Българки с принос към отличията в отборното първенство на Франция по художествена гимнастика

Пет българки участваха в отборното първенство по художествена гимнастика на Франция.  Форматът на състезанието изискваше смесен ансамбъл плюс две индивидуални състезателки. Според регламента общият сбор за отборното класиране се определя като се умножи оценката на ансамбъла по 4 и се добавя към този резултат двете оценки на индивидуалните състезателки.

При жените в първа дивизия Вая Драганова участва за клуб Орлеанс с треньор Снежана Младенова, който се класира на първо място.

Втори се класира отборът на Страсбург, за който се състезава Биляна Писова и на който един от треньорите е българката Гергана Лазарова. Снимка

Трети се нареди отборът на Фаста.

Във втора дивизия Йоана Николова при жените игра с обръч за отбора на Тие ГРС с треньор Диана Табакова. Оценката на Йоана Николова е 16. 583 точки, без груби грешки, но с някои спестени елементи. Отборът на Йоана Николова е спечелил бронзовите медали в дивизията. Снимка

При девойките Катрин Цонева се състезава за отбора на Тионвил, а Йоанна Ангелова за отбора на Страсбург. И двата отбора, за които се състезаваха българките бяха във втора дивизия, но след вчерашните резултати и двата отбора преминаха в най-високата дивизия, след като двата ансамбъла се класираха в първите дванадесет от всички дивизии.

Александър Лазаров

Лазаров отпадна на четвъртфиналите в Анталия

Националът за купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 8 Лазаров загуби от четвъртия в схемата Евгений Тюрнев (Русия) с 6:3, 3:6, 4:6. Двубоят беше прекъснат вчера заради дъжд при 5:4 гейма и сервис на Тюрнев в..

публикувано на 05.12.20 в 09:59
Кубрат Пулев и Антъни Джшуа

Кубрат Пулев: Джошуа има удобен стил за мен, усещането ми е за победа

Кубрат Пулев ще се изправи в Лондон на 12 декември срещу световния боксов шампион в тежка категория във версии WBA, WBO и IBF Антъни Джошуа. Кобрата заминава днес за Острова, а преди отпътуването си даде специално интервю за предаването "Спорт и музика" на програма "Хоризонт" на БНР. Пулев смята, че и през юни, когато първоначално трябваше да се..

публикувано на 05.12.20 в 07:58
Левски

Левски - Арда пряко по "Хоризонт", днес е и мачът ЦСКА 1948 - Берое

Нови два мача предстоят в 15-ия кръг на футболната ни Първа лига. От 14.15 ч. играят отборите на ЦСКА 1948 и Берое, а от 16.30 по програма "Хоризонт" на БНР  ще предаваме срещата Левски - Арда.  Вчера Черно море загуби от Етър с 0:1.

публикувано на 05.12.20 в 07:11
Херта

Херта спечели берлинското дерби

Отборът на Херта победи Унион в берлинското дерби, с което започна десетият кръг на Първа Бундеслига.  На „Олимпиащадион” в германската столица домакините се наложиха с 3:1, а гостите играха повече от 70 минути с човек по-малко.

публикувано на 05.12.20 в 05:51
Селта

Селта продължава възхода си

Тимът на Селта продължава възхода си в Испания, след като постигна втора поредна победа. С нея Селта се измъкна от опасната зона.  Тимът от Виго взе трите точки в гостуването си на Атлетик (Билбао) от 12-ия кръг с успех с 2:0 с голове на Уго Майо в 61-ата и Яго Аспас в 78-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 05:46
Марсилия

Марсилия с пета поредна победа във Франция

Отборът на Марсилия записа пета поредна победа във Франция, след като се наложи с 2:0 като гост на Ним в мач от 13-ия кръг.  По този начин марсилци вече изостават само с една точка от лидера Пари Сен Жермен.  Точни за успеха на гостите бяха Дарио Бенедето в 57-ата и Валер Жермен в 84-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 05:42

Преименуваха стадиона в Неапол в памет на Марадона

Стадион "Сан Паоло", на който играе домакинските си срещи италианският елитен клуб Наполи, официално беше преименуван на "Диего Армандо Марадона" в чест на футболната легенда. Предложението направи кметът на Неапол Луиджи де Маджистрис, а решението беше прието с пълно единодушие на днешното заседание на Съвета на градската управа. Марадона почина на..

публикувано на 04.12.20 в 21:39