15 на сто от загиналите на пътя в Европейския съюз са мотористи, съобщи Малина Крумова, председател на Агенцията за безопасност на движението. Тя участва в откриването на второто издание на инициативата „Мото училище за безопасност“.
„Мото училище за безопасност“, организирано от "Софийски мотористи", има за цел да запознае начинаещите кандидат моторист с основните правила за безопасност на пътя, посочи Малина Крумова.
„Близо една четвърт от тези смъртни случаи са при младежи под 25-годишна възраст, което наистина е притеснително. В България за съжаление този сезон започваме с много черна статистика и се надявам със събития като това ситуацията да се подобри“, каза Крумова.
Георги Янчев от "Софийски мотористи" посочи правилата: „Основните правила са съобразената скорост, изпреварването, маневрите. Призивът ми е също към водачите на автомобили да бъдат малко по-толерантни, малко по-предпазливи и преди предприемане на маневра да поглеждат два пъти в огледалата и да сигнализират“.
Институциите са предприели нужните подготвителни мерки за летния сезон, заяви още Малина Крумова: „Предвижда се засилен контрол от страна на МВР за спазване на правилата на движението, предвиждат се засилени проверки от страна на изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ по отношение на спазването на правилата за автомобилния превоз и най-вече превоза на пътници и на деца.
Испания отбелязва ръст в раждаемостта за първи път от 10 години. През миналата година броят на новородените е с 0.4% по-висок спрямо 2023. Над 322 000 бебета са родени през 2024 в Испания, което е с повече от 1300 в сравнение с 2023. Данните са на Националния статистически институт. Въпреки ръста, увеличението на ражданията не води до..
Хората от Долна Оряховица се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Повече от две години продължи дарителската кампания. Бронзовият монумент беше открит тази вечер. Десетки жители на Долна Оряховица се събраха да почетат 152-ата годишнина от безсмъртието на Левски пред бюст-паметника на Апостола, който беше открит в центъра на..
Над 406 милиона лева са постъпилите средства по бюджетната сметка на Министерството на отбраната за периода от 1 януари 2022 г. до 11 февруари 2025 г. като компенсации за предоставяне на военна помощ на Украйна. Това посочва министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на депутата от "Продължаваме промяната - Демократична България"..
Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата. Нападателят е..
В Ловеч в момента се провежда традиционното национално възпоменателно факелно шествие в памет на Апостола на свободата под надслов "152 години безсмъртие". Колоната тръгна от сградата на общината в центъра на града и стигна до паметника на Апостола край историческата крепост "Хисаря".
Доскорошният заместник-министър на здравеопазването доц. Петко Стефановски е единственият кандидат за управител на Здравната каса по новата процедура, открита на 12 февруари. Той е издигнат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС, показва справка на сайта на Народното събрание. Доц. Стефановски е лекар със специалност "Спешна медицина", също така е..
"Можете да избегнете всяка война с капитулация, но въпросът е в справедливия мир" - това заяви в Европейския парламент полският министър на външните работи Радослав Шикорски, чиято страна в момента председателства ЕС. Той каза това в отговор на въпрос за изявленията на президента Тръмп, че Украйна е трябвало да преговаря, а не да допуска войната...
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..