Българки с принос към отличията в отборното първенство на Франция по художествена гимнастика

Пет българки участваха в отборното първенство по художествена гимнастика на Франция.  Форматът на състезанието изискваше смесен ансамбъл плюс две индивидуални състезателки. Според регламента общият сбор за отборното класиране се определя като се умножи оценката на ансамбъла по 4 и се добавя към този резултат двете оценки на индивидуалните състезателки.

При жените в първа дивизия Вая Драганова участва за клуб Орлеанс с треньор Снежана Младенова, който се класира на първо място.

Втори се класира отборът на Страсбург, за който се състезава Биляна Писова и на който един от треньорите е българката Гергана Лазарова. Снимка

Трети се нареди отборът на Фаста.

Във втора дивизия Йоана Николова при жените игра с обръч за отбора на Тие ГРС с треньор Диана Табакова. Оценката на Йоана Николова е 16. 583 точки, без груби грешки, но с някои спестени елементи. Отборът на Йоана Николова е спечелил бронзовите медали в дивизията. Снимка

При девойките Катрин Цонева се състезава за отбора на Тионвил, а Йоанна Ангелова за отбора на Страсбург. И двата отбора, за които се състезаваха българките бяха във втора дивизия, но след вчерашните резултати и двата отбора преминаха в най-високата дивизия, след като двата ансамбъла се класираха в първите дванадесет от всички дивизии.

Еднометров сняг за гимнастичките на Белмекен, голямата зала на базата с нужда от допълнително отопление

„Много сняг ни посрещна на Белмекен. Момичетата са много щастливи. Заредени са. Най-важното за мен е да провеждаме тренировки на чист въздух. Никога метеорологичните условия не са ме спирали. За мен няма лошо време, има лоши дрехи. Вече слезнахме от Зъбчето. Там имаше около метър сняг. Имаше един улей, пътека, която за наше огромно щастие ни..

публикувано на 15.01.21 в 16:26
Атанас Герчев, Ивайло Иванов, Румен Стоилов и Даме Стойков (отляво-надясно)

Премия за бронза в Доха на Ивайло Иванов

Джудистът Ивайло Иванов бе награден с премия от 4000 лева от федерацията ни в този спорт, а треньорът на националния отбор Атанас Герчев получи бонус от 1000 лева. С това от родната централа спазиха традицията да осигуряват сами допълнителни възнаграждения за своите спортисти, в случаите, когато имат постижения на международно равнище. Както е известно,..

публикувано на 15.01.21 в 16:06
Николай Бухалов

От кану-каяка към Стаменова: Без треньор няма договор, няма и финансиране

Председателят на Българската федерация по кану-каяк Николай Бухалов намира за "обидни" обвиненията на световната шампионка за 2015 година Станилия Стаменова във "Фейсбук", която вчера обвини централата, че не получава финансиране и е възпрепятствано да се готви за Олимпиадата в Токио. Според Бухалов основната причина за проблема е липсата на треньор, с..

публикувано на 15.01.21 в 15:02
Берое

Баскетболистите на Берое с категорична победа срещу тим от Северна Македония

Берое победи убедително гостуващия Куманово 2009 (Северна Македония) със 105:76 (33:20, 23:14, 32:23, 17:19) в среща от група "Е" на Балканската лига по баскетбол за мъже. Така възпитаниците на Любомир Минчев записаха четвърти успех. Берое има и три загуби, заемайки четвърто място в класирането. За гостите това е четвърта загуба в седем срещи. Въпреки..

публикувано на 14.01.21 в 21:01
СПАЛ

СПАЛ четвъртфиналист за купата на Италия, чака Ювентус

Отборът на СПАЛ Ферара победи Сасуоло с 2:0 като гост и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия по футбол. Домакините бяха близо до откриването на резултата в средата на първата част, но Филип Джуричич удари греда. В края на полувремето и Брайън Одей направи пропуск, след като не успя да намери целта при добавка отблизо. В 47-ата..

публикувано на 14.01.21 в 20:53
Национален отбор на България по волейбол

3:0 срещу Израел, но след колеблива игра

България надделя над домакина Израел с 3:0 (27:25, 25:16, 25:22) в европейска квалификация по волейбол за мъже от група "Б" в Хадера. Така възпитаниците на Силвано Пранди постигнаха втори успех, след като вчера се стартираха с победа в четири гейма над Австрия. В събота и неделя предстоят още по един мач срещу двата съперника, а победителят в групата се..

публикувано на 14.01.21 в 20:46
Кирил Домусчиев

Домусчиев: Не познавам Ясен Петров, но го избрахме с надеждата да се справи

Собственикът на Лудогорец (Разград) Кирил Домусчиев заяви, че се надява на по-добри резултати в националния отбор с новия треньор, когото обаче не познава. След днешното заседание на изпълнителния комитет на БФС бизнесменът говори за въвеждането на системата ВАР в България и заяви, че няма коментар за смяната на поста шеф на Съдийската комисия. "Винаги..

публикувано на 14.01.21 в 18:32