Александра Начева със сребро в Швеция

Снимка: личен архив

Александра Начева спечели сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Бурос (Швеция). Българката направи своя най-добър опит от 13.81 метра.

Първа е гъркинята Спиридула Кариди с резултат от 14 метра. Бронзовият медал е за Рута Ласмане от Латвия. Нейният върхов опит във финала е 13.48 метра. Александра Начева е световна шампионка за девойки до 20 години от Тампере 2018.

БФС подготвя категоризация на клубовете

Българският футболен съюз подготвя проект за категоризация на клубовете в страната, което ще засегне особено сериозно тези от ниските ешелони. Въпросната категоризация ще дава отговор най-вече за тежестта на един клуб във футболния живот на страната. Така например клуб, който е традиционен и от областен град, но играе в Трета лига, ще бъде в различна..

публикувано на 01.06.20 в 08:07

Пускат публика на Гран при на Бразилия

Гран При на Бразилия във Формула 1 ще се проведе със зрители на трибуните, въпреки пандемията от коронавирус. Това съобщи промоутърът Тамас Рохони за "Форбс". Състезанието в Бразилия е насрочено за 13-15 ноември. "Подготовката за Гран При на Бразилия върви по график и сме уверени, че на тази писта ще се проведе едно вълнуващо състезание. Събитието ще се..

публикувано на 01.06.20 в 06:32
Цено Ценов

Почина Цено Ценов

На 80-годишна възраст почина Цено Ценов, президент на Европейската федерация по борба и вицепрезидент на Световната централа, съобщиха от БФБорба. Българинът беше фактор в международната организация още от нейното създаване през 1978 година, а през 2002-а влиза и в управленските органи. Ценов беше сред доайените на ръководни постове и в българския..

публикувано на 01.06.20 в 05:45
Борусия (Д) вкара 6 на Падерборн

Борусия (Д) се развихри срещу Падерборн

Борусия (Дортмунд) победи като гост Падерборн с 6:1 в мач от 29-ия кръг на германското футболно първенство. След нулево първо полувреме Торган Азар откри резултата в полза на гостите от Дортмунд в 54-ата минута. Само 3 минути по-късно Джейдън Санчо, който за първи път след рестарта на първенството започна като титуляр, удвои аванса на..

публикувано на 31.05.20 в 20:53
Шахтьор (Донецк) победи Динамо (Киев) с 3:1

Шахтьор (Донецк) спечели дербито на Украйна

Шахтьор (Донецк) победи Динамо (Киев) с 3:1 в дербито от 24-ия кръг на футболното първенство на Украйна. Шампионатът беше подновен вчера след паузата заради пандемията от коронавирус. Срещата се игра без зрители на Олимпийския стадион в Киев.  Динамо откри резултата в 38-ата минута след гол на Виталий Буялски, а след това Шахтьор стигна до..

публикувано на 31.05.20 в 20:28
Борусия (М) победи Унион с 4:1

Борусия (М) вкара четири на Унион

Борусия (Мьонхенгладбах) победи гостуващия му Унион (Берлин) с 4:1 в среща от 29-ия кръг на футболното първенство на Германия. След успеха домакините се изкачиха на трето място в класирането с 56 точки актив. Два гола за Борусия реализира Маркъс Тюрам, а по веднъж точни бяха Флориан Нойхаус и Аласан Плеа, който добави и две асистенции. За..

публикувано на 31.05.20 в 18:44
Димитър Бербатов

Бербатов: Байерн ще спечели Шампионската лига

Димитър Бербатов прогнозира, че Байерн (Мюнхен) ще спечели Шампионската лига през настоящия сезон. Голмайстор номер едно в историята на българския национален отбор е категоричен, че германският шампион ще има предимство при подновяване на най-престижния клубен турнир в света. "Ако Шампионската лига завърши, очаквам Байерн да триумфира. Може..

публикувано на 31.05.20 в 18:35