Мартин Проданов е финалист на 1500 метра на ЕП по лека атлетика за младежи в Швеция

Мартин Проданов

Мартин Проданов преодоля сериите и се класира за финала в бягането на 1500 метра на европейското първенство по лека атлетика за младежи под 23 години в Йевле (Швеция).

Българинът записа 3 минути 47 секунди 37 стотни, като зае пето място в серията, но с времето си получи място за финала, където по право се класираха първите четирима.

Проданов се движеше на последна позиция през по-голямата част от дистанцията, но 300 метра преди финала се придвижи напред, а в последните 100 метра спринтира страхотно и завърши с първите – Джейк Хейуърд (Великобритания) – 3:47.08 минути, Енрике Херерос (Испания) – 3:47.13 минути, Том Елмер (Швейцария) – 3:47.17 минути, Баптист Мишелер (Франция) – 3:47.26 минути и Пиерик Жостер-Монрозиер (Франция) – 3:47.37 минути.

Финалът на дисциплината е на 13 юли в 18:20 часа (19:20 българско време).

Цветелин Чунчуков

Стяуа набеляза български нападател

Лидерът в румънското футболно първенство Стяуа Букурещ проявява интерес към българския нападател Цветелин Чунчуков от Академика Клинчени, съобщава sport.ro. Както е известно, столичани следят и неговия съотборник Георги Пашов, който беше препоръчан на клубната управа за подсилване на дясната зона на защитата от помощник-треньора Михай Пинтили през..

публикувано на 05.12.20 в 14:41
Александър Лазаров

Лазаров отпадна на четвъртфиналите в Анталия

Националът за купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 8 Лазаров загуби от четвъртия в схемата Евгений Тюрнев (Русия) с 6:3, 3:6, 4:6. Двубоят беше прекъснат вчера заради дъжд при 5:4 гейма и сервис на Тюрнев в..

публикувано на 05.12.20 в 09:59
Кубрат Пулев и Антъни Джшуа

Кубрат Пулев: Джошуа има удобен стил за мен, усещането ми е за победа

Кубрат Пулев ще се изправи в Лондон на 12 декември срещу световния боксов шампион в тежка категория във версии WBA, WBO и IBF Антъни Джошуа. Кобрата заминава днес за Острова, а преди отпътуването си даде специално интервю за предаването "Спорт и музика" на програма "Хоризонт" на БНР. Пулев смята, че и през юни, когато първоначално трябваше да се..

публикувано на 05.12.20 в 07:58
Левски

Левски - Арда пряко по "Хоризонт", днес е и мачът ЦСКА 1948 - Берое

Нови два мача предстоят в 15-ия кръг на футболната ни Първа лига. От 14.15 ч. играят отборите на ЦСКА 1948 и Берое, а от 16.30 по програма "Хоризонт" на БНР  ще предаваме срещата Левски - Арда.  Вчера Черно море загуби от Етър с 0:1.

публикувано на 05.12.20 в 07:11
Херта

Херта спечели берлинското дерби

Отборът на Херта победи Унион в берлинското дерби, с което започна десетият кръг на Първа Бундеслига.  На „Олимпиащадион” в германската столица домакините се наложиха с 3:1, а гостите играха повече от 70 минути с човек по-малко.

публикувано на 05.12.20 в 05:51
Селта

Селта продължава възхода си

Тимът на Селта продължава възхода си в Испания, след като постигна втора поредна победа. С нея Селта се измъкна от опасната зона.  Тимът от Виго взе трите точки в гостуването си на Атлетик (Билбао) от 12-ия кръг с успех с 2:0 с голове на Уго Майо в 61-ата и Яго Аспас в 78-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 05:46
Марсилия

Марсилия с пета поредна победа във Франция

Отборът на Марсилия записа пета поредна победа във Франция, след като се наложи с 2:0 като гост на Ним в мач от 13-ия кръг.  По този начин марсилци вече изостават само с една точка от лидера Пари Сен Жермен.  Точни за успеха на гостите бяха Дарио Бенедето в 57-ата и Валер Жермен в 84-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 05:42