Гледайте на живо

Невяна Владинова: Имам специална връзка с баща ми, благодаря му за подкрепата

Невяна Владинова
Снимка: БНР

„Най-накрая и аз започнах. Наистина дълго време чаках. Бях спокойна и много ентусиазирана. Много овладяна. За първи старт съм много доволна от себе си. Пропуснах едно, две майсторства, но не от страх или от пестене, просто не си бях насочила много добре бухалките. Като цяло съм много доволна. Искам да благодаря на всички хора, които са с нас и ни подкрепят, на тези в публиката. Мисля, че присъствието на баща ми, всъщност много ми помага. Той е най-спокойният човек, когото познавам. Винаги, когато е с мен на състезание, винаги ми предава тази увереност и това спокойствие. Наистина имаме много силна връзка и искам да му благодаря за това, че е тук. Дядо ми също е голям фен и винаги е с мен. Подкрепя всяка от нас. Вика за всички. Много се радвам, че са тук. Те са ми много, много голяма подкрепа“, това заяви след съчетанието си с бухалки капитанът на националния ни отбор (индивидуално) Невяна Владинова, която днес започна участието си на световното първенство в Баку. За композицията си с бухалки Неви получи оценка от 20.300 точки.

„Доволна съм от оценката. Мисля, че това е една добра оценка като цяло за състезанието. Както казах, пропуснах две майсторства за по 4 десети. Мисля, че напълно реално оценяват съдиите. Вчера успях да гледам всички финали и мисля, че всички са в много добра форма. Имаше една грешка от 16 финала. Всички много здраво се борят за тези квоти. Нашите момичета са много добре подготвени, само трябва да бъдат спокойни. Трябва да пазят енергията си, защото е много тежко, особено за Боряна. Тя вчера игра и два финала, но е млада и ще се справи. Сигурна съм“, допълни Владинова.

Съчетанията си с бухалки днес изиграха и Катрин Тасева и Боряна Калейн. И двете допуснаха грешки с изпуснане на уред. Катрин получи оценка от 20.400 точки, а Боряна 21.350 точки.

„Както казах вчера, когато сме трите, сме по-силни. Чувствах се много добре днес. Бях много спокойна. Като цяло мисля, че се представих много добре. Вече има малко умора, но това е нормално. Това не може да ми е оправдание. Дошла съм да се боря за нещо голямо и трябва да издържа до края. Мисля, че изиграх съчетанието с бухалки много добре. Имаше неща, които не се получиха както трябва, а на финала допуснах и грешка, като не успях да преценя колко точно високо изхвърлих бухалката“, сподели Боряна Калейн.

Боряна Калейн в съчетанието си с бухалки.
Наполи и Интер не се победиха

Наполи спря победната серия на Интер

Тимът на Наполи спря серията от 11 поредни победи на Интер в италианското футболно първенство. На стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол двата отбора завършиха 1:1 в мач от 31-ия кръг. Домакините поведоха в 36-ата минута след автогол на Самир Ханданович, а в 55-ата Кристиан Ериксен. Ромелу Лукаку на два пъти удар гредата през първото..

публикувано на 19.04.21 в 07:47
Аякс спечели за 20-ти път Купата на Нидерландия

Аякс спечели Купата на Нидерландия за 20-и път

Тимът на Аякс спечели за 20-и път в историята си Купата на Нидерландия по футбол. Във финалния мач на турнира, който се игра на стадиона в Ротердам, Аякс победи с 2:1 Витес. Тимът поведе в 23-ата минута чрез Райън Гравенберх, който се възползва от подаване на Дейви Клаасен и порази вратата на символичните гости. Само 8 минути по-късно обаче..

публикувано на 19.04.21 в 07:30

Лудогорец би Левски с лекота

Отборът на Лудогорец победи с 3:0 Левски, при това като гост на стадион "Георги Аспарухов" в столицата. С това разградчани се реабилитираха донякъде пред феновете си за отпадането от ЦСКА София в турнира за купата на България дни по-рано. За актуалните шампиони гостуването на "сините" се оказа твърде лека задача, като още до 11-ата минута след попадения..

публикувано на 18.04.21 в 22:35
Лестър - Саутхемптън

Лестър финалист за купата на Англия, елиминира Саутхемптън

Отборът на Лестър се класира за финала в турнира за ФА Къп на Англия, където ще срещне състава на Челси. "Лисиците" отстраниха с 1:0 на полуфинала тима на Сауххемптън в сблъсъка на стадион "Уембли". Единствения гол в мача реализира в 55-ата минута Келечи Ихеаначо. За Лестър това е първи финал в турнира от 52 години насам, като никога не е печелил..

публикувано на 18.04.21 в 22:28
Микай Наим

Носител на пояса срещу победител на „Дан Колов“ на европейското по борба

Микай Наим, носител на златния пояс „Дан Колов“, започва с грузинеца Бука Буджиашвили на старта на европейското първенство по борба за мъже и жени във Варшава. Битката е в категория до 57 килограма на свободния стил. 24-годишният възпитаник на димитровградската школа стана носител на трофея преди седмица. А съперникът му триумфира с титлата през 2019...

публикувано на 18.04.21 в 21:29
Петър Занев (вляво) бе изгонен в 34-ата минута

Царско село изненада неприятно ЦСКА София

В мач от 24-ия кръг на футболната ни Първа лига отборът на Царско село изненада неприятно ЦСКА София и го победи с 2:1 на своя стадион край столичното Околовръстно шосе. За победителите от дузпа вкара Димитър Костадинов в 8-ата минута, а в 90-ата се разписа Реян Даскалов. В 75-ата минута Бисмарк Чарлс бе точен за ЦСКА София, който игра с човек по-малко..

публикувано на 18.04.21 в 20:35

Монтана изравни финалната серия срещу Берое при баскетболистките

Баскетболистките на Монтана 2003 изравниха резултата във финалната серия в женското ни първенство до 1-1 победи, след като се наложиха със 77:72 над Берое  в Мач №2. Следващите две срещи от серията са в Стара Загора на 21 и 23 април, играе се до три успеха.

публикувано на 18.04.21 в 20:18