Балъков посочи с пръст резервите и българския манталитет за загубата

Красимир Балъков и Ивелин Попов

Селекционерът на националния отбор на България по футбол Красимир Балъков разкритикува представянето на играчите, които влязоха като смени, при загубата с 1:3 в контрола срещу Ирландия в Дъблин.

"Жалко...80 минути пак всичко беше наред. Днес видях една голяма разлика, особено след първото полувреме между нас и ирландците. Това бяха смените. Отново българският манталитет си изигра основната роля. Когато сменяш футболисти, го правиш, за да вдигнеш нивото на отбора, да вкараш динамика, енергия. При нас не се получи, а при тях стана. В последните десет минути направихме такива грешки, които смятам, че този път са на базата на манталитета ни.

Разочароваха ме смените. Не влязоха както трябва, включително и Ивелин Попов. Не мислех, че може да се случи. Те трябва да си поемат критиката и да коригират тези неща. Това е професионализъм, психология и подготовка. В тънките неща се случват нещата.

Пак казвам, до 80-ата минута играхме спокойно, организирано, имахме шансове, стигнахме и до гол. Ще го анализираме целия мач, ще си говорим с футболистите. Трябва да коригираме нещата.
Получаваме голове от грешки. Трябва да намалим тези индивидуални грешки, но ни трябва един позитивен резултат, за да се вдигне самочувствието на футболистите. Те виждат, че играят добре, усещат, че има прогрес, но няма резултати", завърши Балъков.

Лос Анджелис Лейкърс е на финал, ЛеБрон Джеймс (23) вкара 38 точки.

Лос Анджелис Лейкърс на финал, Леброн Джеймс блести

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс се класира за първи път от 10 години на финала в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада след победа 117:107 точки над Денвър Нъгетс в петия мач от финала на Западната конференция. Така „Езерняците“ спечелиха серията с 4:1 победи и за титлата очакват победителя от двойката на Изток: Бостън - Маями,..

публикувано на 27.09.20 в 08:00
Ботев надигра Левски с 2:1

Отборът на Ботев (Пловдив) спечели с 2:1 като домакин на Левски в мач от 7-ия кръг на Първа лига по футбол. И двата гола за домакините отбеляза Атанас Илиев в 15-ата и 20-ата минута, а за „сините“ реализира Борислав Цонев от дузпа в 27-ата. С двете попадения Илиев вече е голмайстор на първенството със седем гола от седем мача. Левски прекъсна..

публикувано на 26.09.20 в 23:18
Кирил Десподов

Десподов игра 10 минути срещу Лацио

Българският национал Кирил Десподов се появи в игра като резерва при загубата на Каляри от гостуващия Лацио с 0:2 в среща от втория кръг на Серия А.  Десподов влезе в 80-ата минута на мястото на Джовани Симеоне.  За римляните това беше първи мач за сезона, след като срещата им с Аталанта миналата неделя беше отложен. Лацио поведе още в 4-ата минута..

публикувано на 26.09.20 в 21:42

Лудогорец надигра Берое, буря прекрати мача

Лудогорец събра 16 точки, след като се наложи с 2:0 над Берое и оглави класирането след 7-ия кръг. Двете попадения бяха дело на Клаудио Кешерю и Сисиньо в рамките на 5 минути през първото полувреме. Първата ситуация беше за гостите от Берое, които вкараха топката във вратата, но попадението беше отменено от съдията заради нарушение. След..

публикувано на 26.09.20 в 21:09

Джокович: Не се страхувам от вируса

Световният номер 1 Новак Джокович не се притеснява от заразяване с коронавирус на Откритото първенство на Франция, докато се подготвя за турнира, който започва в неделя.  През юни Джокович и съпругата му Йелена се заразиха с вируса, но сърбинът заяви днес, че няма притеснения в Париж след постоянните тестове от август, когато мъжкият тенис беше подновен..

публикувано на 26.09.20 в 20:47

Краев донесе победа на Мидтиланд

Българският национал Божидар Краев осигури втората победа на Мидтиланд в 3-ия кръг на датското първенство, след като вкара за крайното 1:0 срещу Рандерс в 6-ата минута. С този успех участникът в Шампионската лига събра 6 точки, колкото има и намиращия се на върха с мач по-малко отбор на Брьондби. Краев завърши атака от ляво, като Николас Дюр овладя..

публикувано на 26.09.20 в 20:26
Евертън продължава без грешка във Висшата лига

Гол от дузпа на бразилския плеймейкър Ричарлисон донесе победата на Евертън с 2:1 при гостуването на Кристъл Палас в мач от третия кръг на Висшата лига в Англия по футбол. С този успех „карамелите“ удължиха перфектния си старт като вече имат 3 победи от 3 мача и водят с 9 точки. Гостите доминираха през по-голямата част от мача и логично..

публикувано на 26.09.20 в 19:35