Ученикът от Пловдив искал да се взриви в училище, хванал го баща му, гласи неделното чело на „24 часа“, посветено на арестуваното 16-годишно момче, за което се предполага, че е подготвяло терористичен атентат. Според ежедневника „семейни проблеми са тласнали“ момчето да търси контакти с „Ислямска държава“ чрез интернет и то е направило 7 пъти по-тежка бомба от взривената на летище Сарафово през 2012 година. Изданието цитира и адвокатът на момчето Емил Велинов, според който намерените експлозиви са „пиратки, които могат да се купят във всеки магазин“ и допълни, че момчето е гледало клипове на „Ислямска държава“ от детско любопитство.
Според „Телеграф“ бомбата на ученика е 5 пъти по-силна от тази в Сарафово. Изданието цитира и зам.-главния прокурор Иван Гешев, според който в България ще се създадат антитерористични центрове „по модел на САЩ“.
Змии хапят по трима на ден, информира ни „Телеграф“, като според всекидневника у нас има „нашествие на влечуги след пороите“. Това твърдение се подкрепя статистически с два сигнала за змийски ухапвания за два дни в София. Пепелянка нападна млад мъж, смок се уви на детско колело, налазиха млада майка, докато разхожда бебе, цитира вестника случаи от цялата страна.
Забраняват влаченето на куфари в Рим, пише „24 часа“. Не може да се яде край исторически обекти и да се ходи без тениска, допълва вестника за „нова всеобхватна наредба“ срещу лошото поведение на туристите, представена от кмета на италианската столица Вирджиния Раджи. В Рим ще бъде забранено и обличането като гладиатор и позирането за снимки с цел печелене на пари, допълва „24 часа“.
Дирекцията за национален строителен контрол отново спря изпълнението на ремонта на столичната улица "Опълченска", смятано от днес. Заповедта за спиране обхваща участъка между булевардите "Тодор Александров" и "Сливница", включително отливния канал по "Сливница" до заустването му в река Владайска и съпътстващата инфраструктура. Определен..
Русия може да се съгласи да се използват замразените ѝ в Европа държавни активи на стойност 300 милиарда долара за възстановяване на Украйна , но ще настоява част от парите да бъдат изразходвани за една пета от територията на страната, която се контролира от силите на Москва, заявиха пред агенция Ройтерс трима неназовани източника...
Офисът на Европейската прокуратура в София разследва заподозряна за корупция директорка на гимназия, заловена и арестувана след получаване на подкуп. Тя е поискала 20 000 лева от изпълнител, нает по проект за реновиране на училището с обществени средства. Проектът е финансиран по процедурата "Училищна STEM среда", която се подкрепя с..
Предизвикалите пожари в Кипър ще заплащат разходите за гасенето на огъня и възстановяването на околната среда. Санкцията е част от новото законодателство за предотвратяване на огнени бедствия, което парламентът одобри. Над 90% от пожарите в страната са резултат от човешка дейност, обяви Противопожарната служба в представения отчет за 2024 г. С приетия..
Българският евродепутат от Европейската народна партия Андрей Ковачев е сред инициаторите на писма в подкрепа на над 150 политически затворници на анексирания от Русия полуостров Крим, съобщиха от българската делегация в ЕНП. Така членове на Европейския парламент, обединени в неформалната група "Приятели на европейска Украйна", отбелязаха третата..
Организаторите на бойкота срещу големите търговски хранителни вериги насрочиха трета протестна акция, която ще се проведе на 27 февруари. Заедно с нея ще бъде обявен и бойкот на банките заради високите банкови такси, обясни Мая Манолова: "Бойкот на банковите такси с искане за налагане от страна на парламента на таван на банковите такси. За..
Със сигурност би имало нужда от стратегия за ИИ в образованието, но още няма достатъчно опит и по метода "опит - грешка" ще се види, кое е добра практика и кое не, каза инж. Венцислав Начев, преподавател по програмиране, роботика и електротехника в Национална професионална гимназия по компютърни технологии и системи в Правец, в интервю пред..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..