Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Днес и утре добродейци събират принадлежности за социално слаби ученици

Снимка: facebook

Има много родители, които са финансово затруднени и не успяват да подготвят децата си за училище. Затова група съмишленици, обединени в социалната инициатива "Добродейци", организират днес и утре акция за събиране на дарения. 

"Събираме всякакви принадлежности, които биха били полезни за децата. Това са тетрадки, моливи, флумастери, бои, блокчета, всякакви такива работи, раници", обясни пред "Хоризонт" Надя Славова от "Добродейци".

Основното послание на каузите на "Добродейци" е "От хората до хората".

"Другият вариант е да се срещнем някъде, където е удобно на някой, няма проблем. Отбелязали сме в събитието телефон, на който може да ни се обадят и да се договорим допълнително", уточни тя.

След като на 30 и 31 август се наберат необходимите пособия, те ще бъдат раздадени. "Ако някой пък няма възможност да закупи, неща може да се свърже с нас и ако знае някое семейство, което има нужда от помощ, може да му дадем комплект и да го занесе лично", допълни Надя Славова.

Как добродейците откриват семействата, които имат нужда от подкрепа?

"Общо взето е от уста на уста, който някъде ни е казал, че познава някой или от минали кампании сме събирали семейства. И гледаме да запазим контактите, за да можем впоследствие пак да им помагаме, да не е еднократно."

"Покрай минали събития хората се свързват с нас, след това ни следят, очакват още нещо. Питат ни няма ли да правите още нещо. Доброто е заразно", смята Надя Славова от социалната инициатива "Добродейци".

Информация можете да намерите във Facebook, като потърсите групата "Добродейци".

Повече по темата можете да чуете в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Предизвестената смърт и случайното безсмъртие на културните феномени през очите на учен и дете

Как се раждат и умират културните феномени? Феномени ли са или просто продукти като наскоро загиналото легендарно ICQ? На 28 години платформата за съобщения, която някога ползвахме активно, официално умря. Разработчици се опитаха да реанимират месинджъра като предложиха на хората регистрация на старите акаунти на неофициален сървър, но..

публикувано на 30.07.24 в 17:40
Станислава Пирчева и Павлина Павлова

"Тервел - спасителят на Европа" - за славното минало на българите и поуките за днешния ден

Българската история е тема, която ни е близка и винаги ни вълнува. В "Нощен хоризонт" говорим за историята като урок и поука за днешния ден , в разговор с интересни събеседници и техните гледни точки. В един увлекателен и документално истинен разговор, писателката Павлина Павлова ни пренася в славното минало на България и разкрива нови и..

публикувано на 30.07.24 в 14:48
Анатоли Джоков в действие.

Олимпийски брейк в "Изотопия"

"През последните години брейкът стана доста масов затова и хората, които ръководят Олимпийските игри решиха да го включат в програмат, за да може повече млади хора да се включат. Брейкът винаги е бил атрактивен, интересен и неограничен. Може би това е една от причините тези хора от Международния олимпийски комитет да решат да го включат."..

публикувано на 29.07.24 в 19:22
Милко Клайнер

Олимпийската история на Русе и защо тя започва с колело?

До 11 август светът ще е Олимпиада и вниманието на всички ще е насочено към новите върхове на човешкия стремеж за по-бързо, по-силно, по-точно. Русе има своята олимпийска история и тя е украсена със злато, сребро и бронз, донесени през годините от кануистът Иван Бурчин, скачачът Христо Марков, стрелецът Таню Киряков и борците Валентин..

публикувано на 29.07.24 в 14:01
Якоб ван Бейлен

Световният колекционер на килими има 850 старинни български килима

Нидерландец, живеещ от десетина години във Велико Търново , колекционира български килими и мечтае да създаде Национален музей на българското килимарство .  Якоб ван Бейлен има 850 старинни български килима от 18-и до 20-и век. За него казват, че е к олекционерът с най-много килими в света , определят го и за по-българин от българите,..

публикувано на 29.07.24 в 10:27

Национален парк "Пирин" - богатство за (пре)откриване

В момента и чак до сепември Пирин е  най - посещаваната планина, предупреждава Георги Икономов. " Местата, които са най-натоварени в Пирин през лятото, това са заслон "Спано поле" и "Тевно езеро" . "Тевно езеро" е много мистично място, посочва Икономов и обяснява, че до него може да се стигне по различни маршрути. "Хората в планината..

публикувано на 28.07.24 в 21:13

Експерт: Винената култура се развива. 80 изби предлагат винен туризъм

"Виното е интелектуален продукт . С консумацията научаваме любопитни факти за самия регион, как се произвежда, откриваме философията и страстта, която са вложили в него неговите създатели." Това каза пред БНР Гергана Тодорова – винен специалист, главен редактор на първия онлайн пътеводител за винен туризъм у нас. Винарските изби, които..

публикувано на 22.07.24 в 13:40