Пет дни остават до провеждането на изборите за кмет на Истанбул, като социолозите отчитат лека преднина на Екрем Имамоглу пред Бинали Йълдъръм, но разликата между тях е много малка.
На изборите на 31 март около 1 700 000 истанбулчани не гласуваха. Поради това основните усилия на Партията на справедливостта и развитието са насочени към това да достигнат до тях, и по-специално - до разочарованите свои избиратели, които не упражниха правото си на глас през пролетта.
За разлика от кампанията през март, сега големите митинги с участието на президента Реджеп Ердоган са значително по-малко.
Турският лидер днес участва в митинг, на който обвини кандидата на опозицията, че лъже дали е обидил валията на област Орду и призова:
„Бъди честен! Подхождай с честност към политиката! Поради това няма да оставим нашия Истанбул на лъжците. Ще ходим от врата на врата, ще звъним по телефоните. Нали? Готови ли сте?“
Друг ключов фактор са кюрдските избиратели. В опит да ги привлече на своя страна, Бинали Йълдъръм използва названието „Кюрдистан“ в реч в Диарбекир. Но това раздразни неговия по-малък партньор – лидера на Партията на националистическото действие Девлет Бахчели.
В интервю пред независимата медия „Медияскоуп“ (Medyascope) директорът на една от най-уважаваните социологически агенции в Турция – „Конда“ – Бекир Агърдър посочи, че отмяната на изборите се е отразила негативно на управляващите и обясни:
„Единственият метод на борба са изборите и когато вие чрез различни начини, юридически и най-вече политически натиск, отменяте вота на хората на изборите, това няма как да не накърни усещането за справедливост на избирателите и на управляващите, и на опозицията. И от този момент нататък Партията на справедливостта и развитието загуби“.
Продължава и кампанията на Екрем Имамоглу, като повечето социологически проучвания отчитат, че той има преднина от около 2% пред опонента си.
Лишеният от победата си на кметските избори в Истанбул Екрем Имамоглу обяви, че ще поведе "революция" за демокрация в предстоящата кампания за повторното провеждане на вота на 23 юни. Пред АФП кандидатът на опозиционната Народнорепубликанска партия..
При изпълнение на тренировъчен полет днес самолет РС-12 с регистрационен знак 020 от състава на 16-а авиационна база на Военновъздушните сили спука гума на основната стойка на колесника при кацане на Летище София в 19:15 часа, съобщиха от Министерството..
За първи път тази зима водата в езерото в парк "Монтанензиум" в центъра на Монтана замръзва. От петък температурите паднаха под нулата. В последните дни в града бяха отчетени до минус 10 градуса, което доведе до покриването с лед на водата в..
Подбалканският път София-Бургас в района на сливенския квартал "Речица" е затворен заради катастрофа. Инцидентът е станал след 18:00 ч., сблъскали се се пикап и камион, превозващ дърва. На място е загинал водачът на пикапа. В момента се прави оглед на..
Ремонтът на ул. "Опълченска" продължава, написа кметът на София Васил Терзиев в профила си във Фейсбук. Вчера от Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) съобщиха, че са издали заповед за спиране изпълнението на строежа по ул. "Опълченска" до..
Бойните действия в Газа ще бъдат възобновени, ако израелските заложници не бъдат освободени до събота, предупреди министър-председателят на Израел Бенямин Нетаняху. От думите му не стана ясно дали става дума за всички заложници, или за..
Премахване на нотариалната заверка на подписите при прехвърляне на моторно превозно средство, предлагат от "П родължаваме промяната - Демократична България" , за да се облекчи административната тежест за гражданите и бизнеса, посочват от коалицията...
Нов комбиниран лазерен апарат вече използват уролозите от болницата в Кюстендил - така вече могат да лекуват множество урологични заболявания, коментираха от здравното заведение. Първата успешна интервенция с апарата е извършена на 83-годишен мъж с..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и..