Отборът на Лудогорец отпътува от Варна за Барселона, където утре, четвъртък, от 22 ч. ще срещне местния Еспаньол в мач от четвъртия кръг на турнира Лига Европа, който ще предаваме пряко по "Хоризонт".
В лагера на българския тим няма проблеми с контузии и наставникът Станислав Генчев ще може да използва всички, които прецени. При разградчани цари умерен оптимизъм преди срещата с испанския съперник.
"Това, което искам за мача утре, е да успеем да променим резултата от първия мач. Вероятно ще има промени в състава на Еспаньол, предвид мача, който им предстои срещу Атлетико в Мадрид през уикенда. Всички са на линия, нямаме проблеми с контузени футболисти", каза Генчев преди отпътуването.
Чуйте още от Генчев пред пратеника на "Хоризонт" Илиян Христов:
Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев също сподели очакванията си за предстоящия двубой.
"Според мен поуки може да сме си взели много, но основната е, че играем срещу отбор, който е спечелил квота за евротурнирите в едно от най-добрите първенства в света. Имаше една създадена нагласа, че едва ли не Лудогорец задължително трябва да бие Еспаньол, едва ли не с разлика, което е доста заблуждаващо, защото знаем какво име е Еспаньол, какъв отбор е. Трябва да сме наясно, че отиваме да се изправим срещу един изключително добър съперник, който играе в такова класно първенство", каза от своя страна Петричев.
"Свикнали сме към Лудогорец да има има високи очаквания, тъй като през годините се надигравахме като равен с равен с много сериозни отбори, имаме амбиции. Няма никакво негативно влияние върху нас, можем да постигнем добър резултат, все пак има още 3 мача, в предстоящия кръг ще станат ясни доста неща, имаме сили да продължим напред с оглед показаните игри до момента", допълни той.
"Прочетох информациите за интерес към футболисти на Левски. Лудогорец има добре окомплектован състав и не проявяваме интерес към играчи на Левски. Тези информации не отговарят на истината", завърши Петричев.
Чуйте още от него:
Легендарният руски гросмайстор Борис Спаски е починал на 88-годишна възраст, съобщава АП. Спаски е световен шампион в периода 1969 – 1972. Той губи титлата си през 1972 година от американеца Боби Фишер. Мачът за световната корона тогава се провежда в исландската столица Рейкявик и ще остане в историята като "Мачът на века“. Наградният фонд възлиза..
Ботев (Враца) срещу Лудогорец (Разград) и Черно море (Варна) срещу ЦСКА са полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол. За първи път тази фаза на турнира ще се играе на разменено гостуване. Очаква се първите срещи да бъдат на 8 и 9 април, а реваншите - на 22 и 23 април. Победителите от двете двойки се класират за финала, а..
Лудогорец победи защитаващия трофея си тим на Ботев (Пловдив) с 4:2 след изпълнение на дузпи в последния мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на България по футбол. Срещата беше повторение на финала от миналата година, а редовното време и продълженията завършиха 0:0. Двата тима изиграха скучни 120 минути и логично се стигна до дузпи...
Четири победи записаха българските състезатели в днешния ден на 76-о издание на международния турнир по бокс за Купа "Странджа", който се провежда в столичната зала "София". Европейският шампион Рами Киуан се класира за полуфиналите в категория до 75 килограма, след като преодоля Марсел Майнл. Националът се поздрави с успех с 5:0 съдийски..
Футболният агент и кандидат за президент на БФС на последните избори Георги Захариев е на мнение, че Футболният съюз трябва да „пипа радикално“, защото се неглижира развитието на юношите и детско-юношеския футбол като цяло. "За клубовете може би е по-лесен вариант. Те не само не искат ограничаване на бройката на чужденците, те искат бройката да..
Двойки от 43 държави ще участват във второто издание на международния турнир по спортни танци "Bulgarian Open Championship" за всички възрасти, който ще се проведе в събота и неделя в хотел "Маринела" в София. Организатори на надпреварата са едни от най-известните лица на този спорт Добрина Паричкова и Виолета Янева. "Имаме повече участници..
Трима състезатели ще представят България на световната купа по спортна гимнастика в Баку (Азербайджан) от 6 до 9 март. Еди Пенев, който е многократен медалист от такъв ранг състезания ще участва на земя и прескок. Финалистът от европейски първенства Димитър Димитров е заявен на земя, прескок и халки, а европейският вицешампион при младежите за..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..