Мартин Проданов е финалист на 1500 метра на ЕП по лека атлетика за младежи в Швеция

Мартин Проданов

Мартин Проданов преодоля сериите и се класира за финала в бягането на 1500 метра на европейското първенство по лека атлетика за младежи под 23 години в Йевле (Швеция).

Българинът записа 3 минути 47 секунди 37 стотни, като зае пето място в серията, но с времето си получи място за финала, където по право се класираха първите четирима.

Проданов се движеше на последна позиция през по-голямата част от дистанцията, но 300 метра преди финала се придвижи напред, а в последните 100 метра спринтира страхотно и завърши с първите – Джейк Хейуърд (Великобритания) – 3:47.08 минути, Енрике Херерос (Испания) – 3:47.13 минути, Том Елмер (Швейцария) – 3:47.17 минути, Баптист Мишелер (Франция) – 3:47.26 минути и Пиерик Жостер-Монрозиер (Франция) – 3:47.37 минути.

Финалът на дисциплината е на 13 юли в 18:20 часа (19:20 българско време).

Рома стартира Серия А с равенство

Рома завърши наравно 0:0 с Верона като гост в първия си мач от новия сезон в италианското първенство по футбол, започвайки с точка новата ера за клуба под ръководството на тексаските собственици от "Фридкин Груп". Те се сдобиха с контролния пакет акции през миналия месец. Верона удари по една греда в двете полувремена и Рома добави трета за мача, но като..

публикувано на 20.09.20 в 09:14

Арсенал измъкна в края победата над Уест Хем

Късен гол на резервата Еди Нкетия донесе победа на Арсенал с 2:1 срещу Уест Хем в мач от втория кръг на английското футболно първенство. Преди това Александър Лаказет наниза 50-ото си попадение за лондончаните, а Михаил Антонио изравни в последните секунди на първото полувреме. Уест Хем започна мача с петима защитници и изглеждаше далеч по-организиран..

публикувано на 20.09.20 в 09:13
Габриела Петрова

Габриела Петрова взе титлата в Клуж

Габриела Петрова донесе първо злато за България от Балканиадата по лека атлетика в румънския град Клуж. Европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 триумфира в коронната си дисциплина на троен скок с 14.19 метра. 28-годишната Петрова има още две регионални титли, но на закрито през 2016 и 2018 година в Истанбул. Втора завърши представителката на..

публикувано на 20.09.20 в 08:32

Левски се разправи с ЦСКА 1948

Левски отнесе новака ЦСКА 1948 с 3:0 на "Герена" и постигна трета поредна победа в елита на българския футбол. "Сините" събраха 10 точки след шест изиграни мача и се изкачиха на четвъртата позиция в подреждането. Домакините поведоха още в шестата минута. Паулиньо центрира от ляво, топката премина през куп от играчи, отби се от далечната греда и отскочи..

публикувано на 19.09.20 в 23:05

Шаповалов спря серията на Димитров в Рим

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,854 милиона евро за първи път от 2014 година. Поставеният под номер 15 Димитров загуби от 12-ия в схемата Денис Шаповалов (Канада) с 2:6, 6:3, 2:6 слeд почти два часа игра. Шаповалов доминираше през първия сет, който взе след пробиви в..

публикувано на 19.09.20 в 23:02

Кристъл Палас шокира Юнайтед на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед допусна загуба с 1:3 срещу Кристъл Палас в първия си мач от новия сезон в английското първенство по футбол. "Червените дяволи" започнаха със седмица закъснение заради участието си във финалния турнир на Лига Европа в Германия.  Кристъл Палас поведе още в седмата минута, когато Джефри Шлуп центрира от лявото крило, а Андрос Таунсенд..

публикувано на 19.09.20 в 21:57

Берое разби Черно море и излезе на върха

Берое разгроми Черно море с 4:0 като домакин и оглави класирането в българската футболна efbet Лига. Старозагорците имат 14 точки от шест кръга и водят с две на отбора на Лудогорец, който гостува на третия ЦСКА-София в неделя. Първата възможност в мача се откри за голмайстора на гостите Исмаил Иса, който бе изведен сам срещу Георги Георгиев, но вратарят..

публикувано на 19.09.20 в 20:53