Ливанското правителство е изправено пред призиви да подаде оставка, след като снощи хиляди гневни демонстранти излязоха на улиците в страната да протестират срещу тежките икономически условия, предаде АФП.
Общественият гняв се разпали, след като парламентът прие бюджет със строги икономии, а вчера недоволството избухна заради план за въвеждане на данък върху приложения за смартфони.
В четвъртък министърът на информацията Джамал Джарах обяви 20-центова такса на ден за използването на платформи като „УотсАп“ и „Вайбър“. Според него тя щяла да донесе на хазната 200 млн. долара годишно.
В реакция в цялата страна демонстранти скандираха популярен от Арабската пролет през 2011 г. - „Народът иска режимът да падне“.
Часове по-късно правителството се отказа от плана си на фона на сблъсъци между граждани и силите за сигурност, но въпреки това протестите продължават и днес.
Протестиращите в столицата Бейрут блокираха пътя към летището с горящи гуми, заради което бяха изпратени органите на реда.
Край правителствените сгради в центъра на града избухна насилие между демонстранти и силите за сигурност, които използваха сълзотворен газ.
Акции на недоволство имаше и в град Сидон, в северния град Триполи и в Долината Бекаа, както и в други райони.
Днес премиерът Саад Харири отмени заседание на кабинета. Очаква се той да направи изказване по повод възникналата криза.
Филмът за Гунди е един от най-професионално направените български филми. В кино "Влайкова" имахме 25 прожекции при пълна зала. Според мен на..
Мисля, че проблемът е между София и Скопие, не е в Брюксел и Париж. Това заяви в интервю пред БНР Владо Бучковски, бивш премиер на Република..
Все още има хора, за които има значение будителската кауза за издирването, съхраняването и популяризирането у нас и в чужбина на традиционни български..