Иначе Иван се качва на ски още преди да е навършил 3 години. Решава, че иска да се занимава с фотография, след като гледа филм на своя идол Джеръми Джоунс, когото определя като един от най-великите сноубордисти. Впечатлен е от възможността да е част от действието, докато снима. Споделя, че много трудно опазва техниката, с която работи, защото, все пак, снима в екстремни условия.
„На повечето места, където ходя, падат камъни, вали сняг, вода. Даже миналата година от глупост си удавих първия фотоапарат. Счупена техника постоянно имам. В крайна сметка за мен най-важно е дали съм получил кадъра, който искам, и какво преживяване съм усетил от всичко това“, разказва през усмивка той.
На въпроса как опазва себе си Иван отговаря, че това е трудно, неведнъж е носил гипс - и на ръцете, и на краката.
„Най-важното е как живееш, не колко дълго. Това какво ти носи всеки един ден като преживяване в тази екстремна среда. Какво си успял да снимаш, какво си успял да постигнеш, къде си се пуснал, с кого си бил дори. Това е нещо, което един нормален човек, който води нормален начин на живот, няма да го разбере“, смята Иван.
Той е син на известните алпинисти Петко Тотев и Милкана Русева. Най-вече майка му се притеснява за рискованите му занимания. Иван осъзнава, че това, което прави, може да се нарече дори безразсъдно. „Опасно е, но е мой избор, който тя – ако иска да приеме, ще го направи“, казва Иван и споделя, че най-критичната ситуация, в която е изпадал досега, не е в планината, а е катастрофа, претърпяна преди няколко години. Близо до него са падали и малки лавини, но всичко е завършвало с щастлив край.
Наскоро Иван засне преминаването на 250-метровия маршрут „Искам си мечтите“ във Враца, извършено от Станислав Атанасов – Мечката с осигуряващ Благовест Цолов. Изживяване, което Иван ще запомни като едно от най-удивителните, но и най-страшните, съпътствано по традиция с... желирани бонбони, неговата запазена марка.
Защо? Чуйте от интервюто на Таня Иванова с Иван Тотев в звуковия файл.
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...