Българки с принос към отличията в отборното първенство на Франция по художествена гимнастика

Пет българки участваха в отборното първенство по художествена гимнастика на Франция.  Форматът на състезанието изискваше смесен ансамбъл плюс две индивидуални състезателки. Според регламента общият сбор за отборното класиране се определя като се умножи оценката на ансамбъла по 4 и се добавя към този резултат двете оценки на индивидуалните състезателки.

При жените в първа дивизия Вая Драганова участва за клуб Орлеанс с треньор Снежана Младенова, който се класира на първо място.

Втори се класира отборът на Страсбург, за който се състезава Биляна Писова и на който един от треньорите е българката Гергана Лазарова. Снимка

Трети се нареди отборът на Фаста.

Във втора дивизия Йоана Николова при жените игра с обръч за отбора на Тие ГРС с треньор Диана Табакова. Оценката на Йоана Николова е 16. 583 точки, без груби грешки, но с някои спестени елементи. Отборът на Йоана Николова е спечелил бронзовите медали в дивизията. Снимка

При девойките Катрин Цонева се състезава за отбора на Тионвил, а Йоанна Ангелова за отбора на Страсбург. И двата отбора, за които се състезаваха българките бяха във втора дивизия, но след вчерашните резултати и двата отбора преминаха в най-високата дивизия, след като двата ансамбъла се класираха в първите дванадесет от всички дивизии.

Рома стартира Серия А с равенство

Рома завърши наравно 0:0 с Верона като гост в първия си мач от новия сезон в италианското първенство по футбол, започвайки с точка новата ера за клуба под ръководството на тексаските собственици от "Фридкин Груп". Те се сдобиха с контролния пакет акции през миналия месец. Верона удари по една греда в двете полувремена и Рома добави трета за мача, но като..

публикувано на 20.09.20 в 09:14

Арсенал измъкна в края победата над Уест Хем

Късен гол на резервата Еди Нкетия донесе победа на Арсенал с 2:1 срещу Уест Хем в мач от втория кръг на английското футболно първенство. Преди това Александър Лаказет наниза 50-ото си попадение за лондончаните, а Михаил Антонио изравни в последните секунди на първото полувреме. Уест Хем започна мача с петима защитници и изглеждаше далеч по-организиран..

публикувано на 20.09.20 в 09:13
Габриела Петрова

Габриела Петрова взе титлата в Клуж

Габриела Петрова донесе първо злато за България от Балканиадата по лека атлетика в румънския град Клуж. Европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 триумфира в коронната си дисциплина на троен скок с 14.19 метра. 28-годишната Петрова има още две регионални титли, но на закрито през 2016 и 2018 година в Истанбул. Втора завърши представителката на..

публикувано на 20.09.20 в 08:32

Левски се разправи с ЦСКА 1948

Левски отнесе новака ЦСКА 1948 с 3:0 на "Герена" и постигна трета поредна победа в елита на българския футбол. "Сините" събраха 10 точки след шест изиграни мача и се изкачиха на четвъртата позиция в подреждането. Домакините поведоха още в шестата минута. Паулиньо центрира от ляво, топката премина през куп от играчи, отби се от далечната греда и отскочи..

публикувано на 19.09.20 в 23:05

Шаповалов спря серията на Димитров в Рим

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,854 милиона евро за първи път от 2014 година. Поставеният под номер 15 Димитров загуби от 12-ия в схемата Денис Шаповалов (Канада) с 2:6, 6:3, 2:6 слeд почти два часа игра. Шаповалов доминираше през първия сет, който взе след пробиви в..

публикувано на 19.09.20 в 23:02

Кристъл Палас шокира Юнайтед на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед допусна загуба с 1:3 срещу Кристъл Палас в първия си мач от новия сезон в английското първенство по футбол. "Червените дяволи" започнаха със седмица закъснение заради участието си във финалния турнир на Лига Европа в Германия.  Кристъл Палас поведе още в седмата минута, когато Джефри Шлуп центрира от лявото крило, а Андрос Таунсенд..

публикувано на 19.09.20 в 21:57

Берое разби Черно море и излезе на върха

Берое разгроми Черно море с 4:0 като домакин и оглави класирането в българската футболна efbet Лига. Старозагорците имат 14 точки от шест кръга и водят с две на отбора на Лудогорец, който гостува на третия ЦСКА-София в неделя. Първата възможност в мача се откри за голмайстора на гостите Исмаил Иса, който бе изведен сам срещу Георги Георгиев, но вратарят..

публикувано на 19.09.20 в 20:53