Локо (Пд) надигра Дунав с 3:1

Димитър Илиев донесе успеха на Локо (Пд) срещу Дунав
Снимка: sportal.bg

Локомотив Пловдив победи с 3:1 Дунав в мач от 6-ия кръг на футболното ни първенство.

"Черно-белите" направиха пълен обрат, след като получиха гол в началото на срещата.

Домакините започнаха двубоя по-активно. В 6-ата минута Димитър Илиев вкара гол, който бе отменен от съдията Станимир Тренчев, отсъдил преди това нарушение в атака на Йосип Томашевич.

Гостите поведоха при първата си опасна атака. Това стана в 9-ата минута.

Тогава Бирсент Карагарен сбърка в средата на терана, Ивайло Лазаров овладя топката и подаде на Стефан Христов, който с хубав удар се разписа за 0:1.

"Черно-белите" реагираха и в 14-ата минута Ален Ожболт излезе на удобна позиция, но се подхлъзна и провали атаката на своя тим.

В 21-вата минута реферът отмени гол на Ален Ожболт, отсъждайки засада но нападателя на домакините. Това негово решение бе оспорвано от локомотивци, тъй като топката се отби в крака на футболист на Дунав преди да попадне в краката на Ален Ожболт.

Две минути по-късно Мартин Ковачев фаулира Бирсент Карагарен в наказателно поле на своя тим и съдията Станимир Тренчев отсъди дузпа в полза на "смърфовете".

Зад топката застана Димитър Илиев, който изравни за 1:1.

Това попадение успокои домакините, които заиграха по-внимателно, дебнейки съперника за грешки. Русенци имаха голям шанс да поведат отново в 42-рата минута. След центриране от корнер Ахмед Ахмедов се извиси и стреля, но Мартин Луков спаси.

Секунди преди почивката в даденото от рефера триминутно продължение на редовното време на първата част центриране след Ален Ожболт отляво Йосип Томашевич отклони топката и Бирсент Карагарен с глава даде преднина за Локомотив за 2:1.

Гостите хвърлиха повече сили в атака в началото на второто полувреме. В 51-вата минута Самир Аясс стреля от 20 метра в аут.

В 57-ата минута обаче "черно-белите" вкараха трети гол. Петър Витанов задържа добре топката и подаде на Димитър Илиев, който от левия ъгъл на границата на наказателното поле порази горния ляв ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.

След гола домакините заиграха на сигурно, стремейки се да пестят сили. Гостите опитаха натиск, но до края на срещата не успяха да затруднят сериозно противника.

Цял отбор в Украйна с коронавирус

Цял футболен отбор в Украйна се оказа заразен с коронавирус. Това показаха последните тестове, направени в местния Карпати (Лвов). Заболелите футболисти са 11, а други 15 треньори и служители също са дали положителни проби. Според информациите, данните не са окончателни и бройката на заразените може да нарасне. Заради положителните проби..

публикувано на 03.06.20 в 07:37
Цървена звезда победи Инджия и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на страната

Цървена звезда на полуфинал за Купата

Отборът на Цървена звезда, който преди няколко дни стана шампион на Сърбия по футбол, се наложи с 2:1 над Инджия и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на страната. Привлеченият за 1,3 млн. евро от БАТЕ Борисов Мирко Иванич беше с основна заслуга за успеха на "червено-белите". Той откри резултата в 36-ата минута, а в 38-ата подаде..

публикувано на 03.06.20 в 06:51
Благой Георгиев

Благой Георгиев с интерес към Вардар

Бившият футболен национал Благой Георгиев има интерес към собствеността на северномакедонския Вардар. Георгиев е провел среща с изпълнителния директор на Вардар Самоил Симев, на която е присъствал и бившият хандбалист Наумче Мисоски, съобщи сайтът sport1.mk. Медията допълва, че Благой Георгиев е представител на консорциум от компании от..

публикувано на 03.06.20 в 06:31
Марио Балотели този път не вкара за

Марио Балотели може да продължи кариерата си в САЩ

Нападателят на Бреша Марио Балотели може да продължи кариерата си в МЛС на САЩ, съобщава Corriere della Sera. Агентът му Мино Райола вече се е свързал с представители на Лос Анджелис Галакси и няколко други клуба, за да сключи договор с тях. Бреша привлече Балотели като свободен агент миналото лято, като сключи споразумение с него до лятото на..

публикувано на 02.06.20 в 16:44
Откриването на изложбата.

Спортни легенди уважиха откриването на уникална фотоизложба

Десетки спортни легенди, олимпийски, световни и европейски шампиони на България се събраха за откриването на авторската фотоизложба на Иван Йочев, представена от "София - европейска столица на спорта" и БОК. 28 уникални снимки на изтъкнатия фоторепортер представят в градинката пред НДК част от най-паметните мигове и личности, оставили ярка..

публикувано на 02.06.20 в 16:33
Сезонът в Италия се подновява на 20 юни

Сезонът в Италия започва с мача Торино - Парма

Сезонът по футбол в италианската Серия "А" ще бъде подновен на 20 юни с двубоя между Торино и Парма, стана ясно от обявената от Футболната асоциация програма на първенството. Шампионатът трябва да приключи на 2 август, като в рамките на малко над 50 дни ще има мачове почти ежедневно. Федерацията публикува подробни изисквания в рамките на 40..

публикувано на 02.06.20 в 06:52
Футболистите на Етър се отказаха от една заплата

Футболистите и треньорите на Етър се отказаха от една заплата

Играчите на Етър решиха единодушно да се откажат от по едно месечно възнаграждение като жест към трудното положение, в което се намира великотърновският клуб по футбол. "Футболистите решихме да помогнем на клуба в тази тежка ситуация, като се откажем от една заплата в името на това Етър да просъществува. Защото ситуацията наистина е тежка,..

публикувано на 02.06.20 в 06:21