България с девет състезатели на световното първенство по карате в Сантяго

Национален отбор по карате - лагер
Снимка: БФ Карате

България ще участва с девет състезатели на световното първенство по карате в Сантяго. В състава при кадетите е включена бронзовата медалистка от европейското първенство тази година Кристина Цветанова (кат. 47 кг.), в младежките възрасти ще видим Ивана Каменова (кат.53 кг.), която е световна вицешампионка, в тежката категория ще разчитаме на Саня Петкова (+59 кг.).

При младежите в отбора влизат Тодор Настев (кат. 61 кг.), кат.76 кг. Алан Априлов, + 76 кг. Роберто Петров, при 2—годишните в кат. 67 кг.  Васил Ривов, кат. 75 кг. Радослав Вакарелов. България ще има един представител в дисциплината ката – Пеньо Пенев.

„Трябва с много голямо самочувствие, с много голям характер до влизаме в битката, както и с много голяма емоция. Това е нашето предимство на което ние трябва да разчитаме за да имаме успех“ , смята селекционерът на националните отбори по карате Борислав Иванов.

Националите ни загубиха от Гърция със 78:84

Баскетболистите ни изпуснаха успеха срещу Гърция

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол записа второто си поредно и общо трето поражение в квалификациите за европейското първенство. Играчите на Росен Барчовски загубиха от Гърция със 78:84 точки след продължение в четвъртата си среща от група "H", играна в Сараево. Нашите могат да съжаляват, защото водеха през резултата до последната..

публикувано на 29.11.20 в 21:18
ЦСКА София победи съименниците си от ЦСКА 1948 с 2:0

ЦСКА София спечели срещу съименниците си

ЦСКА София победи съименниците си от ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство. Още  5-а минута гостите от ЦСКА 1948  можеше да поведат, но вратарят Густаво Бусато излезе навреме и блокира останалия сам срещу него Андон Гущеров. "Червените" поведоха с първата си по-сериозна атака. Али Соу бе оставен непокрит в центъра на..

публикувано на 29.11.20 в 21:10
Люис Хамилтън

Люис Хамилтън победи и в Бахрейн

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с Мерцедес спечели 11-ата си победа за сезона във Формула 1, след като завърши на първо място в състезанието за Гран при на Бахрейн, белязано от много тежка катастрофа и рестарт. Втори финишира пилота на Ред Бул - Макс Верстапен, а третото място на подиума зае съотборника му Алекс Албън. На старта..

публикувано на 29.11.20 в 19:45
Боряна Калейн

Боряна Калейн остана четвърта в Киев

Боряна Калейн и Катрин Тасева заеха съответно четвърто и седмо място в многобоя при жените на 36-о европейско първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Калейн зае четвъртата позиция, като до последно се бореше за медал, но изпускането на бухалка в последното й изпълнение практически я лиши от място на почетната стълбичка. Тя..

публикувано на 29.11.20 в 19:13
Владимир Зографски

Поставиха под карантина Владимир Зографски

Владимир Зографски не стартира в квалификацията и ще пропусне второто състезание от Световната купа по ски скок във финландския зимен център Рука. Причината е, че треньорите на националния отбор Матиаш Зупан и Яка Рус са дали положителни проби за коронавирус и Зографски е изолиран като контактно лице от съображения за сигурност. Той ще се..

публикувано на 29.11.20 в 18:22
Хана Йоберг

Хана Йоберг триумфира в спринта при жените

Шведката Хана Йоберг спечели спринта на 7.5 км от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия). Йоберг повали всичките десет мишени, измина трасето за 21:01.4 минути и записа четвърта победа в кариерата си. Втора и трета завършиха съответно представителките на Норвегия Марте Олсбу Рьозеланд на 23.9 секунди и Каролине Кнотен на 37.8..

публикувано на 29.11.20 в 18:20
Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Вр)

Лудогорец с труден успех срещу Ботев (Вр)

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Враца), в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство. Домакините можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Елвис Ману комбинира с Каули в наказателното поле и бразилецът се озова на стрелкова позиция, но вратарят Красимир Костов скъси ъгъла и изби. В 16-ата минута опит за центриране..

публикувано на 29.11.20 в 16:00