затвърди прекрасната си форма и още до почивката поведе с 4:1, като любопитното е, че и петте гола вкараха играчи на баварците. Томас Мюлер даде аванс на тима си в 4-та минута, след прекрасно..

публикувано на 14.08.20 в 23:49
Габриела Петрова

Габриела Петрова завърши втора в Монако

Българката Габриела Петрова спечели второ място на троен скок на  турнира по лека атлетика от Диамантената лига в Монако. 28-годишната Петрова преодоля 14 метра и 18 сантиметра от втория си опит. Победителка в състезанието стана Юлимар Рохас от Венецуела, която също във втория си опит записа 14,27 метра. Третото място остана за португалката Патрисия..

публикувано на 14.08.20 в 22:57

Лудогорец си го изкара на Славия

Шампионът на България Лудогорец постигна първа победа за сезон 2020/21. В среща от втория кръг "орлите" победиха Славия като домакин с 3:0. Головете за успеха на Лудогорец вкараха Сисиньо, който откри резултата минута преди почивката, Мавис Чибота от пряк свободен удари Козмин Моци от дузпа в през второто полувреме Дебют за Лудогорец направи новото..

публикувано на 14.08.20 в 22:56

Манчестър Сити без Агуеро срещу Лион

Нападателят на Манчестър Сити Серхио Агуеро не е напълно възстановен от контузията си и няма да може да играе в четвъртфиналния мач с Олимпик Лион от Шампионската лига. Това каза мениджърът на тима Пеп Гуардиола. Агуеро претърпя операция на коляното през юни и макар да е в състава на "гражданите" за турнира в Лисабон, той все още се възстановява в..

публикувано на 14.08.20 в 21:31
Йоахим Льов

Йоахим Льов събира германците на лагер в края на август

Селекционерът Йоахим Льов ще събере германския национален отбор по футбол на 31 август - 286 дни след последния му мач. Капитанът Мануел Нойер и неговите съотборници ще имат лагер в Щутгарт и ще се подготвят за  мачовете от Лига на нациите, която започва на 3 септември с двубой срещу Испания. Германският футболен съюз (ДФБ) обяви, че контактът между..

публикувано на 14.08.20 в 07:44
Стефан Тодоров

Отложиха европейското по тенис на маса за догодина

Европейското първенство по тенис на маса бе отложено и няма да се състои през септември 2020 година заради пандемията от коронавирус, съобщиха от Европейския съюз по тенис на маса. Турнирът трябваше да е между 15 и 20 септември във Варшава. Новите дати ще бъдат обявени допълнително. Информация за конгреса на централата, който е насрочен за 16 септември,..

публикувано на 14.08.20 в 07:41
Лайпциг победи с 2:1 Атлетико (М)

Лайпциг стигна полуфиналите в Шампионската лига

Лайпциг победи с 2:1 Атлетико (Мадрид) в четвъртфиналния мач от Шампионската лига по футбол и се класира за полуфиналите. Олмо в 51-ата минута изведе германците напред, а 20 минути по-късно Феликс изравни от дузпа. В 88-ата минута Адамс донесе успеха на Лайпциг. На полуфиналите тимът ще срещне Пари Сен Жермен.

публикувано на 13.08.20 в 23:59