Френският президент Еманюел Макрон втвърди тона си по отношение на имиграцията в реч пред парламентаристи броени дни преди обсъждането на нов проектозакон по темата.
„Нямаме право да отбягваме проблема за имиграцията“, е заявил френският президент Макрон на срещата си с депутати и сенатори от мнозинството, пред които е изложил следващите приоритети в президентския си мандат.
Подчертавайки, че Франция винаги е била земя-убежище, той е настоял въпросът да бъде разглеждан „прозорливо и без наивност“. „Буржоазна партия ли искаме да бъдем или не“, е запитал президентът, подчертавайки, че буржоазията не се сблъсква ежедневно с проблемите на имиграцията, а народните маси клонят към крайната десница и могат да я доведат на власт.
Лидерката на националистите Марин льо Пен веднага съзря в речта на президента амбиции за следващите избори през 2022.
„Мисля, че Макрон няма да направи нищо“ - каза тя днес пред БФМТВ.
Поредният парламентарен дебат за миграцията ще започне на 30 септември на фона на нестихващите протести на „жълтите жилетки“ и неспокоен социален климат във Франция.
В пленарната зала депутатите обсъждат забраната на вейпове за деца. Парламентът обсъжда вземането на решение за предприемането на необходимите мерки и действия за предотвратяване и противодействие на рекламата, предлагането и продажбата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори или техни аналози в Република България. Вейпове..
Американската търговска камара в ЕС се противопоставя на намерението на американския президент Доналд Тръмп да наложи мита на вноса от алуминий и стомана, се казва в нейно изявление. Оттам подчертават, че такова решение ще има широко обхватен и предимно негативен ефект върху работните места, просперитета и сигурността от двете страни на Атлантика...
От ПП се обявиха за продажбата на двата реактора на АЕЦ "Белене" след решението на украинския парламент за закупуването им. Вчера Върховната Рада разреши на украинската компания "Енергоатом" да придобие оборудването от България. А българското Народно събрание трябва да вземе окончателно решение за продажбата след доклад на енергийния министър Жечо..
Европа води световната надпревара в поставянето на зелени цели. След промяната на политиката в САЩ обаче става все по-трудно. Едно е, когато Западният свят, развитите страни, поставят зелени цели и се опитват да ги следват. Друго е, когато и Западният свят се раздели и остане само Европа . Този коментар направи пред БНР икономистът от..
Бразилия няма намерение да влиза в търговска война със САЩ, съобщи бразилски министър, след като американският президент Доналд Тръмп обяви 25-процентни мита върху вноса на стоманата, предаде АФП. Бразилия е вторият по-големина износител на стомана за САЩ след Канада с 4,08 млн. тона през 2024 г. Запитан за потенциален отговор на..
В Пазарджик ще бъде представена премиерата на магичния спектакъл "Отвъд реалността" на най-зрелищния български илюзионист Старбой Айвън . С днешното представление той ще даде старт на националното си турне, което ще достигне до публиката на 16 града в страната . Новото шоу на Старбой Айвън надхвърля представите на реалността, като светът на..
Сайтовете за нерегламентирано разпространение на вейпове са около 30 в момента , съобщи пред БНР старши комисар Владимир Димитров, директор на Дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП. Вчера с пълно единодушие Комисията по икономическа политика в парламента забрани вноса, търговията, продажбата, предлагането и разпространението в търговската мрежа и..
Дългогодишният творчески тандем маестро Йордан Камджалов и маестра Мая Василева се впускат в ново професионално предизвикателство. Мая Василева..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
Не поддържам идеята за пълна еманципация за отделяне на европейската отбрана от НАТО по редица причини. Не са най- важни средствата, защото Европа е..