Веселин Топалов стигна четвъртфиналите в Рига

Веселин Топалов

Веселин Топалов се класира за четвъртфиналите на турнира Гран при по шахмат в Рига (Латвия) с награден фонд 130 хиляди евро.

Българският гросмайстор, 18-ти в ранглистата на ФИДЕ, елиминира в първия кръг Хикару Накамура (САЩ) с 2,5:1,5 точки.

Двамата си размениха по едно реми вчера в партиите по класически шахмат, а първата от двете срещи в тайбрека по ускорен шахмат днес също завърши реми.

Във втората, обаче Топалов взе предимство с белите и принуди съперника си да се предаде на 47-ия ход, с което си гарантира крайната победа.

На четвъртфиналите българинът ще срещне петия в класацията на ФИДЕ Максим Вашие-Лаграв (Франция), който отстрани чеха Давид Навара с 1,5:0,5.

Манчестър Сити не спира с победите, Реал излъга Аталанта в края

Манчестър Сити постигна 19-та си поредна победа във всички турнири – 2:0 като гост на Борусия Мьонхенгладбах в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига. Двубоят бе игран в Будапеща, а англичаните направиха важна крачка към класиране в следващата фаза след голове на Бернардо Силва в 29-та минута и Габриел Жезус в 65-та. В края на срещата..

публикувано на 25.02.21 в 00:02

Меси с дубъл при успех на Барселона

Лионел Меси вкара два гола през второто полувреме и Барселона надви с 3:0 Елче в отложен мач от първия кръг на испанското футболно първенство, с което каталунците се изкачиха на трето място. Те са с 50 точки и само на две зад Реал Мадрид, който пък изостава с три от лидера Атлетико. Мачът бе отложен през есента заради късното участие на Барса в..

публикувано на 24.02.21 в 23:33

Тотнъм с лекота на осминафинал в Лига Европа

Деле Али и Гарет Бейл подкрепиха заявките си за титулярни места в отбора на Тотнъм със страхотни голове при победата с 4:0 срещу Волфсберг в мач-реванш от първия елиминационен кръг на Лига Европа. Така "шпорите" се класираха за следващия рунд с общ резултат 8:1. Али загуби титулярното си място при Жозе Моуриньо и не е започвал мач във Висшата лига от..

публикувано на 24.02.21 в 21:47

Марица продължава без грешка

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) не срещна трудности и победи ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:12, 25:12, 25:13) като гост в отложена среща от деветия кръг на Националната волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна. Официален дебют за Марица направи Виктория Коева. Първият гейм пловдивчанки..

публикувано на 24.02.21 в 18:26
Върджил ван Дайк

Ван Дайк започна тренировки

Защитникът на Ливърпул Върджил ван Дайк е провел индивидуална тренировка с топка за първи път след тежката контузия, която го извади от игра за дълго. 29-годишният нидерландец продължава да се възстановява от травмата, получена на 17 октомври в мача от 5-ия кръг на Висшата лига срещу Евертън (2:2). Ван Дайк се завърна на терена, а преди футболистът..

публикувано на 24.02.21 в 18:25
Станимир Беломъжев

Девето място за Станимир Беломъжев в спринта на СП в Естония

Станимир Беломъжев се класира на 9-то място в спринта на световното първенство по ски ориентиране, което започна днес в Естония. Световният ни шампион за 2017 година преодоля дистанцията от 3 290 метра за 18 минути 36 секунди. Победител в дисциплината с време 16 минути 59 секунди е състезаващият се под неутрален флаг Владислав Киселев...

публикувано на 24.02.21 в 17:07
Д-р Любомир Петров.

Лекарят на плувците: Станозололът вероятно е взет в края на декември

Докторът на плувците от националния ни отбор – Любомир Петров, отрече той да е давал станозолол на състезателите и лансира хипотеза, че той може да е бил приет от Светлозар Николов, Здравко Баблаков и Благой Панайотов в дните преди февруарския лагер, включително по време на коледните и новогодишните празници. Уточняваме дали и кога са се..

публикувано на 24.02.21 в 16:30