Станимира Петрова не успя да стигне до медалите на Игрите за военни в Китай

Станимира Петрова, Александър Александров и Даниел Асенов в У Хан
Снимка: Личен архив

Станимира Петрова отпадна в четвъртфиналите в категория 57 килограма на боксовия турнир на Седмите военни световни игри в Ухан (Китай).  Световната и европейска шампионка отстъпи пред представителката на домакините Лю Пяопяо с 0:5 съдийски гласа и остана на крачка от медалите.

Другият ни представител в надпреварата - двукратният европейски шампион Даниел Асенов, ще се боксира утре в четвъртфиналите в категория 56 килограма  срещу индиеца Чираг, а при успех той ще си гарантира най-малко бронз.

Левски - привърженици

Пловдивският съд потвърди 14 наложени наказания за привърженици на Левски

Окръжен съд-Пловдив днес потвърди 14 решения на Пловдивския районен съд, с които са наложени наказания на футболни фенове на Левски (София) по Закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия /ЗООРПСМ/. Производствата са образувани по повод извършена противообществена проява (спортно хулиганство) по чл. 21, т. 13 от ЗООРПСМ, за..

публикувано на 30.09.20 в 20:13

Тенис турнирът Sofia Open 2020 ще се играе пред зрители

Юбилейното пето издание на турнира по тенис Sofia Open ще бъде с публика, съобщиха организаторите. Големият тенис турнир от сериите АТП 250 ще се проведе от 7 до 14 ноември и ще бъде потенциална последна битка за Nitto ATP Finals. Финалът в "Арена Армеец" ще бъде проведен в събота, точно преди финалите в Лондон. След проведена сериозна дискусия с..

публикувано на 30.09.20 в 18:52

Нови изненади за футболната купа на България

Нови изненади се получиха в мачовете от 1/32-финалите в турнира за купата на България по футбол. Доста от втородивизионните отбори преклониха глава пред представители на аматьорския футбол: Ето резултатите /победителите се класират/: Чавдар Троян - Кариана Ерден 0:4 Черноморец Балчик - Витоша Бистрица 3:0 служебно Ботев Ихтиман - Нефтохимик Бс..

публикувано на 30.09.20 в 18:50

Теодор Кабакчиев: Гледам на големите състезатели като на нормални хора, а не като на супер звезди

Световният шампион за младежи по СуперЕндуро Теодор Кабакчиев се нареди на 5-то място в състезанието „Sea To Sky 2020“, което се проведе в Турция.  Участниците в надпреварата бяха близо 170 пилоти от 17 държави, сред които и звезди на този спорт като Греъм Джарвис (Великобритания), Уейд Янг (Южна Африка), Били Болт (Великобритания), Марио Роман..

публикувано на 30.09.20 в 08:43

Тотнъм отстрани Челси за Купата на Лигата

Отборът на Тотнъм първи се класира за 1/4-финалите на Купата на лигата, след като отстрани Челси на своя стадион. В редовното време лондонското дерби завърши 1:1 след попадения на Тимо Вернер (19') и Ерик Ламела (83'), а при последвалите дузпи “шпорите” показаха по-здрави нерви и надделяха с общ резултат 6:5. Така те си отмъстиха на “сините” за..

публикувано на 30.09.20 в 08:09

Джокович, Рубльов, Циципас и Шаповалов се класираха за втория кръг на „Ролан Гарос“

Новак Джокович, Андрей Рубльов, Стефанос Циципас и Денис Шаповалов се красираха за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Първата ракета при мъжете Новак Джокович стартира похода си към 18-а титла от Големия шлем с рутинна победа в три сета над представителя на Швеция Микаел Имер - 6:0, 6:2, 6:3. Сърбинът загатна още..

публикувано на 30.09.20 в 07:49

Цветана Пиронкова срещу Серина Уилямс на „Филип Шатрие“ в Париж

Цветана Пиронкова излиза днес срещу Серина Уилямс в двубой от Откритото първенство на Франция по тенис. Мачът е втори в програма на централния корт „Филип Шатрие“ и се очаква да започне около 14:00 часа. Преди него е двубоят между Елина Свитолина - Рената Сарасуа. Централният корт от тази година има покрив, така че двубоят между българската..

публикувано на 30.09.20 в 06:49